çiçek ara sepet

Saat 15'e kadar verilen siparişlerde; Tüm İstanbul'a Aynı Gün Çiçek Teslimatı Yapıyoruz

Kuru Çiçek

Dizayn Türleri
Renk


Çiçek Çeşitleri

Fiyat

GÖNDERİM SEBEBİKuru çiçekler, ev dekorasyonlarında vazgeçilemeyen parçalardan bir tanesidir. El sanatı ve hobi anlamında da özel bir yere sahip olan bu güzellikler, çiçeğe ihtiyaç duyulan her ortamda kullanışlı olabilirler.

Kuru Çiçek Aranjmanı

Kuru çiçek aranjman modellerinin tercih edilmesinin en önemli nedenlerinden birisi kullanım ömürlerinin uzun olmasıdır.

Dekorasyonlarda canlı çiçekler kullanıldığında kısa zamanda solar ve kururlar. Saksı içinde olunca da bakımı çok zor olur. Bu çiçekler, estetik olarak çok güzel görünmelerinin yanı sıra bütün bu bakım uğraşlarını gerektirmezler. Kuru çiçek çeşitleri seven kişiler kendilerine göre uygun aranjmanı seçerek zahmetsiz bir şekilde aradıkları estetiğe kavuşabilirler. Aynı zamanda kuru çiçek buketi çok uygun fiyatlara satışı gerçekleşen ürünlerdendir.

Kuru Çiçek Aranjman Modelleri

Kuru çiçek aranjman modelleri; restoranlardan evlere, otellerden hastanelere, iş yerlerinden mağazalara kadar birçok alanda karşılaşılabilen dekorasyon objelerindendir. Özellikle ev dekorasyonlarında en sık tercih edilen çiçek modelleri arasında yer alırlar. Çünkü ev içerisindeki hemen her odanın atmosferini oldukça fazla değiştirebilecek türde ürünlerdir. Genellikle, salon ya da mutfak köşelerindeki boşlukları değerlendirmek için kuru çiçek demeti kullanılabilir. Salonlarda kullanılan kurutulmuş çiçek aranjmanı modelleri iş yerleri gibi alanları da süslemektedirler. Aynı zamanda hastanelerde kasvet verici bir ortam olmaması için de bu tarz dokunuşlar gerekir.

Her ortamda gönül rahatlığıyla kullanılabilen bu çiçek modellerinin sıklıkla tercih edilen bazı ürünleri şu şekildedir:

  • Sarı kuru çiçek aranjmanı
  • Mor kuru çiçek aranjmanı
  • Fuşya kuru çiçek aranjmanı

Hemen hemen her ortamı güzel gösterebilecek bu doğal kuru çiçek modelleri restoran ve kafelerin dekorasyonlarında da sıklıkla kullanılır. Özellikle açık alanı ya da bahçesi bulunmayan yerlerde ortamdaki ferahlığı ve renkli görüntüyü sağlayabilmek adına kuru çiçekler kullanılır. Yukarıda listelenen bu çiçek aranjmanları ortamlarda çeşitli yerlere konularak belirli bir atmosferin yaratılmasına katkıda bulunur. Diğer aranjman modelleri de oldukça kullanışlıdır. Masaların üstünde oldukça estetik gözüken bu çiçekler hem çok yer kaplamazlar hem de çok büyük etki yaratırlar.

Kuru Çiçek Fiyatları Ne Kadar?

İstenilen ürünün türü, boyutu, uzunluğu ya da paketi kuru çiçek fiyatları üzerinden etkili olan değişkenlerdendir. Dolayısıyla, fiyatlar çiçeklerin niteliğini belirleyebilen bütün detaylar göze alınarak belirlenir. Kampanyalar ve indirimli fiyatlarla birlikte de önemli avantajlar yakalanabilir. Fiyat değişkenliğindeki en önemli etkenlerden bir tanesi boyuttur. Boyutu küçük olan kurutulmuş çiçek fiyatları daha düşük olabilmektedir. Büyük kuru çiçek demeti modelleriyse nispeten daha yüksek fiyatlı olabilirler. Ancak önemli olan kişilerin kullanım amaçları ve ürünlerden alacakları verimdir. Bu açıdan bakıldığı zaman büyük boyutlu çiçeklerin de uygun olabileceği görülebilir.

Bu aranjmanların hazırlanması bazı durumlarda ekonomik bazı durumlarda da pahalı olabilmektedir. Böyle durumlarda aranjman hazırlanırken kullanılacak malzeme ve çiçek türü önemlidir. Eğer en ideal fiyata üstün kaliteyi satın almak istiyorsanız, Ribbon Flowers sizler için doğru adres!

Doğayı ve canlıları fazla önemsiyor, ama sevdiğinize de bir çiçek mi almak istiyorsunuz? O zaman kuru çiçeklerden yapılmış buket ve aranjmanlar size göre olabilir. Doğayı önemseyip, ona zarar vermeden sevdiklerinizi mutlu etmenin yolu kuru çiçeklerden geçer. Bazı canlı çiçeklerin bakım zorluğu veya kısa ömürlü olması onları tercih etmememize neden olabilir. Ya da alerjik sebeplerden ötürü canlı çiçek gönderemeyeceğiniz kişiler olabilir. Bu gibi durumlarda kuru çiçek buketi, yapay çiçek aranjmanları sizler için en sağlıklı tercihler olacaktır. Dayanıklı yapıları ve gerçeğinden hiç bir şekilde ayırt edilemeyecek görüntüde olan bu buketler, farklı modelleri ve iç ısıtan görünüşleri ile herkes için mükemmel bir alternatif olacaktır.

Hangi Durumda Kurutulmuş Çiçek Tercih Edilmeli?

Kuru çiçek denildiği zaman insanların yaklaşımları farklılaşmakta. Canlı çiçeğin görüntüsünden hiç bir farklılığı olmayan bu buketler, hediye olarak veya özel günler için de özellikle düşünülebilinir.  Kalıcı ve doğal bir seçenek arayanlar için ideal bir hediye olabilir. Kurutulmuş çiçeklerden neler yapılır diye düşünecek olursanız, gelin çiçeği olarak veya söz çiçeği olarak da değerlendirilebilir. Solmaması ve yapısının bozulmamasından dolayı o güne özel tasarlanmış bir kuru çiçek gelin buketi, evlilik gününde onu attığınızda yakalayan kız arkdaşınızın uzun yıllar bir anı olarak saklamasını sağlayacaktır. Bu özelliği ile yeteri kadar tercih sebebi olabilmektedir.

Kuru Çiçek Buketi Nasıl Muhafaza Edilir?

Merak edilen bir diğer husus ise "kurutulmuş çiçek nasıl saklanır?" sorusudur. Yapısı itibari ile canlı çiçeklere göre daha dayanıklıdır. Solmaması ve canlı çiçeğe göre deforme olma ihtimalinin olmaması sebebiyle gelin çiçeği olarak da düşünülebilir. Aynı zamanda yaşam alanlarınıza dekoratif bir hava verir. Kalıcı bir alternatif arayanlar için doğru tercihtir. Doğru ortam şartlarında, doğru teknikler ile kurutulan çiçekler size uzun ömürlü bir kullanım sunuyor. Nemli ortamlardan ve güneşten uzak alanlarda muhafaza ederek ömürlerini uzatabilirsiniz. Sizde sevdiklerinize bir farklılık hediye etmek istiyorsanız modellermize göz atabilir, fiyatlarını inceleyebilirsiniz.

arama