çiçek ara sepet

Saat 15'e kadar verilen siparişlerde; Tüm İstanbul'a Aynı Gün Çiçek Teslimatı Yapıyoruz

Lale

Dizayn Türleri

RenkÇiçek Çeşitleri


FiyatGÖNDERİM SEBEBİ


Lale sahip olduğu unvanına yakışır bir şekilde zarafeti, asaleti ve aşkı temsil eder. Birçok rengi mevcuttur ve oldukça sık tercih edilen bir çiçek türürüdür.

Lale Çiçeği Çeşitleri ve Özellikleri

Bir lalenin boyu 10 cm’den başlayarak 100 cm’ye kadar uzayabilmektedir. Laleler türüne göre farklı şekillere sahip olabilirler:

 • Yıldız,
 • Oval,
 • Kadeh,
 • Zambak,
 • Fincan veya saçaklı şekilde lale çiçekleri mevcuttur. Farklı çeşitlerdeki lalelerin çiçeklerinin boyutu da farklılık gösterir.

Lale çeşitleri ve özellikleri bakımından zengin bir bitki türüdür. Çünkü doğada yetişen yaklaşık 120 tür lale çiçeği çeşidi mevcuttur. En güzel lale çeşitlerinin isimleri arasından alev lalesi, alacalı mavi (galaksi) laleler, Tulipa Tarda ve Darwin Tulips gibi meşhur laleleri örnek gösterebiliriz.

Lale çiçeği en özel ve sevilen çiçek türleri arasında yer alır. Bu lale çiçekleri birçok farklı türde üretilirler. En özel türleri arasında şunlar yer alır:

 • Darwin Laleleri: En bilinen lale türleri arasında yer alırlar. Büyük çiçekleri vardır. Güçlü gövdeleri ile yüksek büyüme potansiyeline sahiptirler. 
 • Fransız Laleleri: Uzun ve sivri yaprakları vardır. Bu lalelerin çiçekleri genel olarak düz şekle sahiptir. 
 • Double Laleleri: Çoklu katmanlı çiçekleri ile tanınan lalelerdir. Bunlar daha çok büyük boyutlu lalelerdir. 
 • Fosteriana Laleleri: parlak ve büyük çiçekleri ile dikkati çekerler. Geniş yaprakları ile öne çıkarlar. 
 • Papagei Laleleri: bunlar ise kıvrımlı ve püsküllü bir görünüme sahiptirler. Bunların yanında renkli çiçekleri vardır. 
 • Greigii Laleleri: Bunlar ise daha kısa ve geniş yaprakları ile güzel görünüme sahiptir. Çiçekleri ise genellikle canlı renklidir. 

Son derece sevilen lale çiçeği soğanlı çiçek grubundadır. Farklı renkleri ile öne çıkan bu laleler renklerine göre farklı anlamlara sahiptir. 

Sunum olarak da lale çiçeği çeşitleri, farklı opsiyonlar ile her türden isteğe cevap verirler. Bu sunum teknikleri arasında “Kutu Laleler”, “Lale Buketi” ya “Lale Aranjmanı” gibi ürün seçenekleri bulunur. Kutu laleler genel itibari ile saksılarda veya saksıya benzer kutularda tasarlanıp alıcıların beğenisine sunulmaktadır. Lale buketleri ise gelin çiçeği şeklinde hazırlanır ve farklı tasarımlara sahiptir.

Lale aranjmanı, farklı lale türlerinden ve diğer çeşitli çiçeklerden oluşturulmaktadır. Daha renkli bir görüntü sunan bu aranjmanlar da çoğu zaman en iyi alternatifler arasında yer alırlar. Aranjmanlarda genellikle yapay çiçek kullanılmasının yanında canlı veya kuru çiçekler de tercih edilebilir.

Lale Buketi Çeşitleri

Lale çiçek buketi farklı türden çiçekler ve farklı tasarımların bir araya meydana getirilmesiyle de oluşturulabilmektedir. Özel günlerde en çok tercih edilen popüler lale buketleri arasında Pembe Gül Lale Buketi, Şakayık Lale Buketi ve Galaksi Lale Buketi gibi seçenekler bulunmaktadır. Zengin bir renk skalasına sahip lale çeşitleri alıcının isteğine bağlı olarak ıslak ve kuru şekilde de arz edilmektedir.

Lale Buketi Ne Kadar?

Lale, özel günlerin vazgeçilmez en vazgeçilmez çiçeklerindendir. Birçok insan değer verdikleri kişileri mutlu etmek için lale hediye etmeyi tercih eder. Canlı renkleri ve göze hoş gelen şekliyle hediye alan kişiyi çok fazla mutlu ederler. Bu sebeple lale hediye etmek isteyen birçok kişi “Lale buketi ne kadar?” araştırması yapmaktadır.

Türden türe farklılık gösteren lale buketi çeşitleri sunum tekniğine ve sayısına göre de farklı fiyat aralıklarına sahiptir. Genellikle lale buketi fiyatları, 700-2000 TL arasında değişmektedir. Alıcılar bu fiyat aralığında istedikleri renk ve sayıda laleyi sevdiklerine gönderebilir, onlarla mutlu bir an yaşayabilirler.

Üstelik cansız lale buketi sonsuza dek sevdiklerinizle beraber kalıp her an onlara sizi hatırlatabilirler. Böylece ölümsüz sevginiz sürekli olarak somut şekle sahip olur. Eğer siz de sevdiklerinize verdiğiniz değeri göstermek istiyorsanız, Ribbon Flowers üzerinden siparişlerinizi oluşturabilirsiniz. Kısa bir sürede adreslere teslim edilen çiçekler, dilediğiniz zaman not da içerebilirler. Notlar, sevginizi ifade edebilmenin bir diğer yoludur.

Lale Çiçeği Anlamı

Lale çiçeği anlamı çiçeklerinin renklerine göre değişmektedir. Birçok farklı türü bulunan bu lalelerin aynı zamanda çok fazla rengi de bulunuyor. Bu bakımdan satın alırken renklerini ve türlerini dikkate almak gerekir. Bu çiçekleri tek bir tane satın almak yerine genel olarak şık bir buket şeklinde almak çok daha hoş olacaktır. 

Sarı Lale Anlamı

Sarı laleler ismine şarkı yazılan çiçeklerdir. Bu çiçekler eskiden ayrılık ya da umutsuz aşk olarak yorumlansa da günümüzde neşe ve enerji olarak yorumlanır. Güzel zaman geçirmek ve mutlu günlerin geldiğini haber vermek için satın alınan çiçeklerdir. 

Beyaz Lale Anlamı

Bulunması kolay olmayan lalelerdir. Bu laleler genelde çok renkli oldukları için dikkati çeker. Sonsuz aşk anlamı taşıyan çiçeklerdir. Bu nedenle sevilen kişilere verilmesi en uygun çiçekler arasında yer alırlar. 

Kırmızı Lale Anlamı

Kırmızı laleler en göz alıcı laleler arasında yer alırlar. Kırmızının en canlı tonlarını taşıyan bu çiçekler ise anlam olarak aşk ve tutku olarak öne çıkar. 

Pembe Lale Anlamı

İlk tanışma gününde lale almayı düşünüyorsanız en uygun renk pembe tonlarıdır. Pembe laleler sadakat ve sevgi anlamlarına gelir. 

Mor Lale Anlamı

Asalet anlamı taşıyan mor lale son derece estetik duruşa sahip bir çiçektir. Özel birine çiçek alırken tercih edilebilir. 

Lale Bakımı

Lale çiçeğinin bakımı da bir diğer önemli noktadır. Eğer kendiniz yetiştiriyorsanız ilkbaharın başından itibaren bakımına dikkat etmeniz gerekir. Neme çok düşkün bir bitki türü olan lalenin buna ters olarak kökleri çok kısadır ve toprağın derin katmanlarından su alamaz. Bundan dolayı düzenli sulamak çok önemlidir.

arama