Ribbon IOS Mobil Uygulamamızı İndirin

Haftanın 7 Günü Tüm İstanbul'a Aynı Gün Teslimat!

  • HAKKIMIZDA
  • GİRİŞ
  • SİPARİŞ TAKİP
  • TR | EN

Vazoda Aranjman

Fiyat Aralığı :


Birini sevindirebilmeniz için o günün özel olmasına gerek yok. İnsan bazen sadece birinin sevinmesine de sevinebilmeli. Birini düşünmek,ona değer vermek. Onlara değerli olduğunu hissettirmek. Hiç ummadıkları bir anda onları bir hayli şaşırtacak, gününü güzelleştirecek bir çiçek göndermek. Belki de bir vazoda çiçek. Onları ne kadar önemsediğinizi hissettiren, fazlasıyla güzel düşündüren, sevdiklerinizin günlerine renk katabileceğiniz bir hediye. Eşinize, sevdiğinize güzel bir jest. Belki bir arkadaşınızın yeni işe girmesini tebrik edecek anlamlı bir hareket. Günü kötü geçen bir tanıdığınızın yüzünü güldürmek. Herkesi fazlası ile mutlu edebilecek vazoda çiçek.

Vazoda çiçekler bazen söylemek isteyipte söyleyemediklerinize tercüman olabilir. Çiçeklerin bir dili vardır ve tüm duyguları en saf haliyle ifade edebilme gücüne sahiptir. Duyguları ifade etmenin en güzel yollarından olan çiçekler yerleştirilmesi için seçilecek alana da hoş bir görüntü ve ferahlık katacaktır. Sizde sitemizden ihtiyacınız olan vazoda çiçekleri seçip, hızlı bir şekilde sipariş verebilirsiniz.

Vazoda Çiçeğin Tercih Edileceği Zamanlar

Çiçek almaya karar verme aşamasında genellikle o çiçeğin ne amaç ile hediye edileceğini düşünürüz. Nasıl ki bir geçmiş olsun ziyaretine gül buketi ile gitmememiz gerekli ise, vazoda çiçeği de her zaman tercih edemeyiz. Evlilik öncesi isteme merasimine bir çiçek ile gitmek geleneksel bir eylemdir. O gün götüreceğiniz vazoda isteme çiçeği ile daha görkemli ve zarif bir görüntü oluşturabilirsiniz.

Yeni doğum yapmış bir anneyi hastahanede veya evinde tebrik etmek,onun bu mutlu gününde yanında bulunmak için götüreceğiniz bir vazoda çiçek, çok hoş bir davranış olacaktır. Vazoda tercih edilecek orkide, lale veya lilyum gibi çiçekler, hoş kokusu zarif görünümleri ile ortama güzel bir ahenk katacaklardır.

Ribbon Flowers olarak, hayatımızın her anını paylaşmaya çalıştığımız ve bizi hiçbir zaman yalnız bırakmayan kişileri daimi özel hissettirebilecek vazoda çiçek seçeneklerimiz ile siz değerli müşterilerimizin her anını özel kılmak,en az sizler kadar bizide mutlu etmekte. Eğer her anınızı özel yaşamak isterseniz, sizde sitemizdeki vazo ve çiçek seçeneklerine göz gezdirebilir, hoşunuza gidenleri güvenli ve hızlı bir şekilde sipariş edebilirsiniz.

Vazoda Çiçek Nasıl Uzun Yaşar?

Her canlı çiçek gibi vazoda bakımını yapacağınız çiçek için de belli kurallara dikkat etmeniz gerekmektedir.

  • Vazonuzun içini mümkün olduğunca temiz tutmalısınız.
  • 3-5 gün aralığında vazoda bulunan çiçeklerin dallarının altını 3 cm kadar keskin bir bıçak ile çapraz bir şekilde kesin.
  • Vazodaki suyu 3-4 günde bir kesin olarak değiştirin.
  • Vazonuzu direk güneş ışığı alacak bölümlere yerleştirmekten kaçının.
  • Vazonuza koyacağınız su miktarını iyi ayarlamalısınız. Fazla koyacağınız su çiçeklerinizin çürümesine sebep olabilir.  Normal boyuttaki vazoda çiçekler için yarım litre kadar su yeterli olacaktır. Daha büyük bir vazoda çiçek var ise su miktarını arttırın. Vazoda çiçek solmaması için alt dalların su ile yumuşaması gerekir. Bu da çiçeğinizin daha fazla su çekmesini engelleyip, uzun süre yaşamasını sağlayacaktır.
  • Vazoda çiçekler için satılan çiçek besinlerinden temin edebilirsiniz. Suda eritilerek vazoya eklenir. Vazoda çiçek solmaması için yapılacak seçeneklerden biridir.

Hayatlarımıza anlam katan çiçekler ile daha güzel zamanlar geçirmek isterseniz, sizlerde sitemizden tüm çiçek kategorilerine göz atabilirsiniz.