Ribbon IOS Mobil Uygulamamızı İndirin

Haftanın 7 Günü Tüm İstanbul'a Aynı Gün Teslimat!

  • HAKKIMIZDA
  • GİRİŞ
  • SİPARİŞ TAKİP
  • TR | EN

Çiçeklerden Gelen Güzellik - Gül

Fiyat Aralığı :


 

Çiçeklerden Gelen Güzellik - Gül

 

Yaşamımızın her alanında doğaya, doğal olana dönüşün izlerini görüyoruz, buna güzellik rutinlerimiz de dahil. Günümüzde makyaj ürünlerinden, yüz temizleme ve bakım ürünlerine kadar herşey sanayinin bir  ürünü. İçindekiler kısmında bilmediğimiz, adını bile telaffuz etmekte zorlandığımız kimyasal birçok içerik var.

Peki geçmişte, sanayiden önce kadınlar ne yapıyordu? Osmanlı döneminde kadınlar için güzellik hamamda başlıyordu. Yıkanma sularında çiçeklerin gücünden ve güzel kokularından, hamam sonrası kullandıkları özel yağ ve kremlerde ise gül, menekşe ve karanfilden faydalandıkları biliniyor. Özellikle gül, dönemin vazgeçilmez güzellik ve bakım kaynağıdır. 

Hazırlanın, rahatlıkla bulabileceğimiz çiçeklerden oluşan tariflerimizle doğaya dönüyoruz!

 

 

 

Gül

Çiçekler içerisinde belki de en çok sevilen gül, sadece romantizmin bir sembolü değil aynı zamanda güzellik rutinlerinin de vazgeçilmezi. Cildimiz için doğal tonik olarak kullanabileceğimiz gül suyunu evde kolaylıkla hazırlayabiliriz. Üstelik mucizevi gül suyunun ciltteki kızarıklıkları giderme, akne ve sivilce oluşumunu engelleme,egzama ve buna bağlı kuruluk ve kaşıntı hissini azaltma, göz altı kararmalarını giderme gibi birçok faydası var.

 

Evde Kolay Gül Suyu Tarifi

6 bardak taze gül yaprağı ile 4 bardak suyu bir tencereye koyun ve yapraklar rengini kaybedene kadar (yaklaşık 15-20 dakika boyunca) kaynatın. Bu süreçte tencerenin kapağının kapalı olması suyun buharlaşmaması ve gülün yağı ile tüm faydalı özelliklerinin uçup gitmemesi için çok önemlidir. Yeteri kadar kaynayan suyu ılıdıktan sonra süzerek ağzı kapalı cam şişelere koyup, buzdolabında muhafaza edebilirsiniz. Tamamen doğal olan gül suyumuz piyasada satılanlara göre çok daha çabuk bozulacağı için kullanım miktarınıza göre küçük cam şişelerde tutmak ömrünü uzatacaktır.

 

  

 

 

Gül Suyu İle Cilt Maskesi Tarifi

  • Kuru Ciltler İçin;

2 yemek kaşığı gül suyu ile toz haline getirdiğiniz 4 adet bademi karıştırıp, cildinize uygulayın. 15-20 dakika bekledikten sonra ılık su ile iyice durulayın.

 

  • Hassas Ciltler İçin;

3 yemek kaşığı gül suyu,

4 yemek kaşığı süt,

2 yemek kaşığı yulaf ezmesi tozu, (yulaf ezmesini rondodan geçirerek toz haline getirebilirsiniz)

Yarım çay kaşığı bal,

Tüm malzemeleri bir kap içerisinde karıştırıp cildinize uygulayın. Tamamen kuruyana kadar bekledikten sonra ılık su ile iyice durulayın.