çiçek ara sepet

Babalar Günü için Güzel Sözler Nelerdir?

 

Babalar, hayatımızdaki pek çok şey için borçlu olduğumuz, en zor zamanlarımızda yanımızda bulduğumuz, sarsılmaz bir dağ gibidir. Onları yalnızca tek bir gün hatırlamak, asla yeterli değildir. Hayatları boyunca varlıklarına duyulan minnet, kesinlikle hissettirilmelidir. Bununla beraber “Babalar Günü için güzel sözler nelerdir?” diyorsanız, tam olarak doğru yerdesiniz. 

Hediye konusunda kararsızlık yaşayan ve aynı zamanda güzel sözlerle kendini ifade etmek isteyenler için hazırladığımız bu içeriğimizden, siz de faydalanabilirsiniz. Babanızın yüzünü güldürmek ve duygularına hitap etmek için öncelikli olarak içinizden geçenleri dile getirmeniz gerekir. Ancak yine de daha güzel bir etki yaratmak adına, yazımızın devamına göz atabilirsiniz. 

Kısa Babalar Günü Sözleri 

Babalar Günü sözleri kısa ve öz olarak duygularınızı yansıtabilmenizin önünü açar. Son derece önemli ve anlamlı olan bu zaman içerisinde kuracağınız cümlelerle onları fazlasıyla mutlu edebilirsiniz. Alınacak hediyeye eklenecek ufak bir notla manevi bağlılığınıza ekstra değer katabilirsiniz. Babalar Günü için güzel sözler arasında kısa olanlarından bazıları şu şekilde: 

 • Mutluluğumu, hüznümü ve tüm hislerimi paylaşabildiğim en iyi arkadaşım, canım babam. Günün kutlu olsun. 
 • Karşılıksız sevgi ve fedakârlığın tarifini sorsalar, adını söylerdim. Günün kutlu olsun kahramanım. 
 • Zor zamanlarımda dert ortağım, güzel anlarımda en yakın dostum. Seni seviyorum baba, iyi ki varsın. 
 • Senin gibi bir adamın kızı/oğlu olduğum için çok şanslıyım. Her zaman kıymetini bileceğim. Günün kutlu olsun canım babam. 
 • Bıkıp usanmadan bana verdiğin güç ve varlığın için teşekkür ederim. Tüm günlerin gibi bu günün de mutlu olsun. 
 • Kuvvetli bir çınar, görkemli bir dağ gibisin. Senin çocuğun olmak gururların en güzeli. Günün kutlu olsun güzel adam. 

Özel bir günü daha fazla anlamlandırmak adına istediğiniz kısa sözü seçerek babanıza söyleyebilirsiniz. 

Anlamlı ve Duygusal Babalar Günü Sözleri 

Babalar Günü sözleri duygusal bir şekilde ifade ettiği anlam ve etkileyicilik bakımından, babaların kalbine dokunmak için en özel cümlelerden oluşur. Birçok kelime kullanılarak bir araya getirilen söz dizileri, genel olarak hislerini belli etmeyen kişilerde bile duyguların açığa çıkmasını sağlar. Kullanabilmeniz için hazırladığımız Babalar Günü anlamlı sözler arasından tercihinizi yapabilirsiniz: 

 • Varlığı yüreğimi sımsıcak eden ve her zaman bana güven veren canım babam, bugün ve daima mutlu olman dileğiyle. 
 • Sen benim ilk öğretmenim, en yakın sırdaşım, her günümü güzelleştiren harika adam. Babalar Günü ile birlikte ömrünün tüm zamanı mutlulukla dolu olsun. 
 • Sırtımı dayayabildiğim, yanında soluklanabildiğim ve bana güzelliğin merhametle dolu olması gerektiğini öğreten muhteşem insan. Bugün ve seninle geçen her gün kutlamayı hak ediyor. İyi ki babamsın. 
 • Hayal kurmanın önemini ve sevdiklerine sarılmanın değerini bana sen gösterdin baba. Gözlerinin ışıltısıyla beni her zaman güzele teşvik ettin. Seni seviyorum, her günün güneşi özendirecek aydınlığa sahip olsun. 
 • Seni kelimelerle anlatabilmenin aslında boşa bir çaba olduğunu biliyorum. Çünkü sana sarılmanın neler hissettirdiğini asla tarif edemiyorum. Gönlünden öpüyorum, koca yürekli adam. 

Kıymetleri son derece yüksek olan babalarınıza, her fırsatta sarılmalı ve mutluluğunu, Babalar Günü özel sözler seçerek artırmalısınız. “Ribbonflowers.com” ailesi olarak bu özel günlerde de sizi yalnız bırakmıyoruz. 

 

Babalar Günü Ne Zaman? 

Paylaşılacak sözlere karar verdikten sonra tam anlamıyla hazırlık yapabilmek için akıllara “Babalar Günü ne zaman?” sorusunun gelmesi oldukça normaldir. Bu anlamlı ve harika zaman, her yıl, haziran ayının üçüncü pazar günü kutlanır. Çocukları ve eşleri ise sürenin azalmasıyla beraber tatlı bir telaş sarar.  

Yakında evladının dünyaya gelmesini bekleyen, kısa zaman önce yavrusunu kucağına alan ve tüm ebeveynler için son derece değerli olan gün için siz de gereken hassasiyeti göstermelisiniz. Ne anlatmak istediğinizle birlikte beğeneceği bir armağan sayesinde mutlu olmalarına yardım edebilirsiniz. Bu noktada pek çok farklı çeşit arasından seçiminizi yapabilir ve aynı zamanda Babalar Günü için çiçekler alarak mükemmel bir hediye verebilirsiniz. 

Babalar Günü İçin Hangi Hediyeler Alınabilir? 

Babalar Günü ile ilgili sözler ve hediye noktasında öncelikli olarak babanızın beğenisini göz önünde bulundurmalısınız. Hangi çeşitlerden hoşlanacağını ve ekstra mutlu olabileceğini düşündüğünüz seçeneklere yönelmelisiniz. Böylelikle hem daha hızlı karar verebilir hem de mutluluğunun katlanmasına destek olabilirsiniz.  

Bir diğer tercih yöntemi ise babanızın ihtiyaçları doğrultusunda hareket etmenizdir. Neye gereksinim duyuyorsa bu eksikliği kolaylıkla giderebilirsiniz. Bununla beraber uzun zamandır almak istediği ama farklı nedenlerle ertelediği ürünler de iyi bir tercihtir. Ayrıca önerebileceğimiz bazı hediyeler şunlardır: 

 • Çiçek ve çikolatalı kişiye özel kutular 
 • Tıraş bakım seti 
 • Fotoğraf çerçeveli aranjmanlar 
 • İsme özel vazolu çiçekler 
 • Kaktüs ve cam mum çeşitleri 
 • Kahve demleme seti 

 

Sitemizin kategorilerinde zevkinize ve bütçenize uygun oldukça fazla sayıda hediye bulabilirsiniz. Özellikle saat 15.00’a kadar vereceğiniz çiçek siparişlerinde, İstanbul’un tüm bölgelerine aynı gün teslimat imkânı olduğunu da bilmelisiniz. Bu sayede son derece etkileyici bir yöntemden yararlanmış olursunuz. 

 

whatsapp facebook twitter linkedin pinterest


Benzer Makaleler
arama