çiçek ara sepet

Saat 15'e kadar verilen siparişlerde; Tüm İstanbul'a Aynı Gün Çiçek Teslimatı Yapıyoruz

Şakayık

Dizayn Türleri

RenkÇiçek Çeşitleri
Fiyat

GÖNDERİM SEBEBİ
Canlı renkleri, mis kokuları ve insana yaşam enerjisi aşılayan estetik görünümleriyle beğeni toplayan çiçek buketi çeşitlerinin başında, şakayık buketi modelleri yer alır. İri çiçekleri ve akıldaki kalıcı güzellikteki kokusuyla birçok duyuya hitap eden şakayık, sevdiklerine eşsiz bir hediye sunmak isteyenler tarafından sıklıkla tercih edilir. Şefkati simgeleyen şakayık çiçek buketi, hayatın pek çok alanında sevgi, aşk ve minnet gibi derin duyguları ifade ederken kullanılır. Tarih boyunca yoğun ilgi görmüş olan şakayık çiçeklerinin beyaz, krem, pembe, mor ve kırmızı renk alternatifleri bulunur.

Şakayık Çiçeği 

Şakayık çiçeği, dayanıklılığı ve bakım kolaylığıyla öne çıkar. Herhangi ekstra bir zahmete gerek kalmaksızın uzun aylar boyunca canlılığını koruyabilir. Dikkat etmeniz gereken tek nokta, yeterince nem vermektir. Günlük olarak sulandığı takdirde solması oldukça zordur. 

Bu özellikleriyle harika bir hediye seçeneği olarak karşınıza çıkar. Armağan ettiğiniz kişinin hayatında uzun süre kalacak olan şakayık, evin bir köşesinde ona sizi hatırlatacaktır. İsteğe bağlı olarak toprağa da ekilebilir. Böylece Nisan ve Mayıs aylarında çiçekler açarak görüntüsünü güzelleştirecektir. 

Birbirinden Güzel Şakayık Buketi Modelleri

Özenle hazırlanmış çeşitler, küsleri barıştıran, aşkları pekiştiren ve üzüntü içindekilere moral veren büyüleyici bir etkiye sahiptir. Genelde:

Buket biçiminde olabileceği gibi vazo, kutu ve sepet gibi ambalaj seçenekleri ile de bir araya getirilebilir. Hangi formda olursa olsun şakayık buketi çeşitleri tebrik, teşekkür ve kutlama amaçlı tercih edilebilir. Muazzam güzelliğiyle ev ve ofis dekorasyonu için de kullanılabilir.

Şakayıklı Nişan Buketi Modelleri

Nişan törenlerinde kullanılan çiçeklerin büyük çoğunluğu, pastel ve yumuşak renklerde tercih edilir. Beyaz, krem ve pudra renklerinin ağırlıkta olduğu seçenekler, sade olduğu kadar da gösterişli görünümlere sahiplerdir. Bu nedenle açıktan koyuya, cansızdan solguna birçok renk skalası ile uyum gösterir ve nişan törenleri için rahatlıkla kullanılabilir.

Şakayık Gelin Buketi Modelleri

Evlilik, çiftlerin en güzel ve mutlu günüdür. Bugünü daha anlamlı hale getirmek için harika bir çiçek bukete ihtiyacınız var. Şakayık gelin buketi, işte tam olarak aradığınız gibi bir çiçek türüdür. Sevdiğiniz ve ömür boyunca yanında olmak istediğiniz kadına verebileceğiniz en güzel armağanlardan biridir. Gelin çiçeği şakayık için tercihinizi farklı renklerden yana kullanabilirsiniz. Örneğin, bu buketin içinde gül gibi farklı çiçekler de olabilir. Aradığınız zarif şakayık buketini Ribbon Flowers mağazamızda bulabilirsiniz.

Şakayık Renkleri

Şakayık çiçeğinin en çok bilinen rengi pembe olsa da birkaç farklı popüler ve tercih edilen rengi bulunmaktadır. Beyaz, pembe ve bordo en çok tercih edilen şakayık renkleridir.

Pembe Şakayık Çiçek

Baharın canlılığını ve mis kokularını sevdiklerinizin kucağına taşımanızı mümkün kılan pembe şakayık çiçek çeşitleri çokça sevilmektedir. Uzun yıllardır popülerliğini hiç kaybetmeyen çiçek aranjmanlarının en çok aranan çiçekleri arasında yer alır. Gelinliklerin masum beyazlığıyla ahenk içinde oluşu, pembe şakayık buketi modellerinin gelin çiçeği olarak sıklıkla tercih edilmesinde de oldukça etkilidir.

Beyaz Şakayık

Zarif görünümü ve asil duruşuyla beğeni toplayan beyaz şakayık buketi çeşitleri, birçok insan tarafından beğenilen ve çoğu durumda kullanılmaya uygun olan çiçek buketleri arasındadır. Kız isteme, nişan ve düğün gibi törenlerde olduğu kadar, hasta ziyaretleri ve doğum günü kutlamaları yapılırken de muhteşem bir alternatiftir.

Bordo Şakayık

Asaleti temsil eden bordo şakayık, en çok sevilen çiçek türlerinden biridir. Sevdiklerinize alacağınız bu çiçekle onları çok mutlu edebilirsiniz. Ayrıca özel günlerde hayatınızda değer verdiğiniz insanlara gönderebilirsiniz. Sadece içinizden geldiği için alacağınız bu çiçekler, güzelliği ve harika kokusuyla iyi bir seçenektir. Sevgilinize, annenize alacağınız bu şakayıklarla onlara olan sevginizin derinliğini göstermeniz mümkün!

Şakayık Çiçeği Anlamı

Her çiçekte olduğu gibi şakayık da kendine has bir anlam taşır. Genel bakışta şakayık, şefkati simgeler. Renk skalasının genişliği sebebiyle her tonun kazandığı başka mânâlar da mevcuttur. Bu bitkilerin renklerine göre temsil ettiği anlamlar aşağıdaki gibidir:

 • Pembe, masum sevginin ve içtenliğin sembolüdür. 
 • Bordo, tutkunun ve yoğun duyguların göstergesidir. 
 • Beyaz, asaletin ve bağlılığın temsilidir. 

Vermek istediğiniz mesaja göre bir renk tercihi yaparak hediyenin anlamını güçlendirebilirsiniz. Partnerinize, ailenize, arkadaşlarınıza ve “iyi ki varsın” demek istediğiniz herkese, böylesine anlamlı bir hediye verebilirsiniz. 

Taptaze Canlı Şakayık Çiçeği Ribbon Flowers'ta!

Sevdiklerinize alacağınız canlı şakayık çiçeği, hangi güne özel olduğuna veya duygularınıza göre değişir. Bu zarif ve güzel şakayıklar, canlı olduğunda etrafa çok güzel bir koku yayar. Aldığınız renk her ne olursa olsun harika bir görüntü ortaya çıkar. Bu durumda önemli olan şakayıkların nasıl sunulduğudur. En az kendisi kadar güzel bir aranjmanla hazırlanan şakayıklar, sevdiklerinizi değerli hissettirir. Şakayık buketi canlı tasarımlar için Ribbon Flowers mağazamızı tercih edebilirsiniz. 

Lüks Şakayık Çiçeği Aranjmanları

Bu bitkilerle tasarlanan ve adeta estetik bir şölen sunan aranjmanları tercih edebilirsiniz. Her türlü senaryoya mükemmel bir uyum sağlayacak aranjmanlar, göze hitap etmenin en ideal yoludur. Anlamlı armağanlar vermek için de değerlendirebileceğiniz bir seçenektir. Çeşitli renkler, süs öğeleri, yapraklar gibi birçok unsurun bir arada toplandığı, en ince detayına kadar düşünülmüş bir aranjmanla sevdiklerinizi şaşırtabilirsiniz. 

Kutlamalara Uygun Şakayık Çiçekleri 

Özel günleri kutlamak için sıklıkla şakayık çiçeği tercih edilir. Yıldönümünüzde partnerinizin yüzünde kocaman bir gülümseme görmek, annenizden özür dilemek, sevdiğiniz bir dostunuzun doğum gününü kutlamak için bu aranjmanları tercih edebilirsiniz. Ayrıca bitkinin anlamının altını çizerek, uzun süre sevdiklerinizle olacak harika bir sembolü onlara sunabilirsiniz. 

Hayatınızın en önemli günleri olan düğün, nişan, kına gibi kutlamalarda da süs amaçlı tercih etmeniz mümkündür. Hasta ziyaretlerinde geçmiş olsun dileklerini iletmek, yeni başarıları ödüllendirmek ve kutlamak gibi farklı senaryolarda şakayık çiçeği armağan etmek, oldukça düşünceli bir harekettir. Genellikle romantik jestler için bordo, hasta ziyaretleri için beyaz, arkadaşlıklar içinse pembe tonlar tercih edilmektedir. 

Şakayık Satın Al

Sevdiklerinize şakayık almayı düşünüyorsanız, doğru firmayı tercih etmelisiniz. Ribbon Flowers olarak “Şakayık Satın Al” alternatifini en güvenli şekilde sunuyoruz. Kategorilerimizde birçok farklı renkte şakayıkları bulmanız mümkündür. Siparişinizi oluşturmanız halinde İstanbul içine aynı gün teslimat seçeneği vardır. Kısa süre içerisinde çiçekler, vermiş olduğunuz adrese ulaşır. Sevdiklerinizi mutlu etmek için harika hediyelerin kısa sürede ulaşmasını istiyorsanız, seçeneklerimizi hemen inceleyin!

Şakayık Fiyatları Ne Kadar?

Göz alıcı renkleriyle hisleri katman katman ifade etmeyi sağlayan şakayık buketi fiyatları, mevsimden mevsime farklılaşabilir. Birçok kritere bağlı olarak değişkenlik gösteren şakayık çiçeği fiyatları belirlenirken şu unsurlar dikkate alınır:

 • Kullanılan çiçek miktarı,
 • Hangi tür çiçeklerin kullanıldığı,
 • Buket oluşturulurken vazo, ambalaj kâğıdı, kutu veya sepet gibi malzemelerden hangisinin kullanıldığı.

Geniş çeşitliliğe sahip olan buket modelleri 625-18.000 TL aralığında fiyatlandırılır. Onlarca çeşit arasından bütçenize uygun olanları belirleyebilir ve siparişinizi hızlıca oluşturabilirsiniz.

Şakayık Diğer Adı Nedir?

Doğada bulunan çiçeklerin farklı isimleri olabilir. Görüntüsü ve kokusuyla büyüleyen şakayıkların da başka isimleri bulunuyor. Şakayık diğer adı için birçok alternatif olduğunu bilmelisiniz. Genel olarak çiçeğin diğer isimleri aşağıdaki gibidir:

 • Ayı Gülü
 • Şakaik
 • Peony
 • Pivonia
 • Paeonia

Bu güzel çiçek, düğünçiçeğigiller familyasına aittir. Anavatanı Japonya ve Çin’dir. Ancak günümüzde Türkiye’de de yabani bir süs bitkisi olarak yetiştirilir. Birçok farklı rengi bulunur ve her rengin anlamı değişir. Eğer hediye etmek için şakayık demet almayı düşünüyorsanız, anlamlarıyla ilgili ufak bir araştırma yapabilirsiniz. Böylece hissettiğiniz duyguları, karşınızdaki kişiye en güzel şekilde ifade edebilirsiniz. 

arama