Ribbon IOS Mobil Uygulamamızı İndirin

Haftanın 7 Günü Tüm İstanbul'a Aynı Gün Teslimat!

  • HAKKIMIZDA
  • GİRİŞ
  • SİPARİŞ TAKİP
  • TR | EN

Kuru Çiçek

Fiyat Aralığı :


Doğayı ve canlıları fazla önemsiyor, ama sevdiğinize de bir çiçek mi almak istiyorsunuz? O zaman kuru çiçeklerden yapılmış buket ve aranjmanlar size göre olabilir. Doğayı önemseyip, ona zarar vermeden sevdiklerinizi mutlu etmenin yolu kuru çiçeklerden geçer. Bazı canlı çiçeklerin bakım zorluğu veya kısa ömürlü olması onları tercih etmememize neden olabilir. Ya da alerjik sebeplerden ötürü canlı çiçek gönderemeyeceğiniz kişiler olabilir. Bu gibi durumlarda kuru çiçek buketi, yapay çiçek aranjmanları sizler için en sağlıklı tercihler olacaktır. Dayanıklı yapıları ve gerçeğinden hiç bir şekilde ayırt edilemeyecek görüntüde olan bu kuru çiçek buketleri, farklı modelleri ve iç ısıtan görünüşleri ile herkes için mükemmel bir alternatif olacaktır.

Hangi Durumda Kuru Çiçek Tercih Edilmeli?

Kuru çiçek denildiği zaman insanların yaklaşımları farklılaşmakta. Canlı çiçeğin görüntüsünden hiç bir farklılığı olmayan kuru çiçek buketleri, hediye olarak veya özel günler için de özellikle düşünülebilinir.  Kalıcı ve doğal bir seçenek arayanlar için ideal bir hediye olabilir. Kuru çiçeklerden neler yapılır diye düşünecek olursanız kuru çiçek buketleri, gelin çiçeği olarak veya söz çiçeği olarak da değerlendirilebilir. Solmaması ve yapısının bozulmamasından dolayı o güne özel tasarlanmış bir kuru çiçek gelin buketi, evlilik gününde onu attığınızda yakalayan kız arkdaşınızın uzun yıllar bir anı olarak saklamasını sağlayacaktır. Kuru çiçek bu özelliği ile yeteri kadar tercih sebebi olabilmektedir.

Kuru Çiçek Nasıl Muhafaza Edilir?

Merak edilen bir diğer husus ise kuru çiçek nasıl muhafaza edilir? Kuru çiçekler yapısı itibari ile canlı çiçeklere göre daha dayanıklıdır. Solmaması ve canlı çiçeğe göre deforme olma ihtimalinin olmaması sebebiyle gelin çiçeği olarak da düşünülebilir. Aynı zamanda yaşam alanlarınıza dekoratif bir hava verir. Kalıcı bir alternatif arayanlar için doğru tercihtir. Doğru ortam şartlarında, doğru teknikler ile kurutulan çiçekler size uzun ömürlü bir kullanım sunuyor. Nemli ortamlardan ve güneşten uzak alanlarda muhafaza ederek ömürlerini uzatabilirsiniz. Sizde sevdiklerinize bir farklılık hediye etmek istiyorsanız kuru çiçek modellermize göz atabilir, kuru çiçek fiyatlarını inceleyebilirsiniz.