çiçek ara sepet

En Güzel Mayıs Ayı Çiçekleri

Dört mevsimin bir arada yaşandığı ülkemizde her sezonun farklı bir büyüleyiciliği var. Özellikle ilkbaharın gelmesiyle birlikte doğanın yeniden uyanışı ve etrafımızı saran yüzlerce çeşit çiçekle iyi hissetmemek mümkün mü?

Nisan yağmurlarından sonra doğaya armağan edilen bu hazineler, Mayıs ayında çeşitlilik ve sayı bakımından zirveye ulaşıyor.

Mayıs ayı dünyanın en etkileyici çiçeklerinin tomurcuklandığı aydır.

Bu yazımızda Mayıs ayında kendini göstermeye başlayan, birbirinden güzel çiçekleri derledik.

Şakayık

Mayıs ayının gelmesiyle birlikte düğün sezonu da yavaş yavaş başlıyor. Düğün organizasyonlarının vazgeçilmek çiçeği şakayıklar, bol yapraklı yapısıyla dikkat çekiyor. Göz kamaştırıcı renklerde, özellikle mor, beyaz ve pembe renklerde karşımıza çıkan şakayıklar Mayıs ayının ruhunu yansıtıyor.

RIBBON'ın şakayık koleksiyonunu keşfetmek için hemen tıklayın!

Manolya Çiçeği

Mayıs ayında açan manolya çiçekleri, baharın habercisi olarak anılıyor. Hem çok sıcak hem de çok soğuk, sen sert iklim şartlarında bile dayanaklı olmasıyla tanıdığımız manolya çiçekleri bahara renk katıyor.

Frezya Çiçeği

Baharın habercisi olan bir diğer çiçek frezya; beyaz, mavi ve pembenin çeşitli tonlarında açıyor. Oldukça cezbedici bir görünüme sahip olan bu çiçekler masumluğu, güveni ve arkadaşlığı simgeliyor.

Leylak Çiçeği

Aşkın ve özgüvenin temsilcilerinden leylak çiçekleri, üç metreye kadar uzayabilir. Etrafına hoş kokular saçan leylak çiçekleri Mayıs ayının en özel çiçeklerinden.

Hercai Menekşe

Güzel düşüncelerin ve özgürlüğün simgesi olarak kabul edilen menekşeler, çeşitli canlı renklerde bahar aylarında çevremize güzellik katıyor.

Süsen/İris Çiçeği

İsmini Yunancadaki gökkuşağı kelimesinden alan Süsen/İris Çiçeği, doğum, bilgelik ve cesaretin sembolü olarak görülüyor.

whatsapp facebook twitter linkedin pinterest


arama