çiçek ara sepet

Saat 15'e kadar verilen siparişlerde; Tüm İstanbul'a Aynı Gün Çiçek Teslimatı Yapıyoruz

Cenaze & Taziye Çiçeği

Dizayn Türleri


Renk
Çiçek Çeşitleri

FiyatGÖNDERİM SEBEBİCenaze çiçeği, mezarlıklarda ve matem evlerinde, vefat eden kişinin yakınlarıyla benzer hislerin paylaşıldığının ifade edilmesine yardımcı olan hediyedir. Saygı ve sevgiyi göstermesinin yanında acılara ortak olunduğunu da gösterir. Bu zor zamanlarda, oluşturulan özel aranjmanlar sayesinde detaylarla uğraşmanıza gerek kalmaz. Ayrıca aynı gün teslimat seçenekleri aracılığıyla geç kalmadan sipariş vermeniz de mümkündür. 

Duyguların oldukça yoğun biçimde yaşandığı cenazelere çiçek göndererek yakınlarınıza desteğinizi sunabilmeniz mümkündür. Kelimelerin yetersiz kaldığı anlarda götüreceğiniz veya göndereceğiniz taziye çiçekleriyle kişileri sonsuzluğa uğurlayabilirsiniz. Aynı zamanda sevdiklerinizin yanında olamayacaksanız da günün anlamına uygun seçeneklerle varlığınızı hissettirebilirsiniz. 

Cenaze Çiçeği Çeşitleri 

Cenaze çiçeği, manevi olarak karşınızdakilere yakınlığınızı göstermenize yardımcı olur. Çeşit noktasında ise çelenkle birlikte farklı ürünleri bulabilirsiniz. Taziye merasimlerine en uygun seçenekler sayesinde duygularınızı dile getirebilirsiniz. Aynı zamanda hazır aranjmanların yanı sıra ölen kişilerin sevdiği çiçekler yönünde bir karar verebilirsiniz. 

Cenaze Çelengi 

Cenaze çelengi, taziyeler için en çok tercih edilen ürünler arasında yer alır. Ürün boyları yüksek olmasına rağmen ayaklı yapıda olmaları avantaj sağlar. Üzerlerine ise genel olarak başsağlığı mesajları yazılır. Tercihe göre belirlenecek pano formlarının üstüne farklı çiçekler yerleştirilir. Karanfil, lilyum, gül ve gerbera, en çok kullanılan çiçeklerdir.  

Taziye çelenkleri hazırlanırken renk seçenekleri de oldukça fazladır. Bu sayede görünümün daha etkileyici olması mümkündür. Sarı, pembe, beyaz, kırmızı ve turuncu tonlara sahip tasarımlar aracılığıyla en doğru kararı, zorlanmadan verebilirsiniz. Ayrıca standart ve ferforje formatlarından birine karar vererek üzerine istediğiniz metni yazdırabilirsiniz. Böylece iletmek istediklerinizi de rahatlıkla belirtebilirsiniz. 

Cenaze Evine Hangi Çiçek Gider? 

“Cenaze evine hangi çiçek gider?” sorusunun yanıtı, merak edilen konular arasındadır. Taziye evine göndermek için seçenek sayısı bir hayli fazladır. Saksıda veya aranjman şeklinde olan pek çok çeşidi sevdiklerinize gönderebilirsiniz. Bununla birlikte sıklıkla tercih edilen bazı cenaze çiçeği modelleri şu şekilde sıralanır: 

Seçilecek çiçek türü ne olursa olsun, yakınlarınıza destek olacağınızı bilmelisiniz. Zorlu bir süreçten geçen tanıdıklarınız için tür ve boyut gibi detayların çok fazla önemi olmayacaktır. Ancak onları düşünerek yolladığınız çiçekler, yalnız hissetmemeleri açısından oldukça önemlidir. 

Taziye Çiçeği Nasıl Olmalıdır? 

Taziyelere göndermek için tercih edilecek çiçeklerin görünümü ve diğer ayrıntıları, özenli bir şekilde düzenlenmelidir. Doğal olarak canlı renklere sahip tüm çiçekler için ilk kriter, taze olmasıdır. Ribbon Flowers farkıyla dilediğiniz görüntüyü oluşturmanız ise son derece kolaydır. Ayrıca cenazelere yollanacak ürünlerin sahip olması gereken bazı özellikler şunlardır: 

  • Kullanılacak platform ve pano bölümlerinin siyah olması gerekir. 
  • Çelenk veya çiçeklerin üzerine yazılacak metinler için yine siyah renk kullanılmalıdır. 
  • Genel olarak beyaz ve kırmızı renklerin kullanılabileceği gibi tercihlere göre farklı tonlarda alınabilir. 
  • Matem ortamında aşırı dikkat çekici abartılı seçeneklerden uzak durulmalıdır. 
  • Acil durumlar için hazır modeller arasından seçim yapılabilir. 
  • Düzenlenecek törenler öncesinde vakit olması halinde kişiye özel uygulamalar kullanılabilir. 
  • Standart seçimlerin yanı sıra yakınlarınızla aranızda özel anlam taşıyan ürünleri de sipariş edebilirsiniz. 

Taziye çiçeği çeşitleri sayesinde sevdiklerinizin acısını bir nebze olsun hafifletebilirsiniz. Hem vefat eden kişiyi hem de ailesini onurlandırmak adına çiçekler arasından istediğinizi rahatlıkla seçebilirsiniz. 

Cenaze Çiçeği Fiyatları 

Çiçek ve cenaze çelengi fiyatları, yapılacak seçimler doğrultusunda farklılık gösterebilir. Kullanılacak malzemeler, çiçek ve çelenklerin türü gibi faktörler, bu noktada belirleyicidir. Hazır modellerin yanı sıra ek taleplerin olması da ödenmesi gereken ücretleri değiştirebilir. Ancak çiçek göndererek sevdiklerinize hissettireceğiniz destek, bu noktada çok daha büyük önem taşır. 

Ribbon Flowers ailesi olarak tüm mutlu anlarda olduğu gibi hüznünüzde de her zaman yanınızdayız. İstediğiniz vakitte sipariş oluşturmanız da mümkündür. Aynı zamanda tam istediğiniz şekilde hazırlık yapılacağından emin olabilirsiniz. İstanbul içerisinde saat 15:00’a kadar vereceğiniz siparişleriniz aynı gün içerisinde teslim edilir.  

Zahmetsiz bir şekilde süreçlerin tamamını ilerletmek adına bizimle ihtiyaç duyduğunuz her an irtibata geçebilirsiniz. Sevdiklerinizin acısını paylaşmak adına özel cenaze & taziye çiçeği seçenekleri ile beraber kategorilerimizde bulunan farklı çeşitleri de sipariş verebilirsiniz. Tek yapmanız gereken ise seçiminizi yaptıktan sonra ödeme işlemlerini tamamlamaktır. 

arama