çiçek ara sepet

Saat 15'e kadar verilen siparişlerde; Tüm İstanbul'a Aynı Gün Çiçek Teslimatı Yapıyoruz

Sümbül

Dizayn Türleri
Renk
Çiçek ÇeşitleriFiyat


GÖNDERİM SEBEBİ

Sümbül çiçeği, yıllardan beri güzel kokusuyla insanları kendine aşık eden bir bitkidir. Her rengi farklı bir anlamı ifade eden bu çiçek türünün insan ilişkilerindeki yeri çok önemlidir.

Karşı tarafa olan sevgiyi en iyi şekilde temsil etmesi için en güzel sümbül çiçekleri kullanıcıların tercihine göre belirlenir. Birbirinden güzel çeşitlere sahip olan sümbül çiçeklerinde her renk bir anlamı ifade eder. O yüzden karşı tarafa vermek istediğiniz mesajı ve hissi araştırıp vermelisiniz.

Sümbül Çiçeği Çeşitleri

Sümbül çiçeği, sadece doğru anlamı temsil eden ve sevdiğiniz insanlar için onlara değer verdiğinizi gösteren çok değerli bir hediyedir. Bu konuda pek bilgisi olmayan insanlar için en çok tercih edilen sümbül çiçekleri hangileri, bilmek yararlı olabilir.

Sümbül çiçeklerinin birçok farklı türü vardır. Bu türler arasında öne çıkanlar ise şunlardır:

 • Hollanda Sümbülü: Popüler sümbül türleri içerisinde yer alır. Daha çok bahar aylarında açar.
 • Bozkır Sümbülü: Mavi ve mor çiçekleri olan bir sümbül türüdür. Bunlar ise kısa süren soğuk havalara karşı dayanıklıdır. 
 • Sibirya Sümbülü: Bu sümbül türü ise beyaz, mavi ve pembe renklerindedir. Avrupa ve Asya’da yetişir. 
 • Kelebek Sümbülü: Mor ya da pembe çiçeklidir. Genellikle yabani ve doğal alanlarda yetişmektedir. 
 • Orman Sümbülü: Pembe veya beyaz renkleri ile bilinir. Ormanlık alanlarda sık rastlanır. 
 • Yıldız Sümbülü: Sarı ve beyaz çiçekleri vardır. Genelde yaz aylarında çiçek açarlar. 

Bunlar en bilinen sümbül türleri içerisinde yer almaktadır. 

Renklerine Göre Sümbül Çiçeği Anlamları

Renklerine göre verdikleri anlamlar şunlardır:

 • Mor sümbül çiçeği: Karşı tarafa olan bağlılığınızı ifade etmek ve aynı zamanda var olan pişmanlık duygusunun yansıtılması için uygundur.
 • Pembe sümbül çiçeği: Sevginin, şefkatin, umudun ve genellikle ilkbaharın sembolü olarak kabul edilir.
 • Beyaz sümbül çiçeği: En saf ve temiz duyguları göstermek için idealdir.
 • Sarı sümbül çiçeği: Kıskançlığı temsil eder. Durumlara göre yüklenecek anlamlar değişebilmektedir.
 • Mavi sümbül çiçeği: Huzuru, rahatlığı ve sakinliği temsil eder.

Bu gibi anlamlara göre sahip olmak istediğiniz çiçeği seçmek sizin elinizde. Ribbon Flowers’ın en güzel ürünlerinden biri olan Sümbül Lale Aranjman’ı tercih edebilir ya da daha sade bir seçim yaparak diğer çeşitlere bakabilirsiniz.

Sümbül Çiçeği Fiyatları

Evlerde odada yetiştirilen bitkiler arasında vazgeçilmez bir yere sahip olan sümbül çiçeği yaşam alanlarını çekilir kılan unsurlardan biridir. Kokusu ve görüntüsü ile enerjinizi birdenbire arttırabilir ve güne güzel başlamanıza yardımcı olabilir. Bu güzel bitkiye sahip olmak isteyen veya bir arkadaşına hediye etmek isteyen kişiler, sümbül çiçeği fiyatları hakkında bilgi almak istiyor. Çeşit çeşit renklerinden birini seçmek isteyen kullanıcılar için farklı fiyatlar mevcuttur. Bu fiyat skalası genellikler alacağınız çiçek türünün ve renginin arz talep dengesine göre belirlenir. En çok tercih edilen çiçek ile popüler olmayan bir türün fiyatları farklı olması mümkündür.

Sümbül çiçeği sipariş işlemleri müşteriler hangi bitkiyi satın almaya karar verildiği zaman gerçekleştirilebilir. Sümbül çiçeği buketi fiyatları adet sayısına göre değişiklik gösterir. Adet sayısında göre farklı fiyat teklifleri olsa da belirli sayının üstündeki siparişler için avantajlı indirimler sağlanabilmektedir. Sizin için en uygun olan siparişte bulunmak için seçenekleri değerlendirmeyi ihmal etmeyin.

Fiyat konusunda etkili olabilen bir diğer faktör ise ödeme yöntemidir. Taksitli veya peşin ödeme gibi seçeneklerde değişiklik sağlanabilir.

Sümbül Çiçeğinin Özellikleri Nelerdir?

Sümbül çiçeği özellikleri, onu diğer bitkilerden ayıran farklılara sahiptir. Her evde yetiştirilmesi mümkün olan bu çiçek türünün özellikleri şu şekildedir:

 • 4 mevsim açar. Bu güzel manzaraya yılın her vakti şahit olabilirsiniz.
 • Kokusu sizi ferahlatır ve rahatlatır. Eve geldiğiniz anda ortamı saran aroması ile günün stresini unutabilirsiniz.
 • Koku ve havalandırma konusundaki bir diğer özelliği ise bulunduğu ortamın havasını temizlemesidir. Odadaki mikropların temizlenmesinin yanı sıra oksijen miktarını da arttırır.
 • Soğanlı bir bitki olduğundan dolayı bir sümbül çiçeği soğanına sahip iseniz kolayca saksıda yetiştirebilirsiniz.

Bu gibi özellikleri ile kullanıcıları kendine çeken sümbül her durumda sizi tatmin edecek yapıdadır. 

Sümbül Bakımı Nasıl Yapılır?

Sümbül bakımını yaparken doğru toprak seçimi önemlidir. Bunun yanında sulama ve güneş gereksinimleri de dikkate alınması gerekir. Bakımı hakkında da şunlardan bahsetmek mümkün olabilir:

 • Toprak: Sümbül çiçeğini mutlaka iyi drene edilen bir toprağa ekmek gerekir. Nem ve besin değeri yüksek olmalıdır. 
 • Güneş Işığı: Tam güneşli ya da yarı gölgeli bir alanda yetişebilir. Günde en az 6 saat güneş ışığı alması gerekir. 
 • Sulama: Sulama gereksinimi oldukça yüksektir. Toprak kuruduğunda sulama yapılması önemlidir. Toprak kurudukça su verilmesi gerekir. 
 • Gübreleme: Çiçeklenme dönemi öncesinde kaliteli bitki gübresi verilebilir. 
 • Soğan Bakımı: Soğanlı bitki olduğundan soğan bakımına da gereksinim duyar. Kuruduktan sonra soğanlar topraktan alınabilir. Ancak yapraklar kuruyana kadar dokunulmamalıdır. 
 • Budama: Sümbül yapraklarının tamamen sarardıktan sonra kesilmesi gerekir. Kesme işlemleri soğanın toprakta kalmasına yardımcı olur. 

Bitkinin uygun koşullarda büyütülebilmesi için tüm bu koşulların sağlanması gerekir. Sümbül türlerinin hemen hepsinde ortalama olarak bu bakım periyodunu da uygulamak mümkündür. 

arama