çiçek ara sepet

Saat 14'e kadar verilen siparişlerde; Tüm İstanbul'a Aynı Gün Çiçek Teslimatı Yapıyoruz

Gül

Dizayn Türleri
Renk
Çiçek Çeşitleri

Fiyat
GÖNDERİM SEBEBİGüller, sevdiğimiz insanlara olan duygularımızı göstermek için mükemmel bir aracıdır. Göz alıcı renkleri ve mükemmel kokusu ile kötü giden bir günü bile güzelleştirmeye yeter. Diğer yandan gül, yetiştirilmesi zor ancak verilen çabanın karşılığını misliyle verebilen bir bitkidir. Sıcak yaz aylarında çiçek açan bu bitki farklı renkler ile anlamları da simgeleyebilir. Renklerine göre yapacağınız gül buketi seçimlerinizde bu anlamlara dikkat etmelisiniz. Yardımcı olması açısından gül renklerinin anlamları şu şekilde yorumlanabilir:

 • Kırmızı gül aşkı ve sevgiyi temsil eder.
 • Turuncu gül arzu ve heves şekilde yorumlanabilir.
 • Sarı gül arkadaşlık sinyalleri verilmesinde etkilidir.
 • Beyaz gül ise masumiyet ve saflığa işaret eder.

Yıllardan beri güller farklı anlamlara yoğurulabilir. Değişik çeşitlerde toparlanıp sunulan gül buketlerinin anlamlarına önem veren insan sayısı bir hayli fazladır. Bu yüzden hediye edeceğiniz gül çeşidini dikkatli bir şekilde seçmeniz gerekir.

Güller

Güller, dünyanın dört bir yanındaki bahçeleri ve mekânları süsleyen, zarifliği ve çeşitliliğiyle tanınan benzersiz çiçeklerdir. Hem estetik güzellikleriyle hem de mis kokularıyla bilinen bu çiçekler, aşkın, dostluğun ve sevginin evrensel sembolleridir. Tarih boyunca, şairler gülleri övgülerle anılmaktadır. Her biri farklı bir hikaye anlatan sayısız gül çeşidi vardır.

Gül Çeşitleri

Sevginizi ve onu önemsediğinizi göstermek için alacağınız bir buket gül, verilebilecek en güzel hediyelerdendir. Çiçeğin anlamı özellikle kültürümüzde önemli bir yere sahiptir. Önemli yıl dönümlerinde verilecek bu çiçek, gerçek anlamda güzel bir geri dönüş alabilir. Bu yüzden en güzel gül buketi söz konusu kişi ile sizin için önemli bir günde verilir ise gerçek güzelliğini yansıtır. O kişiyi önemsediğinizi ve unutulmaz birisi olduğunu sembolik olarak gösterebilir. 

Çeşitler, gerçek anlamda farklılık gösterir. Değişik desenler ve oranlarla hazırlanan, aynı zamanda farklı çiçeklerle de süslenebilen buketler arasından en beğendiğinizi seçebilirsiniz. Bu kadar farklı tasarım ve emeğin ürünü olan bu seçenekler arasından en güzelini seçmek zor olacaktır. Bu nedenle bu buketi hediye edeceğiniz kişinin zevklerine göre seçmeniz, daha doğru ve şık bir tercih olabilir. Hediyeyi vereceğiniz kişiye göre çeşitler arasından en uygun olanı seçebilirsiniz.

Gül Renkleri ve Anlamları

Gül renkleri ve renklerin anlamları farklılık göstermektedir. Hediye edeceğiniz kişiye göre renklere dikkat etmek, hediyenizi çok daha anlamlı hale getirecektir.

Gül rengi anlamları aşağıdaki gibidir:

Kırmızı Gül

Kırmızı gül en özel çiçek çeşitleri arasında yer alır. Birçok farklı günde bu gülün hissettirdiği yoğun duygulardan yararlanmak mümkün olur. “Seni Seviyorum” anlamını taşıyan kırmızı gül beklentilere tam olarak yanıt verir. Duyguların en iyi şekilde ifade edilmesinde kırmızı gülün sunduklarından yararlanabilirsiniz. En çok ihtiyaç duyulan özel günler ise şunlardır:

 • Evlilik yıl dönümleri
 • Evlenme teklifi anları
 • Sevgili ya da eşin doğum günü
 • Sevgililer günü

Sevgili ya da eş fark etmeksizin bu gülün sunduğu duygusal anlardan yararlanabilirsiniz. 

Beyaz Gül

Beyaz gül, gül çeşitleri içerisinde en çok ilgi duyulan çeşitler arasında yer alır. Güzel görünümleri yanında derin bir anlamı vardır. Evli olanlar ya da sevgilisine sürpriz yapmak isteyenler beyaz gülün etkileyici güzelliğinden yararlanabilirsiniz. Buket olarak satın alabileceğiniz beyaz gül son derece şık bir aranjman ile sizlere sunulur. Evlenme yıldönümlerinde ya da sevgililer gününde son derece ideal çiçeklerdendir. Saf duyguları temsil eder. 

Mavi Gül

Gül çeşitleri içerisinde farklılıkları ile öne çıkanlardan birisi ise mavi güldür. Mavi gül hem renginden hem de estetik duruşundan dolayı birçok farklı durum için satın alınabilir. Bu gül türü imkansızı başarma ve başarının sembolü olarak kabul edilir. Çok zor şeylerin başarılmasında kişileri tebrik etme amacı ile mavi gül tercih edebilirsiniz. Şık bir aranjman ile karşı tarafın duygularına hitap edebilirsiniz. 

Pembe Gül

Sevilen gül renkleri içerisinde pembe oldukça klasiktir. Bu nedenle de birçok durumda hediye olarak alınabilir. Son derece sevimli olan pembe gül nezaket ve şirinliği de temsil etmektedir. Özellikle kişiler etkilendikleri kişiler için pembe gülün avantajlarından yararlanabilirler. Buket şeklinde hediye edilmesi ise duyguların daha yoğun ve kalıcı olarak yaşanmasında son derece etkilidir. 

Mor Gül

Mor gül az bulunan gül renkleri içerisinde yer alır. Bununla birlikte kırmızı gül ile birçok önemli ortak noktası vardır. Bu gül hakkında ise şunları söylemek mümkün olabilir:

 • Sonsuzluk ve ispatlanmış olan sevginin sembolü olan bir çiçektir. 
 • Sadakat ve vefa gibi duyguları ifade etmek için karşı tarafa verilir. 
 • Mor gül çok özel çiçeklerdir. 
 • Ağır başlı sevgileri ifade eder. 

Bu bakımdan sevdiğiniz kişilere şık bir buket olarak mor güller alabilirsiniz.

Sevdikleriniz için Gül Aranjmanları

Sevdikleriniz için en güzel hediyeler arıyorsanız çiçekler bu kapsamda size en güzel seçenekleri sunmaktadır. Güller her ne kadar klasik olsa da gül çeşitleri hâlâ davetlerde, özel günlerde ya da buluşmalarda güzel seçenekler oluşturmaktadır.

Eğer birbirinden farklı güllere bakmak ve aralarından sevdiğiniz kişi için en güzel kararları vermek istiyorsanız platformumuzun bu kategorisine bakarak bir karar verebilirsiniz. Gül siparişleri Rİbbon Flowers tarafından harika tasarımlar ve modeller ile sizlere sunulmaktadır. Bu bakımdan farklı seçeneklerimizi inceleyebilir, böylece duruma en uygun olanlara karar verebilirsiniz.

Örneğin çok özel bir davete gitmeyi planlıyorsanız 41 Kırmızı kırmızı, yeşil ve siyahın bir araya geldiği oldukça özel bir seçenek sunmaktadır.

Gül Demeti Arayışınız için Ribbon Flowers

Sevdiğiniz kişilere duygularınızı ifade etmenin en basit yollarından birisi karşı tarafa güzel anlamlar içeren gül vermektir. Bu güller içerisinde en çok dikkati çekenlerden birisi de gül demetleridir. Duyguları yansıtmanın en pratik yollarından birisi olan gül demetleri birçok farklı durumda önemli bir kurtarıcı olabilir. Böyle durumlarda Ribbon Flowers alternatiflerini değerlendirebilirsiniz. Hem estetik hem de son derece anlamlı olan gül demetleri ile en özel anları daha da unutulmaz hale getirebilme imkanını sizlere sunar. 

Lüks Gül Demetleri

Lüks gül demetleri farklı durumlar için oldukça harika bir seçenektir. Ribbon Flowers sadece kırmızı güllerden değil, farklı renklerden de gülleri sipariş etmenize olanak tanımaktadır. Örnek olarak Fiona Cam özellikle evleri renklendirmek için sade ancak mükemmel dokunuşlar katmaktadır.

Sizin için özel olan bir buluşmaya gidiyorsanız bunun yanı sıra farklı modeller de yer almakta olup incelenebilir. Rosaline Pembe çok abartılı modeller aramayan kişiler için oldukça uygun seçenekler sunmaktadır.

Bunların yanı sıra en güzel gül demetleri kapsamında size sunduğumuz birbirinden farklı seçenekleri de inceleyebilir, aralarından kendiniz için en uygun olanlara karar verebilirsiniz.

Farklı Tasarımlarıyla Gül Çeşitleri

Ribbon Flowers gül çeşitleri kapsamında birbirinden farklı seçenekleri sizlere sunmaktadır. Eğer gösterişi modellere ihtiyacınız varsa Chloe Deluxe açık renkli ve dikkat çekici renkleri ile güzel hediyeler olabilmektedir.

Eğer beyaz ve turuncu gibi renklere önem veriyorsanız bunun yerine Heloise Deluxe seçeneklerini de inceleyebilirsiniz. İkisi arasından zevklerinize en uygun olanlara karar vermeniz mümkündür. Bir misafirliğe gidiyorsanız ve saksı içerisinde güller arıyorsanız Daniela Deluxe, Almira Lila ya da Alessia Kırmızı gibi birbirinden farklı modellere bakabilirsiniz. Her birini inceleyebilir, içlerinden kendiniz için en uygun olanlara zaman kaybetmeden karar verebilirsiniz. Uygun fiyatlardan yararlanarak, en güzel çiçek buketleri siparişlerini siteden ya da mobil uygulama üzerinden zaman kaybetmeksizin oluşturabilirsiniz.

Gül Fiyatları

Gül fiyatları, hediye alınacağı zaman akla gelen konulardan bir diğeridir. Yaşam tarzlarına göre kişiler, kendi bütçelerine uygun olan gül buketi sipariş işlemini gerçekleştirebilir. Diğer yandan çiçeğin çeşitleri, farklı harcama limitlerine göre hesaplanarak da satışa çıkarılmaktadır. Tabii ki bu teklifler çeşitli faktörlere göre oluşturulur. Gül buketi fiyatları şu faktörlere göre belirlenir:

 • Gülün rengi
 • Gül adedi
 • Gül buketinin kullanıcılar tarafından ne kadar arz edildiği
 • Tasarımı
 • Gül yapraklarının canlılığı

Sevdiğiniz ve değer verdiğiniz insanlara göndereceğiniz bu hediye, saf bir mutluluklar karşılanır. O kişinin günün güzel geçmesine ve mutlu olacak sebeplerini hatırlamasında yardımcı bir faktördür. Sevilen insanlara alınan çiçek, diğer olağan hediyelerden daha farklı anlamlar taşır. Özellikle çiçekler arasından gül; sevgiyi, bağlılığı, aşkı temsil eder. Bir buketin kaç tane gül içerdiği de önemlidir.

Canlı Gül Fiyatları 

Güller, tarihin her döneminde sevgi, saygı ve özlemi temsil eden eşsiz çiçekler arasında yer almıştır. Özellikle sevdiklerimize olan duygularımızı ifade etmek için en sık tercih edilen çiçeklerden biridir. Canlı gül fiyatları ise çeşitli faktörlere bağlı olarak değişkenlik göstermektedir. Bu faktörler arasında gülün türü, büyüklüğü, rengi ve mevsimi yer almaktadır. 

Özellikle belirli dönemlerde örneğin Sevgililer Günü gibi özel günlerde talebin artmasıyla canlı gül fiyatlarında değişiklikler olabilmektedir. Ribbon Flowers, her bütçeye uygun, taze ve kaliteli gülleri siz değerli müşterilerine sunmayı taahhüt etmektedir. 

Piyasa şartlarına ve kaliteye bağlı olarak belirlenen fiyatlarımız, en iyi kalitede ürünleri en uygun fiyatlarla almanızı sağlamaktadır. Canlı gül fiyatları konusunda detaylı bilgi almak ve en taze güllere sahip olmak için bizi tercih edebilirsiniz. Güllerin büyüleyici güzellikleri ve anlamlı mesajları, her zaman sevdiklerinizi etkilemek için en iyi yoldur.

Gül Kurutma Yöntemleri 

Güller, hem canlıyken hem de kurutulduğunda estetik bir güzelliğe sahiptir. Kurutulmuş güller, dekorasyon amaçlı kullanıldığı gibi, anılarınızı ölümsüzleştirmek için de idealdir. Gül kurutma yöntemleri arasında birkaç popüler seçenek bulunmaktadır. 

 • Geleneksel yöntem olarak gülleri baş aşağı asarak havadar bir ortamda doğal olarak kurutmak sıklıkla tercih edilmektedir. 
 • Gülleri silika jel ile kurutmak bir diğer yöntemdir. Bu yöntem güllerin rengini ve şeklini daha iyi korumasına yardımcı olmaktadır. 
 • Gülleri kitap arasında kurutma yöntemi de sıklıkla tercih edilmektedir.. 

Kurutulmuş güller, uzun yıllar boyunca anılarınızı canlı tutar ve evinizin dekorasyonuna nostaljik bir dokunuş katar. Bu yöntemlerle güllerin güzelliklerini yıllarca saklayabilir ve özel anılarınıza dokunuşlar ekleyebilirsiniz.

Bir Buket Gül Kaç Adet Olur?

Fiyatlarda etkili bir faktör olan adet sayısı alacağınız üründen ürüne değişebilir. Farklı teklifler için farklı adet sayıları geçerlidir. Genel olarak fırsatlarda karşınıza çıkacak buketlerdeki gül adeti sabittir. Farklı sayılardaki buketler ise değişik şekillerde anlamlandırılabilir.

Gül buketi anlamı içerdiği adetlere göre olan değişir. Hediye alınmadan önce bu anlamlara dikkat edilmesi önem arz etmektedir. Özellikle kullanıcıların dikkat ettiği anlamlara, bütçelerine ve verdikleri değerlere göre 20, 25, 41, 101 adet şeklinde sipariş edilebilir.

arama