çiçek ara sepet

En Nadir Çiçek Türleri :

En Nadir Çiçek Türleri :

Gezegenimizdeki yaklaşık olarak 400.000 farklı çiçek türünden en nadir olan 5 ’ ini sizler için bir araya getirdik . İşte o güzel ve nadir çiçeklerin listesi...

 

  • Middlemist'in Kırmızı Kamelyası

Middlemist ' in kırmızı kamelyası Dünya üzerinde ki en nadir çiçek olarak kabul ediliyor . Bu çiçeğin biri Yeni Zelanda ' da ve diğeri İngiltere  'de olmak üzere bilinen iki örneği olduğuna inanılmaktadır .

  • Amorphophallus Titanum ( Ceset Çiçeği ) 

En büyük ve en nadir çiçeklerden biri olduğu düşünülen ceset çiçeği , Endonezya ' nın yağmur ormanlarında bulunur ve kendi yaşam alanında boyları 12 metreye kadar ulaşabilir . Ceset çiçeği olarak biliniyor , çünkü çiçek açtığında çürük ete benzer kötü bir koku yayıyor .

  • Ateş Lalesi ( Gloriosa Superba ) :                                

Asya, tropik iklimler ve Güney Afrika’ya özgü olan bu güzel ve zarif çiçek , Zimbabve’nin ulusal çiçeği olarak kabul ediliyor . Bu çiçeklerin bir kısmı zehirli olduğundan dikkatle kullanılmalıdır .

  • Yeşim Asma ( Strongylodon Macrobotrys ) : 

Filipinler ’ in yağmur ormanlarında yaşayan bu harika pençe şeklindeki çiçek , doğal yaşam alanı endişe verici yüksek bir oranda yok edildiğinden , doğada soyu tükenme tehlikesinde . Yeşim asma çiçeklerin rengi maviden açık yeşile doğru değişir . 

  • Hayalet Orkide (  Dendrophylax Lindenii ) : 

Yapraklarının şekillerinden adını alan hayalet orkideler , Küba , Florida ve Bahamalar bölgelerinde bulunurlar . Hayalet orkide bitkisi çok nadirdir çünkü onu çoğaltmak neredeyse imkansızdır . Yaprakları yoktur , fotosenteze bağlı değillerdir ve kendi yiyeceklerini üretmezler . Büyümek için belirli konaklama ağaçlara ve çiçek açması içinde mükemmel koşullara ihtiyaç duyarlar . Florida ’ da nesli tükenmekte olan bir bitki olarak kabul edilirler .

whatsapp facebook twitter linkedin pinterest


arama