çiçek ara sepet

Burçlara Göre Çiçek Seçimi

 

Astroloji Her Yerde!

Astroloji biliminde 12 adet güneş burcu vardır. Her 12 burç farklı kişilik özellikleri taşır. Birçoğumuz doğum tarihimize göre burcumuzu belirleyip, temel özelliklerini merak edip araştırmışızdır. Gerek kendi yaşantımızda günlük/aylık burç yorumlarını okuyarak, -çoğu zaman bu yorumlara göre karar verip hayatımızı yönlendirmişizdir- gerekse yeni tanıştığımız insanlarla kurulan sohbetlerde mutlaka hangi burç olduğunu merak edip, kişilik analizi yapmışızdır 😊

 

Madem burçlar ve taşıdıkları özellikler hayatımızın bu kadar içerisinde -üstelik insanlar üzerinde de bu kadar etkili- çiçek göndereceğimiz zaman neden burcuna göre bir tercih yapmayalım ki?

 

Bu yazımızda amacımız “Acaba bu çiçeği sever mi?”  “Acaba en sevdiği renk ne?” gibi soru işaretlerini biraz da olsa gidermek.

 

KOÇ BURCU  (21 MART-19 NİSAN)

Koç burcunun mevsimi ilkbahardır. Mavi, beyaz, ve mor tonları da koç burcunu en çok etkileyen renk tonlarıdır. Alınabilecek en güzel çiçekler ise papatya, sümbül ve gerberadır.

 

  

    Sepette papatya                                     Sümbül bahçesi için Tıklayın.

 

BOĞA BURCU (20 NİSAN-20 MAYIS)

Yaşama sevinciyle dolu olan Boğa canlı renklerdeki çiçekleri sever. Alınabilecek en güzel çiçek canlı renkleriyle lale ve aşkı temsil eden kırmızı güldür.

 

  

           Sepette lale buketi                                            Kırmızı gül buketi için Tıklayın. 

 

İKİZLER BURCU (21 MAYIS-21 HAZİRAN)

Duygusal yönlerinin güçlü olmasıyla bilinen İkizler burcu için yine en güçlü ve etkileyici çiçek gül tercih edilmelidir.

 

  

  Cappuccino güller buketi için Tıklayın.                              Bamboo pembe güller

 

YENGEÇ BURCU (22 HAZİRAN-22 TEMMUZ)

Yengeç burcu insanları arkadaş canlısı, sempatik aynı zamanda hassastırlar. Bu karakterlerine göre daha hassas ve narin çiçekler hediye etmek akılcı bir yaklaşım olabilir. Dağ lalesi (anemon) ve zambak onlar için uygun tercihler olacaktır.

 

 

ASLAN BURCU (23 TEMMUZ-22 AĞUSTOS)

Gösterişi ve ihtişamı seven aslan burçları için yine gösterişli ve egzotik bir çiçek olan orkide tercih edilmelidir.

 

En güzel orkide çeşitleri için Tıklayın. 

 

BAŞAK BURCU (23 AĞUSTOS-22 EYLÜL)

Detaylara düşkünlüğüyle bilinen Başak burcu için bakımı kolay ve renkli çiçekleri tercih edebilirsiniz. Margit ve açelya en doğru tercih olacaktır. Eski Yunanların “Altın Çiçek” dediği margit aslında bir çeşit papatya. Ancak çok daha ender ve gösterişli bir papatya.

 

             Margit benzeri çiçekler için Tıklayın.

 

TERAZİ BURCU (23 EYLÜL-22 EKİM)

Her zaman şık olan Terazi buçları karşılarındaki insanı etkilemeyi başarırlar. İnce zevklerine ve gösterişli yapılarına en uygun çiçek ise yıldız çiçeği olarak da bilinen dalyadır.

 

  

 

 

AKREP BURCU (23 EKİM-21 KASIM)

Hayatı tutku ile yaşayan Akrep’ler hareket etmeyi, yürüyüş yapmayı ve doğayı çok severler. Çiçek alırken bu detayları göz önünde bulundurarak yaşamın en güzel renklerini içinde barındıran kırmızı karanfili tercih edebilirsiniz. Alternatif olarak dağ çiçeklerini de düşünebilirsiniz.

 

 

 

YAY BURCU (22 KASIM-21 ARALIK)

Zarif ve ince ruhlu Yay burcu insanlarını etkilemek istiyorsanız yine zarif, narin ve hassas çiçekleri seçmeniz gerekiyor. Zambak ve leylak bu çiçeklerin başında geliyor.

 

  

 

 

OĞLAK BURCU (22 ARALIK-19 OCAK)

Çalışkanlıklarıyla bilinen Oğlak burçlarının enerjileri asla bitmez. Karakteristik özellikleriyle bağ kurdukları çiçekler kamelya ve amarildir. Özellikle amaril çiçeği Oğlaklar için çok daha özel bir konumdadır.

 

  

 

 

KOVA BURCU (20 OCAK-18 ŞUBAT)

Kova burçları sınırsız hayal gücüne sahiptir. Çiçek alırken bu özelliğini de göz önünde bulundurarak kış mevsiminden sonra ilk açan çiçek olan kardeleni ve ona alternatif olarak da kartopu çiçeğini tercih edebilirsiniz.

 

 

 

BALIK BURCU (19 ŞUBAT-20 MART)

Duygusal, sıcakkanlı, sevecen Balık burçları için özel bir çiçek arıyorsanız tercihiniz nergisten yana olmalı. Şık ve zarif görüntüleri, güzel kokusuyla Balıkları etkileyebilirsiniz.

 

 

 

 

 

 

 

whatsapp facebook twitter linkedin pinterest


arama