Ribbon IOS Mobil Uygulamamızı İndirin

Haftanın 7 Günü Tüm İstanbul'a Aynı Gün Teslimat!

  • HAKKIMIZDA
  • GİRİŞ
  • SİPARİŞ TAKİP
  • TR | EN

Babama Çiçek

Fiyat Aralığı :


2022 Babalar Günü Ne zaman?

Bu sene Babalar Günü 19 Haziran Pazar günü kutlanacak.

Babalar Günü’nü RIBBON Farkıyla Kutlayın!

Herkesin bir kahramanı olmuştur hayatı boyunca. Bu kahramanlar kimi zaman pelerin giymiş, kimi zaman da maske takmıştır. Peki ya her yaşımızda bizi koruyup kollayan babalarımız? Onlar dünyamızın maskesiz, pelerinsiz kahramanları hiç şüphesiz…

Dünyanın pek çok ülkesinde her Haziran ayının üçüncü Pazar günü kutlanan Babalar Günü, son derece anlamlı bir hikayeye sahip. 1910’ların Amerika Birleşik Devletleri’ne gidelim… Bir Amerikan İç Savaşı gazisinin kızı olan Sonora Smart Dodd, babasına minnettardı. Çünkü Sonora’nın babası, annelerinin eksikliğin hiç aratmayarak 6 çocuğuna birden hem annelik hem de babalık yapmıştı. Tam da bu sebeple babasının doğum günü olan 5 Haziran’ın “Babalar Günü” olarak kutlanması için çalışmalara başladı. Fakat sürecin uzamasıyla bu tarih Haziran ayının üçüncü Pazar günü olarak netleşti.

Dünyada Babalar Günü ilk kez 19 Haziran 1910 tarihinde Washington’da kutlandı. 1966 yılına gelindiğinde ise  dönemin ABD başkanı  Lyndon Johnson bir bildiri yayınlayarak artık her Haziran ayının üçüncü pazarının resmi olarak Babalar Günü olacağını ilan etti. Takvimler 1972 yılını gösterdiği sırada ise başkan Richard Nixon'ın imzasıyla Babalar Günü yasal olarak ABD'de resmi tatil ilan edildi.

Dünyadaki en değerli varlıklarımızdan biri olan babalarımızı, bu özel günde en güzel RIBBON ürünleriyle kutluyoruz! RIBBON’ın Babalar Günü koleksiyonunda sezonun en taze ve güzel çiçekleriyle hazırlanan buketler, vazo aranjmanları ve ek ürünler yer alıyor. Bu özel günü daha da hoş ve anlamlı kılmak için hemen sipariş oluşturabilir ve çok sevdiğiniz babanıza harika bir sürpriz yapabilirsiniz!

İstanbul’un En Özel Çiçekçisi ile Çiçek Siparişi

İstanbul’da çiçek siparişi vermek için en ideal çözüm, RIBBON! Beklentilerinize en iyi şekilde cevap verecek çözümleriyle dikkat çeken RIBBON farklı çiçeklerle buluşmanızı sağlıyor. Kalite odaklı bir hizmet anlayışını çiçeklerin büyüsüyle bütünleştiren yaklaşımımızı ön plana çıkıyoruz.

İstanbul’da çiçek siparişi oluşturduktan kısa süre sonra çiçeklerinizin teslimatını yapıyoruz. Taze, doğal ve kaliteli çiçeklerle çiçek siparişinize cevap veriyoruz. Siz de çiçeklerle ilgili en ideal seçimi yaparken RIBBON kalitesinden faydalanabilirsiniz.