çiçek ara sepet

Burçların Özellikleri ve Çiçekler

Burçların Özellikleri ve Çiçekler:

Burçlar hayatımızın vazgeçilmezidir.Kişilik analizlerinde önemli bir yer tutar.Öncü, değişken ve sabit olmak üzere 3'e ayrılırlar.
 
1.KOÇ BURCU (21 MART-19 NİSAN)
              
Sembol-Koç
Uğurlu Gün-Salı
Uğurlu Sayı-1/9
Renk-Kırmızı
Elementi-Ateş
Gezegen-Mars
12 Burcun ilkidir.Zodyak'ın başında yer alır.Baharı başlatan burçtur.Koç burcu bulundukları ortamda hareket, hız, rekabet peşindedir. En aktif burçlardan biridir.Cesur ve enerjiktirler.Görmezden gelinmesinden ve hayır denilmesinden hoşlanmazlar.İnatçıdırlar.Enerjik olan bu burcumuzu temsil eden çiçeğimiz papatyadır.
                                      
 
2.BOĞA BURCU(20 NİSAN-20 MAYIS)
               
Sembol-Boğa
Uğurlu Gün-Cuma/Pazartesi
Renk-Yeşil/Pembe
Uğurlu Sayı-6
Element-Toprak
Gezegen-Venüs
Sabırlı, düzenli, romantikdirler.Müzikten yemek yapmaktan hoşlanırlar.Acele ettirilmeyi, ani değişiklikleri sevmezler.Zodyak döngüsünün ilk toprak burcudur.Kesinlikle verilen görevleri yerine getiren bir burçtur.Uzun süreli arkadaşlık, sevgililik bu burcun en belirgin özelliğidir.Bu burcumuzun çiçeği aşkı temsil eden bir burç olduğu için kırmızı güldür.
                                   
 
3.İKİZLER BURCU(21 MAYIS-21 HAZİRAN)
                    
Sembol-İkizler
Element-Hava
Gezegen-Merkür
Renk-Açık Yeşil/Sarı
Uğurlu Gün-Çarşamba
Uğurlu Sayı-5/7
Değişken bir burçtur.Yalnız olmayı, sessizliği, dar görüşlü insanları sevmezler.En güzel yanları sevecen, uyumlu ve çabuk öğrenebilir olmalarıdır.En kötü yanları ise bir konu hakkında kararsız kalmalarıdır.Hava elementine sahip Zodyak'taki ilk burçtur.Hızlı ve telaşlıdırlar.Nekadar eğlenceli olsalarda aniden ciddileşme, huysuzlaşma özelliğine sahiptirler.Bu burcumuzu temsil eden çiçeğimiz ise yasemindir.
                                             
 
4.YENGEÇ BURCU(22 HAZİRAN-22 TEMMUZ)
                     
Sembol-Yengeç
Element-Su
Gezegen-Ay
Renk-Beyaz
Uğurlu Gün-Pazartesi/Perşembe
Uğurlu Sayı-2/3
Yardımsever, sabırlı ve anaçtırlar.Yengeç burcu dedikoducu ve burnu havadadır.Çocukları çok severler.Ulu orta konuşmayı, özel hayatlarını anlatmayı sevmezler.Kalabalığa karışmakta güçlük çekerler.Değişim bu burcu huzursuz eder.Bu burcumuzun çiçeği ise beyaz güldür.
                                               
 
5.ASLAN BURCU(23 TEMMUZ-22 AĞUSTOS)
                 
Sembol-Aslan
Element-Ateş
Gezegen-Güneş
Renk-Sarı/Turuncu
Uğurlu Sayı-/3
Uğurlu Gün-Pazar
Oldukça cesurdurlar.Cömert, sadık ve eğlencelidirler.Olumsuz özellikleri küstah, özensiz ve kıskanç olmalarıdır.Kameraları, şarkı söylemeyi ve tatili severler.Görmezden gelinmeyi yalnız kalmayı sevmezler.Ateş elementiyle yönetilen bir burçtur.Cana yakın ve hayat doludurlar.Bu burcumuzu temsil eden çiçeğimiz ise orkidedir.
                                                 
 
6.BAŞAK BURCU(23 AĞUSTOS-22 EYLÜL)
                  
Sembol-Kadın
Elementi-Toprak
Gezegen-Merkür
Renk-Gri
Uğurlu Gün-Çarşamba,
Uğurlu Sayı-5
Becerikli, çalışkan , yardımseverdirler.Bilgisayarları, konserleri, hayvanları, kitapları ve doğayı oldukça severler.Tembel insanları ve bir konu hakkında yardım istemeyi sevmezler.Analitik ve pratiktirler.En zayıf yönleri ise utangaç ve aşırı yargılayıcı olmalarıdır.Ayrıntıyı severler.Diğer insanların önemsemediği konular hakkında kafa yorabilirler.Bu burcumuzu temsil eden çiçeğimiz ise açelyadır.
                                                
 
7.TERAZİ BURCU(23 EYLÜL-22 EKİM)
                   
Sembol-Adalet terazisi
Element-Hava
Gezegen-Venüs
Renk-Pembe
Uğurlu Gün-Cuma
Uğurlu Sayı-4/6
Oldukça hassas ve duygusal kişilerdir.Sevimli ve romantikdirler.En belirgin olumsuz özellikleri ise kararsız, şımarık ve kuruntulu olmalarıdır.Pahalı mücevherleri ve gezmeyi severler.Adaletsizlikten nefret ederler.En güçlü yanları dayanışmacı ve sosyal olmalarıdır.Denge ve adaleti temsil ederler.Bu burcumuzu temsil eden çiçeğimiz ise pembe güldür.
                                               
 
8.AKREP BURCU(23 EKİM-21 KASIM)
                 
Sembol-Akrep
Element-Su
Gezegen-Plüton
Renk-Kırmızı/Siyah
Uğurlu Gün-Salı
Uğurlu Sayı-8/11
Oldukça sabırlıdırlar. En belirgin olumsuz özellikleri kindar ve herşeye karşı güvensiz olmalarıdır.Tehlike havasını, underground müzik ve deri kıyafetleri çok severler.Samimiyetsizlikten ve özel sorulardan nefret ederler.En güçlü yönleri sabır ve sükuttur.Sırlarını başkalarından saklayarak yaşarlar.Bu burca sahip kişiler iddialı kişilerdir.Burcumuzu temsil eden çiçeğimiz ise hanımelidir.
                                                
 
9.YAY BURCU(22 KASIM-21 ARALIK)
              
Sembol-Okçu
Element-Ateş
Gezegen-Jüpiter
Renk-Mavi
Uğurlu Gün-Perşembe
Uğurlu Sayı-3/7
Hayata karşı oldukça pozitiftirler.Değişimi severler.Güvenilirdirler.İletişim kurmakta zorluk çekmezler.Oldukça iyimser ve coşkuludurlar.En belirgin olumsuz özelliği tartışmacı ve umursamaz olmalarıdır.Meydan okumayı, özgür ve dışarıda olmayı çok severler.En nefret ettiği şeyler yapamazsın denilip sınırlandırılmalarıdır.En güçlü yanları idealist olmalarıdır.Bu burcumuzu temsil eden çiçeğimiz ise mor menekşedir.
                                               
 
10.OĞLAK BURCU(22 ARALIK-19 OCAK)
                   
Sembol-Oğlak
Element-Toprak
Gezegen-Satürn
Renk-Siyah
Uğurlu Gün-Cumartesi
Uğurlu Sayı-4
Söz konusu bir hedefe ulaşmaksa eğer gözleri hiçbirşeyi görmez.Son derece ailesine düşkün bir burçtur.Dürüst ve korkusuzdurlar.En belirgin olumsuz özelliği bağışlamaz ve soğuk olmalarıdır.Dikkatsizlikten kaynaklı hatalardan nefret ederler.En güçlü yanları iyi yönetici olmalarıdır.İnatçı ve kararlıdırlar.Bu burcumuzu temsil eden çiçeğimiz ise kamelyadır.
                                            
 
11.KOVA BURCU(20 OCAK-18 ŞUBAT)
               
Sembol-Kova
Element-Hava
Gezegen-Uranüs
Renk-Turuncu
Uğurlu Gün-Pazar
Uğurlu Sayı-4/7
En belirgin özellikleri güçlü iletişim yeteneklerinin olmasıdır.Bağımsız ve adildirler.En belirgin olumsuz özelliği söz tutamamasıdır.Arkadaşlarıyla eğlenmeyi, yardım etmeyi çok severler.Sıkıcı ve karşıt görüşlü insanlardan nefret ederler.En güçlü yanları yeniliğe açık olmalarıdır.En zayıf yönleri ise hevesinin çabuk kırılmasıdır.Bu burcumuzu temsil eden çiçeğimiz ise kartopudur.
                                            
 
12.BALIK BURCU(19 ŞUBAT-20 MART)
                  
Sembol-Balık
Element-Su
Gezegen-Neptün
Renk-Mor
Uğurlu Gün-Perşembe
Uğurlu Sayı-3/9
Genelde utangaç olmalarıyla bilinirler.Kibar ve naziktirler.En belirgin olumsuz özelliği birşeye bağımlı olmalarıdır.En sevdiği şeyler yalnız kalmak, müzik dinlemek, aşık olmak ve ağlamaktır.En nefret ettiği şeyler gerçeklik, gürültülü müzik ve eleştirilmektir.En önemli tutkuları koşulsuz aşkı bulmaktır.En zayıf yönleri çabuk güvenmeleridir.Bu burcumuzu temsil eden çiçeğimiz ise zambaktır.
                                             
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
                     
 

 

 
 

arama