çiçek ara sepet

Saat 15'e kadar verilen siparişlerde; Tüm İstanbul'a Aynı Gün Çiçek Teslimatı Yapıyoruz

Doğum Günü Çiçekleri

Dizayn Türleri

Renk


Çiçek ÇeşitleriFiyat


GÖNDERİM SEBEBİDoğum günleri, herkes için birçok farklı anlam ifade eder. Doğum günlerinde şüphesiz herkes sevdiği insanları mutlu etmek ister. O kişiye güzel bir hediye alarak, bu özel günde kendisini mutlu edebilirsiniz. 

Doğum günleri, sevdiğiniz kişilerin varlığına minnet duyduğunu gösterebileceğiniz en özel günlerden biridir. Doğum gününde çiçek almak ise bu özel günde sevdiklerinizi mutlu etmenize imkan tanır. Birbirinden güzel çiçek aranjmanları sayesinde doğum günü olan kişiye unutulmaz bir hediye verebilirsiniz. Ancak doğum günü için çiçek siparişleri aynı gün içerisinde teslim edilse de yoğunluk zamanlarında sıkıntı yaşamamak için birkaç gün öncesinden çiçek siparişinizi oluşturmanız faydalı olur. Bu detaya dikkat ederek belirlediğiniz çiçek buketi, istediğiniz zaman aralığında sevdiklerinize teslim edilir.

En Güzel Doğum Günü Çiçekleri

İyi ki doğdun doğum günü çiçekleri farklı kategorilere ayrılır. Buket çiçek modelleri, farklı çiçek türlerinden bir aranjman yapılarak oluşturulur. Çiçeklerin farklı renk seçenekleri bulunur. Hangi çiçeklerin kullanılacağına sevdiğiniz kişinin zevkine göre karar verebilirsiniz.

Vazoda aranjman çeşitleri, canlı ya da cansız çiçeklerle yapılabilir. Şık vazolarla beraber hazırlandığı için aynı zamanda dekoratif amaçlı olarak da kullanılabilir. Kutuda çiçek modelleri de dekoratij obje olarak kullanılabilecek hediye alternatifleri arasında yer alır. Doğum günü olan kişinin sevdiği çiçeklerden oluşan bir kutu hediye etmek, kişinin sevdiği çiçekleri uzun süre boyunca saklamasına olanak sağlar.

Sepette çiçek de doğum günü çiçeği hediye seçenekleri arasında bulunur. Çiçekleri inceleyerek hediye etmek istediğiniz çiçeğe karar verebilirsiniz.

Doğum Günü Çiçeği Çeşitleri ve Çikolataları

Doğum günü çiçekleri mesajları, çiçeğin türüne ve rengine göre değişkenlik gösterir. En fazla tercih edilen ve beğenilen doğum günü çiçeklerinin anlamları şu şekildedir:

 • Mor sümbül: Sonsuz sevgi ve bağlılığınızı ifade edebileceğiniz mor sümbülü arkadaş, sevgili ya da ebeveynlerinizden birine gönderebilirsiniz.
 • Mor Ortanca: Rengiyle dikkat çeken mor ortanca, genellikle dostluk ve anlayışı temsil eder. En yakın arkadaşınızın doğum gününde mor ortanca hediye edebilirsiniz.
 • Sarı Orkide: Samimi ve sıcak duyguların simgesi olan sarı orkide, sevginizi ifade edebilmenin en güzel yollarından biridir.
 • Pembe Sümbül: Pembe sümbüller farklı anlamlara gelse de genellikle yoğun duyguları ifade etmek için kullanılır. Bu yüzden anneniz gibi yoğun duygu beslediğiniz kişilere doğum gününde mor sümbül gönderebilirsiniz.
 • Beyaz Orkide: Oldukça değerli bir çiçek türü olan orkidenin beyazı masumluğu ve saflığı temsil eder. Dilediğiniz kişinin doğum gününde beyaz orkide göndererek değerli hissettirebilirsiniz.
 • Beyaz Lale: Beyaz lale de saflığı temsil eden çiçek türleri arasında yer alır. Bunun yanı sıra aşkı ve tutkuyu da ifade ettiği için sevgilinize alabilirsiniz.
 • Beyaz Gül: Duruluk ve masumiyet denince akla beyaz gül gelir. Saygı ve değer de temsil ettiği diğer kavramlardır. Beyaz gül aranjmanı aracılığı ile sevdiklerinize duygularınızı ifade edebilirsiniz.

Sevdiğiniz kişiye doğum gününde vermek istediğiniz mesaja göre çiçek seçimi yapabilirsiniz. Bunların dışında da farklı çiçek türlerinin anlamlarına göz atabilirsiniz. Eğer duygularınızı daha yoğun bir şekilde ifade etmek istiyorsanız, çeşitli anlamlara gelen çiçeklerle bir aranjman oluşturabilirsiniz.

Doğum Günü Çiçek Buketi

Doğum günlerinde çiçek tercihi en doğru seçeneklerdendir. Satın alacağınız çiçek kutu şeklinde de olabilir yada hoş bir aranjmana sahip çiçek buketi de. Çiçek buketi genel olarak kadınların daha çok beğendiği, daha fazla hoşuna gittiği doğum günü hediyelerindendir. Bir çiçek buketi hediye ederek sıcak ve huzur dolu doğum günlerini daha anlamlı hale getirebilirsiniz. Ribbon Flowers’ da bulunan birbirinden güzel çiçek buketleri ile doğum günü olan yakınınız için güzel bir hediye sunabilirsiniz. 

Doğum Günü Gülleri

Özellikle kadınların özel günlerde mutluluklarına vesile olan güller, doğum günlerinde de güzelliklerini konuşturmaktadır. Doğum Günü Gülleri, asaleti simgelediği gibi bulunduğu ortama da güzel enerjisini yayabilmektedir. Ribbon Flowers’ da bulunan doğum günü gülleri ile sevdiğinize unutulmaz bir an yaşatmak elinizde. Doğum günü güllerinde genel olarak tercih edilen renk kırmızı olmaktadır. Ancak siz doğum günü olan eşinize veya sevdiğinize onların favori rengine göre doğum günü gülünüzü seçebilirsiniz. 

Doğum Günü Hediyesi Çikolata

Doğum günü hediyesi çikolata seçimleri de çiçekler kadar önemlidir. Özellikle sevgiliye alırken biraz daha romantik seçimler yapabilirsiniz. Doğum günü çikolatalarında alternatifler geniştir. Farklı tatları deneyebilir ve çiçeklerle bu çikolataların etkisini biraz daha artırabilirsiniz. Bunun yanında çikolata seçimlerinde özellikle lezzet önemlidir. Kaliteli çikolatalar ile sevdiklerinizin ağzını tatlandırabilir ve özel günlerini daha da önemli hale getirebilirsiniz. Doğum günlerinde çikolata almak isteyen kişiler özellikle bu çikolataların yanında şık bir çiçek buketi de ekleyebilirler. 

Doğum Günü Çiçeği Fiyatları

Doğum günü çiçeği gönderme fiyatları, belirli etkenlere bağlı olarak değişkenlik gösterir. Çiçeğin türü, çiçek sayısı ve çiçeklerin konulduğu materyal doğum günü çiçeklerinin fiyatını etkileyen en önemli faktörler arasında yer alır.

Çiçeğin sayısının artmasına bağlı olarak fiyatı da artar. Bunun yanı sıra orkide, şakayık gibi çiçekler daha nadir bulunan türler olduğu için fiyatları da daha pahalıdır. Ancak sevdiklerinize gerçekten özel bir hediye vermek istiyorsanız bu tarz çiçekleri tercih edebilirsiniz. Fiyatları inceleyerek bütçenize uygun olan çiçek türünü kolaylıkla belirleyebilirsiniz.

Çiçeklerin yanı sıra doğum gününde sevdiklerinize çikolata ya da canlı bitki de hediye edebilirsiniz.

Doğum Günü için Çiçek Siparişi

Zarafetin simgesi ve doğallığın en güzel hali olan çiçekler, doğum günleri için tercih edilenler listesinin en başında yer almaktadır.  Bu özel günü sevdiğinize daha da özel kılmak istiyorsanız ona doğum gününde güzel bir çiçek alabilirsiniz. Ribbon Flowers’ da bulunan birbirinden güzel çiçekler, doğum günleri için en ideal seçenektir. Çiçeği hediye edeceğiniz kişinin size olan yakınlığına göre gül, lale, papatya veya farklı aranjmanlar tercih edebilir, bu güzel günü unutulmaz kılabilirsiniz.

Doğum Günü Çiçeği Nasıl Olmalı?

Doğum günlerinde hediye almak ve çiçek yaptırmak önemli adetlerden biridir. Sevilen kişilerin doğdukları günü özellikle çiçeklerle kutlamak son derece ince bir harekettir. Doğum günlerinde sevdiklerinizin mutluluğunu perçinlemek isterseniz çok şık bir buket satın alabilirsiniz. Ancak satın alma sırasında mutlaka doğum günü çiçeğinin uygun standartlarda olmasına dikkat etmelisiniz. Bu bakımdan doğum günü çiçeği nasıl olmalı sorusuna şu şekilde yanıt vermek mümkün olabilir:

 • Öncelikle bu çiçeği kime alacağınız önemli bir konudur. 
 • Çalışma arkadaşı, patron, sevgili, aile üyesi gibi durumlar dikkate alınmalıdır. 
 • Kutlama teması da çiçek satın alma sırasında dikkati çeken konulardandır. 
 • Canlı, renkli ve neşeli buketler tercih edilmelidir. 
 • Kokusunun güzel olması da dikkati çeken ayrıntılar arasındadır. 

Bu detaylara dikkat edildiğinde doğum günü çiçeklerinin kişinin zevkine uygun olması da öne çıkan konulardandır. Özellikle o kişinin sevdiği renklerde çiçekler satın alabilirsiniz. 

Çiçeğe Yazılması Gereken Doğum Günü Notu

Doğum günleri özel zamanlardır. Yakınlarımızın o günü en iyi şekilde geçirmesini umut ederiz. O güne özel çiçeği seçtikten sonra, bir de doğum günü notu ekleyerek hediyemizin anlam ve önemini maksimum seviyeye çıkartabiliriz.

Doğum günü notlarına istediğiniz her şeyi yazabilirsiniz. Oldukça önemli olan çiçek kart mesajları ile, göndereceğinizi kişinin yakınlığına göre sözler yazabilir, veya sadece onun anlayacağı dilden jestler yapabilirsiniz. Çiçekler her zaman çok güzeldir ve eklenen bir doğum günü notu ile de daha  anlamlı olmakta. Eğer ki o kişiye çiçek gönderecekseniz, not yazmayı asla unutmamalısınız.

En Güzel Çiçek Notları için tıklayın!

Doğum Günü Hediyesi Çiçek Ribbon Flowers’ta

Yaşamın en özel günlerinden olan doğum günleri,hatırlanmak için en doğru gündür. Sizde sevdiklerinizin doğum günü için güzel bir hediye yollamak isterseniz,sitemizden birbirinden farklı seçeneklerden birini sipariş ederek bu güzel günü anlamlandırabilirsiniz.