çiçek ara sepet

Saat 15'e kadar verilen siparişlerde; Tüm İstanbul'a Aynı Gün Çiçek Teslimatı Yapıyoruz

Tanışma Çiçeği

Dizayn TürleriRenk

Çiçek Çeşitleri

FiyatGÖNDERİM SEBEBİÇiçekler, tüm güzel duyguları ifade etmenin harika bir yoludur. Yeni insanlarla bir araya gelirken de tercih edebileceğiniz zarif buketler, iyi bir izlenim yaratmanızı sağlayacaktır. Tanışma çiçeği ilk andan itibaren iletişimin olumlu yönde gelişmesine yardımcı olur. Bu hediye, güzel bir başlangıcın habercisidir ve hem duygusal hem de estetik bir seçimdir. 

Tanışma çiçekleri tek bir tür ya da farklı çiçeklerin bir araya getirilip özenle paketlenmesi sonucu tasarlanır. Gül, zambak, orkide, lale gibi çiçeklerin oluşturduğu buketler, tanışmaya giderken tercih edilebilecek seçenekler arasında yer alır. Rengarenk ya da tek renk çiçekler kullanılarak tasarlanan bu aranjmanlarla, aileler ve arkadaşlar arasındaki bağ kuvvetlenir. 

Aile Tanışma Çiçeği Nasıl Olmalı?

Aile ile tanışma; evlilik, nişanlanma, kız isteme gibi özel günlerde gerçekleştirilen bir süreçtir. Aileler arasındaki sevgi ve hoşgörüyü ifade etmek için bu önemli günlerde özel bir çiçek seçimi yapmak gerekebilir. Bu doğrultuda aile tanışma çiçeği, bir araya gelme anlamını taşıması açısından, estetik ve hoş bir tasarıma sahip olmalıdır.

Genellikle beyaz çiçekler, saf ve masum duyguları ifade ettiğinden, aile ile tanışmak için tercih edilebilir. Aynı zamanda mevsime uygun renklerde tasarlanan çiçek buketleri de anlamlı olacaktır. Pembe, kırmızı, mor, turuncu gibi canlı renklerden oluşan çiçekler, zarif ve hoş görünümleriyle günü daha anlamlı hale getirir. 

İlk Tanışmaya Giderken Hangi Çiçek Alınır?

Aile ile tanışmaya giderken alınacak çiçeğin; sevgi, saygı ve zarafeti temsil etmesi önemlidir. Hem olumlu bir izlenim yaratmak hem de hoşnutluk kazanmak açısından gösterişli çiçek tasarımları tercih etmek “Kızın ailesi ile tanışmaya giderken hangi çiçek alınır?” sorusuna cevap olarak verilebilir. Aynı zamanda buketlerin özenle tasarlanmış olması ve birbirleriyle uyumlu çiçeklerden oluşması, hediyenin daha estetik görünmesine yardımcı olur.

Aile ile tanışmaya giderken genellikle klasik ve modern çiçekler tercih edilir. Özellikle açık pembe ve beyaz güller, sevgi ve zarafeti simgelemek için ideal seçenekler arasında yer alır. Temizlik ve saflık anlamına gelen beyaz lilyum ve orkideler de etkileyici görünümleri ile tanışma çiçeği seçenekleri arasından en çok tercih edilenlerdir. 

Özel Tasarladığımız Tanışma Yıl Dönümü Çiçekleri

Tüm çiçeklerin özenle tasarlanması, iyi bir izlenim bırakmak açısından oldukça önemlidir. Söz konusu tanışma yıl dönümleri olduğu zaman ise sevgi ve romantikliği ifade eden çiçek tasarımları öne çıkar. İtinayla buket haline getirilen birbirinden farklı çiçekler, en şık ve zarif haliyle sunulur. Özel tasarlanan tanışma yıldönümü buketleri için en sık tercih edilen çiçekler şunlardır:

  • Gül
  • Şakayık
  • Lale
  • Ortanca
  • Antorium
  • Sümbül 
  • Orkide
  • Gala
  • Krizantem

Bu çiçekler tek başına buket haline getirilip tasarlandığı gibi birbirleriyle kombinlenerek de tasarlanabilir. Özellikle tanışma yıl dönümü çiçekleri için romantikliğin simgesi haline gelen kırmızı güller tercih edilebilir. 

Tanışma Çiçeği Fiyatları

Tanışma buketlerinde, birbirinden farklı türlerde çiçekler kullanılır. Şık ve özel tasarımları ile öne çıkan aranjmanların fiyatı, birden fazla faktöre bağlı olarak değişiklik gösterebilir. Fiyat değişimindeki en önemli husus, çiçeğin türüdür. Daha nadir bulunan ve kıymetli çiçeklerden oluşturulan buketlerin fiyatları genellikle yüksektir. 

Ek olarak, çiçeklerin miktarı da fiyat üzerinde etkili bir unsurdur. Buketler 10-15 çiçekten oluşabileceği gibi bu miktar 1000 adet çiçeğe kadar çıkabilir. Aranjman içerisinde bulunan çiçek miktarı arttıkça, fiyatta da artış yaşanır. Çiçeklerin tazeliği ve özenle tasarlanmış olması da önemli konular arasında yer alır. Tanışma çiçeklerinin zarif görünümü ve  özenle tasarlanan aranjmanları, belirlediğiniz bütçeye değecektir. 

arama