çiçek ara sepet

For orders placed until 14:00 We Deliver Same Day Flowers to All of Istanbul

Yeşil Çiçek

Design TypesColor
Flower Types

Price


Reason for PostingYeşil Çiçek Tasarımları

Çiçekler tarih boyunca birçok insan tarafından sevilen, huzur ve mutluluk kaynağı haline gelen hediyelerdir. Doğanın saçlarını süsleyen çiçekler hemen her renkten olabilir ancak çiçekli bitkilerin hepsinde bir parça da olsa yeşil bulunur. Bu nedenle yeşil çiçek denince akla gelen ilk renklerden biridir ve çiçek buketlerinde her daim kullanılır. Yeşil renkli çiçekler tören ve kutlamalar gibi tüm özel günlerde kullanılabilen çiçeklerdir.

Yeşil Çiçek Çeşitleri Nelerdir?

Nadir görülen yeşil çiçek türlerinin büyük çoğunluğunu orkideler, kasımpatılar ve antoryumlar oluşturur. Başlıca yeşil orkide türlerini hanım terliği orkidesi, mücevher orkide ve yeşil simbidyum orkide olarak sıralamak mümkündür. Anastasya olarak adlandırılan yeşil kasımpatı (krizantem) çiçekleri ve diğer adı monstera olan deve tabanı bitkisi de yeşil renkli çiçekler arasında yer alır.

Yeşil Kuru Çiçek

Canlı çiçeklerde olduğu kadar yeşil yapay çiçek aranjmanları da büyük beğeni toplar. Kurutulmuş yeşil çiçek modelleri tüm mevsimlerde temin edilebilmesi ve uzun ömürlü oluşu ile sıklıkla tercih edilir. Yeşil kuru çiçek modelleri bulunduğu ortama canlılık katar ve fazla bakım gerektirmeyen yapısı ile avantaj sağlar.

Yeşil Vazoda Çiçek

Vazoda bulunan yeşil çiçek modelleri, hastane ziyaretleri yapılırken ve geçmiş olsun dilekleri iletilirken pek çok kişi tarafından tercih edilir. Ortama ferahlık katarak sevdiklerinize her daim onları sevdiğinizi ve düşündüğünüzü hatırlatmak istiyorsanız, içinde çok sayıda yeşil çiçek bulunan vazo, kutu ve buketleri gönül rahatlığıyla tercih edebilirsiniz.

Yeşil Orkide Türleri

Birçoğu yeşil renkli çiçekler arasında yer alan orkide türleri azımsanamayacak miktarlardadır. Hanım terliği orkideleri sarı, kahverengi ve yeşil renklerinde görülebilen orkidelerdir. Mücevher orkidesi olarak da adlandırılan Ludisia orkideleri, görünümleri sukulentleri andıran bir görünüme ve kadifemsi bir dokuya sahiptir.

Yeşil Çiçek Ne Anlama Geliyor?

İnsana huzur veren doğanın rengi yeşil, umudun ve canlanmanın temsilcisidir. Yeşil renkli çiçekler yeşermekte olan aşkları, sevgiyi ve bereketi sembolize eder.

Yeşil Çiçeklerin Bakımı Nasıl Olur?

Yaşam alanlarını estetik görünümleri ve mis kokularıyla güzelleştiren yeşil renkli çiçekler, doğru bakımla uzun süre konuğumuz olabilirler. Yeşil çiçeklerin bakımında dikkat edilmesi gerekilen başlıca noktaları şöyle sıralamak mümkündür:

  • Buket formundaki yeşil renkli çiçekler, doğru bakımla haftalar boyu canlılığını koruyabilir. Ancak çiçekler vazoya konulmalı ve vazodaki su miktarı vazonun 4/3’ü kadar olmalıdır. Suyun gün aşırı değiştirilmesi ve içerisine şeker gibi besleyici maddelerin eklenmesi de oldukça yararlı olacaktır.
  • Orkidelerin ağırlıkta olduğu yeşil çiçek modelleri aydınlık alanlarda muhafaza edilmelidir.
  • Antoryumlu yeşil çiçek buketleri direkt güneş ışığına maruz bırakılmamalı, çiçeklerin bulunduğu ortam sürekli olarak havalandırılmalıdır.
  • Vazoya konan yeşil renkli çiçekler ambalajından ve bağından çıkarılmalı, suya koyulmadan önce dikenleri ve fazlalık yaprakları temizlenmelidir.

Bu şartları sağlayarak çiçeklerin ömrünü 1 aya yakın bir süreye çıkarabilir, çiçekleri canlı ve taze görüntüsü bozulmadan saklayabilirsiniz.

arama