çiçek ara sepet

Dünyanın En Güzel 5 Çiçeği

DÜNYANIN EN GÜZEL 5 ÇİÇEĞİ:

Dünyanın en güzel çiçeği sizce hangisi?Bütün çiçekler güzeldir ve hayatımızın her alanında yer alırlar.Doğum günleri, cenazeler, düğün, mezuniyet vb.Zaten bazılar tahmin edilen çiçekler. :) Yapılan araştırmalara göre öne çıkan 5 çiçeğimiz.

1.GÜL:Tabiki listemizin en başında bir klasik olan gül var.Muhteşem renkleri, güzelliği ve kokusuyla daima listenin en başında yer alan gül her rengiyle ayrı bir mana içerir.Sevgiyi, özlemi, masumiyeti, dostluğu, inceliği en iyi anlatan çiçek türü diyebiliriz.

 

                                   

                                                             Gül buketlerimiz için tıklayınız

 

2.LALE:Zambakgillerdendir.Ana yurdu Asya'dır.Lalenin ortaya çıkışına dair brçok hikaye bulunmaktadır.Kanuni Sultan Süleyman tarafından 16.yy da Hollanda Kralı'na gönderilen laleler kısa zaman içerisinde Hollanda başta olmak üzere tüm Avrupa'yı hayran bırakmıştır.

 

                                  

                                                                  Lale buketlerimiz için tıklayınız

 

3.ORTANCA:Genellikle bahçe süslemesinde kullanılan ortancaları gelin buketinde ve tacında da görebilmekteyiz.Ana yurdu Japonya 'dır.Hydrangeaceae familyasındandır.Bilinen 80 kadar türü yetiştiriliyor.Boyu en fazla 3 metreye kadar çıkar.Rengi tohumuyla alakalı değildir.Toprağındaki maddeye göre renk değiştiren ilginç bir bitkidir.

 

       

 

4.GALA (CALLA LİLY):Çekici bir güzelliği vardır.Araceae familyasındandır.Latince ismi Calla Lily'dir.Gelin çiçeğinin en güzel örneğidir.Zehirli bir bitki türüdür.Çiçek kısmı ve yaprakları yendiği zaman hayvanları ve çocukları öldürebilecek zehir taşır.

 

                                    

 

5.ORKİDE:Geçmişten günümüze zerafetin, güzelliğin en iyi örneğidir.Salepgiller familyasındandır.Farklı renleri olsada daha çok beyaz ve mor rengine sıklıkça rastlamaktayız.Dayanıklı ve kalıcı bir bitkidir.

 

                                  

                                                        Orkide çeşitlerimiz için tıklayınız tıklayınız

 

 


arama