çiçek ara sepet

Orkide Ne Anlama Gelir? Renklerine Göre Orkide Çiçeği Anlamları

 

Orkide almak sevdiklerine bu güzel çiçeği vermek isteyenler tarafından sıkça tercih edilir. İçeriğimizi okuyarak orkidelerin renklerine göre anlamlarını öğrenebilirsiniz.

Sevgilinize, annenize, arkadaşınıza özel günlerde alabileceğiniz çiçeklerden biri, orkidedir. Güzel görünümü ve hoş kokusunun yanında, duygularınızı ifade edebileceğiniz bir çiçektir. Orkide anlamı, sevdiklerinize verdiğiniz değeri en güzel şekilde gösterir. Öyleyse, orkide ne anlama gelir? Gelin yazımızı okuyarak bu konuyu öğrenelim.

Orkide Çiçeği Anlamı Nedir?

Orkide çiçeği anlamı;

  • Asalet,
  • Zarafet,
  • Sevgi,
  • Sadakat olarak sıralanabilir. 

Ancak orkide anlamı, renklerine göre değişiklik gösterir. Verdiğiniz kişiye göre de bu anlam değişebilir. Sevgilinize verdiğiniz bir orkideyle, annenize hediye ettiğiniz orkide farklı şekilde anlamlandırılabilir. Peki, sevgiliye orkide almak ne anlama gelir? İçeriğimize bu konuyla devam edelim.

Sevgiliye Orkide Almak Ne Anlama Gelir?

Özel bir günde veya sadece içinizden geldiği için sevgilinize orkide göndermek isteyebilirsiniz. Aslında bu çok güzel ve düşünceli bir hediyedir. Çünkü sevgiliye orkide almak ona karşı olan sonsuz sevgi ve sadakatinizi göstermenin bir yoludur. Sevgilinize aldığınız orkideyle adeta “Sonsuza dek seni seveceğim.” sersiniz.

Çeşitlerine Göre Orkide Renkleri Anlamı

Daha önce değindiğimiz gibi orkideler, renklerine göre değişir. Dilerseniz, aşağıdaki başlıklarda ayrıntılı şekilde renklerine göre orkide anlamı hakkında bilgi alalım.

Beyaz Orkide Anlamı

Orkide alan pek çok kişi, genellikle beyaz rengi tercih eder. Bunun bir nedeni var! Bildiğiniz gibi beyaz, saflığın ve masumiyetin rengidir. Doğal olarak beyaz orkide anlamı, öz sevgi ve saflıktır. Birine beyaz orkide verdiğiniz zaman dürüstlüğü, tazeliği ve temiz duygularınızı gösterebilirsiniz. Emin olun sevdiğiniz birine verebileceğiniz harika bir hediye!

Mor Orkide Anlamı

Mor orkide anlamı, asalet olarak karşımıza çıkıyor. Hatta geçmiş zamanlarda kraliyet ailelerinin en çok tercih ettiği renk mordu. Asaletle birlikte sadakat gibi güçlü duyguları ifade eder. Sevdiğiniz birine mor renk orkide aldığınız zaman ona karşı olan değerinizi en güçlü şekilde gösterebilirsiniz. 

Mavi Orkide Anlamı

Barış, asalet ve güç, mavi orkide anlamı olarak bilinir. Güzel görüntüsüyle sevdiğiniz kişinin enerjisini yükseltecek bir orkide çeşididir. Özellikle bir kişiden özür dilemek istiyorsanız, kesinlikle mavi renkli orkide almalısınız. Bu onunla barışmak istediğinizi ve özür dilediğiniz en güçlü duygularla ifade etmenin bir yoludur.

Pembe Orkide Anlamı

Orkide almak istediğinizde, pembe rengi seçebilirsiniz. Harika görünüşünün yanı sıra bu orkide çok güzel bir kokuya sahiptir. Ayrıca pembe orkide anlamı ile ön plana çıkar. Masumiyetin ve tatlılığın sembolü olan bu orkideler, sevdiklerinizi mutlu edebilmek için harika bir seçenek! Karşınızda olan masum duygularınızı pembe orkidelerle ifade edebilirsiniz.

Sarı Orkide Anlamı

Güneşin rengi olan sarı, haliyle sıcaklığın ve samimiyetin de rengidir. Sarı orkide anlamı gereğince sevdiğinize olan içten duygularınızı gösterir. Bir arkadaşınıza alabileceğiniz en güzel hediyelerden biri olabilir. Ona karşı olan dostluğunuzun sıcaklığını en derinden hissettirebilirsiniz. Çok nadir bulunan bu çiçekle, sevdiğiniz kişi çok mutlu olacaktır.

Fuşya Orkide Anlamı

Sevgililer gününde sevgilinize, eşinize alabileceğiniz en güzel çiçek, şüphesiz fuşya orkidelerdir. Zarif görüntüsüyle hayatınızın aşkına olan duygularınızı bu çiçekle gösterebilirsiniz. Çünkü fuşya orkide anlamı, saflık ve sevimliliktir. Karşınızdaki kişiye olan aşk gibi güçlü bir duygunun saflığını temsil eder. 

Boyutuna Göre Orkide Anlamı

Orkidelerin renklerine göre olduğu gibi boyutuna göre de anlamı vardır. Eğer sevdiğiniz birine orkide alacaksanız, bu detayı göz ardı etmeyin. Aşağıda vereceğimiz başlıklarda, boyutuna göre orkide anlamı hakkında bilgi alabilirsiniz.

Tek Dal Orkide Anlamı

Birçok kişi, sevdiği birine orkide alırken tek dal almayı düşünüyor. Çünkü tek dal orkide anlamı, masumiyet ve zarafettir. Tabii, bu durum aldığınız orkidenin rengine bağlı olarak değişebilir. İyi düşünün ve doğru karar verin. Ancak unutmayın, orkideler bu dünyanın en güzel çiçeklerinden biridir ve her rengiyle duygunuzu yansıtabilirsiniz.

4 Dal Orkide Anlamı

4 dal orkide anlamı, güç ve zarafeti temsil eder. Sevdiğiniz birine 4 dal orkide almanız demek, onu inanılmaz duygularla sevdiğinizi gösterir. Çok fazla sevdiğiniz kişilere bu orkideleri alabilirsiniz. Değer verdiğiniz kişi, bunu evinin en güzel köşesine koyacaktır. Baktıkça aklına sizin geleceğinizden emin olabilirsiniz. 

whatsapp facebook twitter linkedin pinterest


Benzer Makaleler
arama