çiçek ara sepet

Mum Nedir? Kokulu Mum Özellikleri Nelerdir?

Kokulu mum çeşitleri, yaşam alanlarına kendisi gibi minicik fakat etkisi büyük dokunuşlar yapmak isteyenlerin bayılarak kullandığı ürünlerdir. Mumların içleri ısıtan küçücük alevi ve misler gibi kokusu sizleri farklı diyarlara götürür. Kullanıldığı ortamlarda hoş ve estetik bir görüntüye sebep olmaları nedeni ile sıklıkla tercih edilir. 

Farklı renk temaları ile tasarlanan Ribbon Color Series Mum Koleksiyonu, her tarza ve isteğe hitap edecek şekilde ürünler içerir. Ribbon markasına ait birbirinden güzel mum çeşitlerini bir arada bulabileceğiniz Ribbonflowers.com sitemize sizleri bekliyoruz.

Mum Nedir?  

Mumların çok çeşitli kullanım alanları ve modellere sahip olmaları akıllara öncelikle “Mum Nedir?” Sorusunu getirir. Mumlar, parafin ve benzeri maddelerin eritilerek bir fitil çubuğun üzerine dökülmesi ve bu maddelerin donmasıyla üretilen ürünlerdir. Birbirinden farklı ve güzel mum çeşitleri Ribbon Flowers’da sizleri bekler. 

Dekor mum çeşitleri çok farklı özelliklere ve avantajlara sahiptir. Dekoratif eşya olarak kullanılan mumlar her zevke ve tarza uyum sağlayacak ürünleri içerir. Dekoratif mumlar özellikle farklı şekillerde ve farklı kokularda üretilir.

Kokulu Mumun Özellikleri Nelerdir?

Koku yayan mumlar oldukça popülerdir. Yakıldıkları zaman ortaya mükemmel kokular yayarlar. Yaşam alanınıza konumlandırdığınız kokulu mum çeşitleri, estetik görüntüsü yanında müthiş kokuları ile de sizlere fayda sağlar. Kokulu mum hediyelik eşya olarak da tercih edilebilir. 

Bu birden çok yararı olan ürünleri, hem kendiniz hem de sevdikleriniz için satın alabilirsiniz. Genel olarak kokulu mumların özelliklerini alttaki gibi maddeleyebiliriz:

 • Güzel ve hoş kokuları ile sizleri rahatlatır ve gevşetir.
 • Anksiyete ataklarınızı bastırmaya yardımcı olur.
 • Stres azaltmaya birebirdir.
 • İyi bir uyku deneyimi yaşamanıza yardım eder.
 • Gerginlik azaltıcı ve rahatlatıcı bir etkiye sahiptir.
 • Yaşam alanlarınızdan kötü enerjiyi bu muhteşem kokulu Ribbon mumlar ile arındırabilirsiniz.

Sizler de dilerseniz kokulu mum satın almadan önce ürünlerin özelliklerine göz atabilir ve kendi beklentilerinizi en iyi karşılayan ürünleri tercih edebilirsiniz. Ribbon Flowers Color Series Mum koleksiyonu ile her tarza ve isteğe uygun olan kokulu mumları sizlere ulaştırır.

Dekoratif Mum Nerelerde Kullanılır?

Kullanıldıkları ortamlarda sıcacık bir enerji yayan mumlar, kullanıcıların evlerinden, ofislerinden ayıramadığı eşyalardır. Pek çok çeşidi bulunan dekoratif mumlar genellikle kokulu olarak da üretilir. Dekoratif mum çeşitleri yakılmadan da kullanıldığı gibi yakılarak da kullanılabilir. 

Dekoratif mumlar;

 • Yatak odalarında,
 • Salonlarda,
 • Yemek odalarında,
 • Banyo,
 • Kış bahçelerinde romantik ve samimi bir ortam yaratmak isteyen herkesin kullanabileceği ürünlerdir. 

Romantik akşam yemeklerinde, yemek masanızın üzerine dekoratif olarak konumlandırabileceğiniz gibi dinlenme sırasında rahatlamak açısından da kullanabilirsiniz. Banyolarınızda farklı şekilli mumları dekorasyonunuza göre terapi yapması açısından tercih edebilirsiniz. Yine evin en güzel yeri olarak dizayn edilen salonlarda da birbirinden güzel kokulu dekoratif mumları kullanabilirsiniz. Beğendiğiniz ürünlerine “Mum Satın Albutonu ile kolay ve hızlı bir şekilde kavuşabilirsiniz.

Süs Mumları ile Ev Nasıl Dekore Edilir? 

Süs mumları sehpa ve konsol üzerlerinde oldukça şık durur. Yemek odalarında yemek masalarının üstüne farklı boyutları bir arada kullanarak bir dekorasyon yapılabilir. Yemek takımlarınız iyi uyumlu renklerde seçeceğiniz mumlar hem siz hem de dostlarınız tarafından beğeni ile karşılanacaktır.

Yatak odalarında ise süs mumlarını şifonyer ya da makyaj aynası üzerine konumlandırabilirsiniz. Yatak odalarınızda el yapımı mum çeşitlerini de kullanabilirsiniz.

Soya Mum Nedir?

Soya mum denilince ilk akla gelen kelime hiç şüphesiz ki “doğal”dır. Yüzde yüz saf ve organik olan soya mumları, soya fasulyesinden elde edilir. Soya fasulyesi yağlarından üretilen bu doğal mum çeşitleri, aynı zamanda vegan ürünlerdir. Hayvansal hiçbir maddeyi içeriğinde barındırmaz. Geri dönüşebilen formları sayesinde çevre dostudur.

Soya Mum Organik Mum mudur?

Organik mum modelleri içeriğinde kimyasal hiçbir madde barındırmaz. Bitkisel kaynaklı ürünler ile üretilmişlerdir. Bu bağlamda soya fasulyesinden elde edilen yağlar ile imal edilen soya mumları yüzde yüz saf ve organik mumlardır.

Bardak ve Cam Mum Nerede Satılır? 

Bardak mum çeşitleri ana madde olan parafinin bardaklara dökülmesi ve burada dondurulması sureti ile oluşturulan ürünlerdir. Cam mum ve diğer mum çeşitleri farklı çeşitleri ile Ribbon Flowers’ta bulunmaktadır. Ribbon Flowers mumları özel torbalar içerisinde kuru çiçekler ile birlikte paketlenir. Bu mumlara, tarçın ve elmanın efsanevi buluşması olan Cinnamon+Apple Leaf Mum örnek olarak verilebilir.

Cam bardak mum modelleri şık ve modern görünüşleri nedeni ile ev dekorasyonlarında sıklıkla tercih edilir. Her dizayna uyum sağlayabilecek olan bu ürünler farklı renklerde ve şekillerde sizlere sunulur. Türünün en güzel örneklerinden, kaktüs ve şakayık kokulu ve tüm diğer kokulu cam mumları Ribbon Flowers üzerinden satın alabilirsiniz.

 
 
whatsapp facebook twitter linkedin pinterest


arama