çiçek ara sepet

Ribbon Flowers Dünya Kadınlar Günü Kurumsal Kataloğu

 

Yaşamın her alanında güç, emek, estetik, güzellik ve ilham'ın karşılığı Kadın.

Tüm dünyayı dokunuşu ile değiştiren, dönüştüren ve özgürleştiren Kadın’a binbir teşekkür borçluyuz.

Sizinle güçlüyüz, sizinle güzelleşiyoruz, sizinle varız!

Toplumda daha eşit haklara sahip, daha özgür, şiddetle karşılaşmayan, cinsiyeti sebebi ile aşağılanmayan bir algının yaygınlaşmasını diliyoruz.

8 Mart Dünya Kadınlar Günü pek çok nedenden dolayı kutlamaya değer!

Dünya Kadınlar Günü ile bütünleşmiş mimoza çiçeklerinin hikayesini biliyor musunuz?

İtalya’da 1946 ylında ikinci dünya savaşı sonrası insanlar bir coşku ve umut aramaktalardır. İtalyan Kadın Birliği üyesi 3 kadın, toplumun yeniden inşasının ‘’kadın dayanışmasına’’ bağlı olduğunu düşündüler. Bu kadınlar; Teresa Mattei, Rita Montagnana ve Teresa Noce idi.

Üç güçlü kadın, bu düşünceyi temsilen bir çiçek seçmeye karar verdiler. Sunulan teklifler arasından üç çiçek seçeneği öne çıktı: Karanfil, anemon, mimoza.

Sarı rengi ile neşe saçması, Dünya Kadınlar Günü ayı olan Mart ayında çiçek açması, büyürken çok fazla emek ve bakım istememesi ve kırılgan bir görünümde olsa da zor coğrafi şartlarda bile dirençli kalarak çiçek açabilecek güce sahip olması özellikleri ile Kadın’ı temsil eden çiçeği mimoza olarak seçtiler.

Aslında tüm çiçekler sevgiyi, tutkuyu, güveni, nezaketi ve dayanıklılığı temsil eder. Tıpkı kadınlar gibi.

Bu sebeple, Dünya Kadınlar Günü’nde özel bir anlam taşıyan sembolik çiçekler ya da göreceklerinde mutlu edecek aranjmanlar göndermek her zaman iyi bir fikirdir.

Kadınlar Günü hediyeleri sizi düşündürebilir. En doğru seçenek hangisidir? Hangi çiçeği seçmeliyiz? Kadınlar Günü’nün simgesi nedir? Gibi soruların aklınızı karıştıracağını ve sizin için sancılı bir arayış olacağını tahmin edebiliyoruz.

Ribbon Flowers olarak, böylesine özel bir günde kadın ekip arkadaşlarınıza tatlı bir sürpriz yapmanız ve minik bir teşekkür etmeniz için her zamanki gibi taze çiçeklerimizden en özenli buket ve aranjmanlarımızı hazırladık.

Kadın emeğinin ve gücünün önemini bir kez daha anımsadığımız 8 Mart Dünya Kadınlar Günü'nde kadınlara teşekkür etmek adına bu özel gün için hazırladığımız koleksiyonumuza göz atabilirsiniz.

 

whatsapp facebook twitter linkedin pinterest


arama