çiçek ara sepet

Saat 15'e kadar verilen siparişlerde; Tüm İstanbul'a Aynı Gün Çiçek Teslimatı Yapıyoruz

Babama Çiçek

Dizayn Türleri
Renk

Çiçek Çeşitleri
Fiyat

GÖNDERİM SEBEBİBabalar Günü

Bazı özel günler diğerlerinden daha özeldir. Çünkü o günlerde hayatımıza büyük etkisi olan insanları bir kez daha hatırlarız ve onları mutlu etmek için hediyeler alırız. İşte Babalar Günü de o daha özel günlerden biridir. Babalarımız hayatın her alanında arkamızda olurlar ve hiçbir zaman bizi yalnız bırakmazlar. Desteklerini hep hissettiren bu özel insanlara ise onlar için özel olan günde teşekkürlerimizi iletmek isteriz. İşte Babalar Günü, tam olarak bunun için en uygun zamandır. Bu özel gün için hazırlanmış en şık ve güzel Babalar Günü hediyeleri ise Ribbon Flowers’ta sizlere sunuluyor.

En Özel Babaya Çiçek Önerileri

Babalar Günü’nde birçok farklı hediye tercih edilebilir. Çünkü hediye almanın asıl amaçlarından biri hediyenin alındığı kişiyi mutlu etmektir. Ama kişilerin zevkleri ya da beğenileri farklı olabilir. Bazı babalar çeşitli çiçekleri ya da saksı bitkilerini ve onlarla ilgilenmeyi sevebilir. O yüzden babaya çiçek almak çocuklar tarafından tercih edilebilecek bir Babalar Günü hediyesi alternatifidir. Diğer yandan babanız bitkilerle ilgilenmeyi seviyor olabilir. O halde Seramik Saksıda Limon Lime Ağacı, muhteşem bir Babalar Günü hediyesi olacaktır.

Tüm bunların dışında babanız, dekoratif bir eşya olarak vazoda çiçek görmeyi seviyor olabilir. Onun için Yeşil Vazoda Çiçek ürünü tercihler arasına eklenebilir. Ayrıca istediğiniz çiçek türünü ya da türlerini vazoya ekleyerek babaya çiçek hediye paketinin içeriğini değiştirebilir ve geliştirebilirsiniz.

Babaya Ne Tür Çiçek Alınır?

“Babalar Günü’nde alınacak hediyeler” başlığı altında bir liste yapılsa “çiçek” seçeneği belki listenin en sonlarında yer alır. Bunun sebepleri arasında çiçeğin daha feminen bir hediye olduğu düşüncesi yatar. Böyle düşünen birçok çocuk Babalar Günü’nde “Babaya çiçek alınır mı?” tarzı sorular sorarak kendilerini çiçek alma fikrinden uzaklaştırmaktadır. Oysa Babalar Günü’nde hediye olarak babaya çiçek almak, alınabilecek en iyi hediyelerdendir. Çünkü her insanın farklı olması gibi her çiçek de farklıdır. Örneğin birbirinden farklı renk şakayıklardan babanızın en sevdiği renktekileri seçebilirsiniz. Diğer yandan birden farklı tür çiçeği bir ahenk içinde barındıran çiçek aranjmanlarından istediğinizi seçerek veya oluşturarak babanızı sevindirebilirsiniz.

Babalar Günü Çiçeği Nasıl Olmalıdır?

Babalara alınabilecek çiçeklerin nasıl olması gerektiği ile ilgili net bir cevap vermek mümkün değil. Çünkü her baba farklıdır. “Babalar Günü çiçeği nasıl olmalı?” sorusuna verilebilecek en net cevap ise babanın sevdiği şekilde olacaktır. Babanıza çiçek almayı tercih ederek belki de en fazla seçeneğin bulunduğu alanlardan birini seçmiş olursunuz. Çünkü hem görünüm olarak hem de özellik olarak birbirinden çok farklı çiçek çeşitleri vardır. Ancak babaya en uygun çiçek, Ribbon Flowers’ta mutlaka sizi bekliyordur.

2023 Babalar Günü Ne Zaman?

Bu sene Babalar Günü 18 Haziran Pazar günü kutlanacak.

Babalar Günü’nü RIBBON Farkıyla Kutlayın!

Herkesin bir kahramanı olmuştur hayatı boyunca. Bu kahramanlar kimi zaman pelerin giymiş, kimi zaman da maske takmıştır. Peki ya her yaşımızda bizi koruyup kollayan babalarımız? Onlar dünyamızın maskesiz, pelerinsiz kahramanları hiç şüphesiz…

Dünyanın pek çok ülkesinde her Haziran ayının üçüncü Pazar günü kutlanan Babalar Günü, son derece anlamlı bir hikayeye sahip. 1910’ların Amerika Birleşik Devletleri’ne gidelim… Bir Amerikan İç Savaşı gazisinin kızı olan Sonora Smart Dodd, babasına minnettardı. Çünkü Sonora’nın babası, annelerinin eksikliğin hiç aratmayarak 6 çocuğuna birden hem annelik hem de babalık yapmıştı. Tam da bu sebeple babasının doğum günü olan 5 Haziran’ın “Babalar Günü” olarak kutlanması için çalışmalara başladı. Fakat sürecin uzamasıyla bu tarih Haziran ayının üçüncü Pazar günü olarak netleşti.

Dünyada Babalar Günü ilk kez 19 Haziran 1910 tarihinde Washington’da kutlandı. 1966 yılına gelindiğinde ise  dönemin ABD başkanı  Lyndon Johnson bir bildiri yayınlayarak artık her Haziran ayının üçüncü pazarının resmi olarak Babalar Günü olacağını ilan etti. Takvimler 1972 yılını gösterdiği sırada ise başkan Richard Nixon'ın imzasıyla Babalar Günü yasal olarak ABD'de resmi tatil ilan edildi.

Dünyadaki en değerli varlıklarımızdan biri olan babalarımızı, bu özel günde en güzel RIBBON ürünleriyle kutluyoruz! RIBBON’ın Babalar Günü koleksiyonunda sezonun en taze ve güzel çiçekleriyle hazırlanan buketler, vazo aranjmanları ve ek ürünler yer alıyor. Bu özel günü daha da hoş ve anlamlı kılmak için hemen sipariş oluşturabilir ve çok sevdiğiniz babanıza harika bir sürpriz yapabilirsiniz!

İstanbul’un En Özel Çiçekçisi ile Çiçek Siparişi

İstanbul’da çiçek siparişi vermek için en ideal çözüm, RIBBON! Beklentilerinize en iyi şekilde cevap verecek çözümleriyle dikkat çeken RIBBON farklı çiçeklerle buluşmanızı sağlıyor. Kalite odaklı bir hizmet anlayışını çiçeklerin büyüsüyle bütünleştiren yaklaşımımızı ön plana çıkıyoruz.

İstanbul’da çiçek siparişi oluşturduktan kısa süre sonra çiçeklerinizin teslimatını yapıyoruz. Taze, doğal ve kaliteli çiçeklerle çiçek siparişinize cevap veriyoruz. Siz de çiçeklerle ilgili en ideal seçimi yaparken RIBBON kalitesinden faydalanabilirsiniz.

arama