çiçek ara sepet

Saat 15'e kadar verilen siparişlerde; Tüm İstanbul'a Aynı Gün Çiçek Teslimatı Yapıyoruz

Beyaz Orkide

Dizayn Türleri
Renk
Çiçek Çeşitleri
FiyatGÖNDERİM SEBEBİ
Beyaz orkide (Phalaenopsis) zarif görünüşü ile oldukça tercih edilen çiçeklerden birisidir. İster yapay isterse canlı alabileceğiniz bu bitkiler her ortamda şık ve asil durur. Aynı zamanda hediye olarak alınabilir, dekorasyon amaçlı kullanılabilir veya bakımı öğrenildiğinde hobi olarak yetiştirilebilir.

Beyaz Orkide

Beyaz orkideyi birçok amaç için ve birçok farklı düşünceyi bildirmek için hediye edebilirsiniz. Örneğin;

 • Özür dileyebilirsiniz ve kalpleri ısıtabilirsiniz.
 • Geçmiş olsun dileklerinde bulunabilirsiniz.
 • Tebrikte bulunabilirsiniz.
 • Anneler Günü’nde, sevgililer gününde veya doğum gününde kutlamaları daha özel bir hale getirebilirsiniz.

Beyaz Orkide Çeşitleri

Bulundurduğu dal sayısına göre çeşitlenebilmektedir. Beyaz orkideler tek dal, çift dal, üç dal hatta on dal olarak bulunabilir. Satın alma amacınıza ve kendi zevkinize göre dilediğiniz orkide çeşidinin en güzel halini Ribbon Flowers’ta bulabilirsiniz.

4 Dal Beyaz Orkide

4 dal beyaz orkide en çok tercih edilen çeşitler arasındadır. Karşınızdaki kişiyi şaşırtmak ve ona özel bir çiçek vermek istiyorsanız mutlaka göz atmanız gereken seçeneklerdendir.

Beyaz 2 Dal Orkide Çiçeği

Beyaz 2 dal orkide çiçeği de sade görüntüsü ile en çok tercih edilen çeşitler arasındadır. Zarifliği ile görenleri büyülen beyaz 2 dal orkide çiçeği sevdiğinize verilebilecek en güzel hediyelerden birisidir. 

Beyaz Orkide Fiyatları

Beyaz orkide fiyatları orkidenin türü, büyüklüğü, çiçeğinin dal sayısı, çiçeğinin rengi ve bulunduğu kap kaynaklı farklılık gösterebilir. Bu konuda en büyük etkiye sahip neden. çiçeğin dal sayısıdır. Özenle bakılıp büyütülen çok dallı orkidelere büyük emek harcandığından dolayı fiyatları da pahalı olabilmektedir. Orkide sepet, vazo, saksı gibi çeşitli kaplara konulabilir. Bu da fiyatları etkileyen bir diğer husustur.

Sevdiklerinize güzel bir sürpriz yapmak için özenle bakılmış ve hazırlanmış beyaz orkideleri Ribbon Flowers’ta bulabilirsiniz!

Beyaz Orkide Anlamı

Orkide zariflik anlamını taşırken beyaz orkide masumluğu ve saflığı simgeler. Hediye olarak verildiğinde ilişkideki saflığı işaret eder ve sıklıkla bu amaç için kullanılır.

Beyaz Orkide Nasıl Bakılır?

Orkide bakımı orkidenin türüne göre değişmektedir. Eğer evinizde orkide bakıyorsanız beyaz orkide bakımı da aynı olacağı için oldukça kolay gelecektir. Orkide bakımına yeni başlayanlar içinse beyaz orkide nasıl bakılır sorusunun cevabı başta göz korkutabilir. Fakat ne kadar zor gözükürse gözüksün bakımı esasen basittir. Sağlamanız gereken şartlar yakıcı olmayan güneşli ortam, haftada bir defa sulama ve orkidenin toprak ve saksısını değiştirmektir.

Beyaz Orkide Bakımı

Gerekli şartlar sağlandığında oldukça kolay olmaktadır. Beyaz orkide nasıl bakılır sorusuna birkaç önemli noktayı anlatarak cevap verebiliriz. Bunlar:

 • Dikkat edilmesi gerekilen en önemli özellik saksısının şeffaf olmasıdır.
 • Çiçek yakıcı olmayan güneş ışığı olan bir yerde konumlandırılmalıdır.
 • Nemi seven bir çiçektir. Bu nedenle hava nemlendirici çalıştırabilir veya mutfakta bakabilirsiniz.
 • Rüzgar orkide çiçeklerinin dökülmesine neden olabilir. Orkidenizi cam önü ya da kapı girişi gibi rüzgar alan yerlere koymamalısınız.
 • Eğer çiçeklenme dönemi bittiğinde orkidenin saksısını ve toprağını değiştirmelisiniz.
 • Orkidenizi yaz aylarında haftada iki kere kışın ise haftada bir kere sulamak yeterli olacaktır.
 • Orkide yaprakları tozlanırsa banyo yaptırabilir veya nemli bezle tozları alabilirsiniz. Banyo yaptırmak için orkide saksısının delikli olması gerekmektedir.

Bu noktalara dikkat ettiğinizde bitkiniz sizleri ödüllendirerek daha çok çiçek dalı verecek ve uzun yıllarca yaşayacaktır.

arama