çiçek ara sepet

Saat 14'e kadar verilen siparişlerde; Tüm İstanbul'a Aynı Gün Çiçek Teslimatı Yapıyoruz

Papatya & Ayçiçeği

Dizayn TürleriRenk

Çiçek Çeşitleri
Fiyat


GÖNDERİM SEBEBİ
Papatya

En zarif çiçekler arasında yer alan papatya çiçeği, duru güzelliği sayesinde çoğu kişinin beğenisini toplar. Aynı zamanda hoş kokusuyla da ön plana çıkar. Papatyalardan oluşan hoş bir çiçek aranjmanı, sevdiklerinize özel günlerde verebileceğiniz en güzel hediyeler arasında bulunur.

Beyaz ve sarının muhteşem uyumuna sahip olan papatya çiçeği, güzelliği sayesinde birçok kişinin beğenisini kazanır. Gösterişten uzak olan papatya, sevdiklerinize samimi duygularınızı ifade etmenin bir yoludur. Papatyalar birçok farklı çiçek ile uyum sağladığı için çeşitli çiçeklerle bir arada kullanılabilir.

Papatya çiçeği, özellikle bahar çiçekleri ile çok iyi bir şekilde uyum sağlar. Turuncu çardak güller, sarı ve pembe erengüller, delfinyumlar ve papatyalar kullanılarak oluşturulan bir aranjman adeta bir görsel şölen yaşatır.

Papatya Çiçeği Çeşitleri

Papatya çiçeğinin sadece beyaz ve sarı renkte olduğu sanılsa da farklı renklere sahip papatya çiçek modelleri bulunur. Başlıca papatya türleri şunlardır:

 • Gebera
 • Ponpon İngiliz Çayır Papatyası Çiçeği
 • Beyaz Ay Papatyası
 • Marguerite Papatya
 • Pire Otu
 • Shasta Papatyası
 • Swan River Papatyası

Shasta papatyası da sarı ve beyaz renklere sahiptir. Ancak yaprakları daha ince bir yapıdadır. Gebera ise kırmızı rengiyle dikkatleri çeker ve klasik papatyaya kıyasla daha büyük bir boyuttadır.

Sarı ve pembe renklere sahip olan Ponpon İngiliz çayır papatyası çiçeği, kendine has bir güzelliğe sahiptir. Marguerite papatya, pembenin farklı tonlarında açar. Farklı tonlarda açtığı için sadece Marguerite papatya türü kullanarak bile harika bir aranjman hazırlanabilir.

Pire otu türünün içi sarı renklidir. Yaprakları ise koyu pembe ya da lila tonlarında açar. Pire otu gibi Swan River papatyasının yaprakları lila tonlarındadır.

Papatya çiçekleri buket, saksı ya da sepetin içerisine yerleştirilerek arajman hazırlanabilir. Sepette papatyalar ayçiçeği buketi ve papatyalı bahar çiçekleri kutu aranjman, içerisinde papatya bulunduran arajman örneklerindendir. Papatya çiçeği siparişi vererek sizin için özel olan kişileri sevindirebilirsiniz. Çiçeğin yanında dilerseniz çikolata da gönderebilirsiniz. Papatya çiçeği gönder hizmetini kullandığınızda belirlediğiniz saat aralığında çiçeğiniz teslim edilir.

Papatya Fiyatları Ne Kadar?

Papatya çiçeği fiyatları değişkenlik gösterir. Çiçek sayısı ve aranjmanın türü, fiyatını etkileyen faktörler arasında yer alır. Fiyatlar genellikle 600-2000 lira aralığındadır. Buketler genellikle daha uygun fiyatlıdır. İçerisine eklenen çiçeklere göre fiyatı artar. Örneğin şakayık çiçeği daha nadir bulunan bir tür olduğu için şakayık kullanılan papatya buketinin fiyatı da doğal olarak artar.

Buketlere kıyasla kutudaki ve sepetteki aranjmanlar daha yüksek fiyatlıdır. Çünkü sepette ya da kutuda bulunan çiçekler aynı zamanda dekoratif obje olarak da kullanılabilir. Doğum günü, sevgililer günü ya da yıldönümü gibi günler için sepetteki papatyalar güzel bir hediye alternatifidir.

Papatya Çiçeği Ne Anlama Gelir?

Birine çiçek gönderirken çiçeğin ne anlama geldiği büyük önem taşır. Papatya çiçeği birden fazla anlama gelir. Yaygın olarak masumiyet ve güzellikle ilişkilendirilir. Kıymetli bir çiçek olan papatya çiçeği, Mısır gibi eski uygarlıklarda adak olan Tanrılara sunulurdu. Eski uygarlıklarda Tanrılara sunulacak kadar değerli olan bu çiçeği sevdiklerinize hediye olarak onlara verdiğiniz değeri gösterebilirsiniz.

Yunanlılar ise yılın ilk papatya çiçeklerinin şans getireceğine inanan bir uygarlıktır. Bu yüzden birinin ilk iş gününde ona şans getirmesi için papatya gönderebilirsiniz. Papatyanın bir diğer anlamı da mutluluk anlamına gelir. Papatya satın al diyerek sizi mutlu ettiğini düşündüğünüz kişilere papatyalardan oluşan bir aranjman gönderebilirsiniz.

Ayçiçeği

Ayçiçeği yaşam enerjisi en yüksek çiçekler içerisinde yer alır. Sevilen çiçekler arasında yer alan bu güzel çiçek türleri günümüzde şık aranjmanlarda da kendine yer buluyor. En özel günleri taçlandırmak adına tercih edilen ayçiçekleri mutluluk, sadakat, uzun ömür gibi anlamları barındırır. İnsanlara mutluluk getirdiğine inanılan ayçiçekleri canlı sarı renkleri ile her özel günde tercih edilebilir. 

Genelde ilk buluşmaların vazgeçilmezleri arasında yer alan ayçiçeği ile karşı tarafa sıcak ve umut dolu duyguları çok daha iyi şekilde hissettirebilirsiniz. Gerek renkleri gerekse estetik duruşu ile son derece asil olan çiçekler arasında önemli bir yeri vardır. 

Ayçiçeği Buketi

Ayçiçeği hem duruşu hem de anlamı nedeniyle çiçek sektörünün en önemli türleri içerisinde yer alır. Sevdiklerinizin severek kabulleneceği bu çiçekleri özellikle şu durumlarda alabilirsiniz:

 • Yakın bir arkadaşınızın kariyer başarısını tebrik etmek
 • Arkadaş doğum günleri
 • Doğum yapan kişileri ziyaret amaçlı olarak
 • Düğünlerde tebrik amacı ile
 • Anneler gününde
 • Sevgililer gününde
 • İlk buluşmalarda
 • Ailedeki birinin doğum gününde

Ayçiçeği buketinden yararlanabilirsiniz. Buketlerin titizlikle hazırlanması ile karşı tarafa onu ne kadar önemsediğinizi de yansıtma şansı bulabilirsiniz.

Ayçiçeği Fiyatları

Ayçiçeği buketi satın almak isteyen kişiler için birçok farklı aranjman türü bulunuyor. Farklı çiçeklerle ya da yalnızca ayçiçekleri ile son derece süslü ve gösterişli çiçek buketi yaptırmak mümkün olabilir. Bununla birlikte çiçeklerin fiyatları ise çiçeklerin sayısına ve aranjman büyüklüğüne göre değişebilmektedir. Bu nedenle tek bir fiyat bilgisi vermek mümkün olmaz.

Ayçiçeği Nerede Yetişir?

Ayçiçeği Türkiye’nin birçok yerinde yetişen bir bitkidir. Çeşitli alanlarda kullanılan ayçiçekleri çiçekçilik sektörü için de önemlidir. Bu çiçekler yoğun olarak Trakya- Marmara Bölgesinde yetiştirilmektedir. Bununla birlikte kullanıldıkları alanlara göre de yetiştirildikleri yerler farklılık gösterebilir. 

arama