çiçek ara sepet

Saat 14'e kadar verilen siparişlerde; Tüm İstanbul'a Aynı Gün Çiçek Teslimatı Yapıyoruz

Yeşil Çiçek

Dizayn TürleriRenkÇiçek Çeşitleri
Fiyat


GÖNDERİM SEBEBİ

Çiçekler birçok insan tarafından sevilen, huzur ve mutluluk kaynağı haline gelen hediyelerdir. Çiçekler hemen hemen her renkten olabilir ancak çiçekli bitkilerin hepsinde bir parça da olsa yeşil bulunur. Bu nedenle yeşil çiçek denince akla gelen ilk renklerden biridir ve çiçek buketlerinde her daim kullanılır. 

Yeşil Çiçek Çeşitleri Nelerdir?

Nadir görülen türlerinin büyük çoğunluğunu orkideler, kasımpatılar ve antoryumlar oluşturur. Anastasya olarak adlandırılan yeşil kasımpatı (krizantem) çiçekleri ve diğer adı monstera olan deve tabanı bitkisi de yeşil renkli çiçekler arasında yer alır.

Yeşil Kuru Çiçek

Canlı çiçeklerde olduğu kadar yeşil yapay çiçek aranjmanları da büyük beğeni toplar. Kurutulmuş yeşil çiçek modelleri tüm mevsimlerde temin edilebilmesi ve uzun ömürlü oluşu ile sıklıkla tercih edilir. Yeşil kuru çiçek modelleri bulunduğu ortama canlılık katar ve fazla bakım gerektirmeyen yapısı ile avantaj sağlar.

Yeşil Vazoda Çiçek

Vazoda bulunan yeşil çiçek modelleri, hastane ziyaretleri yapılırken ve geçmiş olsun dilekleri iletilirken pek çok kişi tarafından tercih edilir. Ortama ferahlık katarak sevdiklerinize her daim onları sevdiğinizi ve düşündüğünüzü hatırlatmak istiyorsanız, içinde çok sayıda yeşil çiçek bulunan vazoda çiçekleri tercih edebilirsiniz.

Yeşil Orkide Türleri

Başlıca yeşil orkide türlerini hanım terliği orkidesi, mücevher orkide ve yeşil simbidyum orkide olarak sıralamak mümkündür. Birçoğu yeşil renkli çiçekler arasında yer alan orkide türleri azımsanamayacak miktarlardadır. Hanım terliği orkideleri sarı, kahverengi ve yeşil renklerinde görülebilen orkidelerdir. Mücevher orkidesi olarak da adlandırılan Ludisia orkideleri, görünümleri sukulentleri andıran bir görünüme ve kadifemsi bir dokuya sahiptir.

Yeşil Çiçek Anlamı Nedir?

Yeşil renkli çiçekler yeşermekte olan aşkları, sevgiyi ve bereketi sembolize eder. İnsana huzur veren doğanın rengi yeşil, umudun ve canlanmanın temsilcisidir.

Yeşil Çiçek İsimleri

Yeşil çiçek isimleri arasında bilinen ve bilinmeyen birçok çiçek isminden bahsetmek mümkün olabilir. Birçok çiçek buketi içerisinde son yıllarda fazlası ile tercih edildiklerini söylemek mümkün olabilir. Birbirinden farklı türleri bulunan bu çiçekler özellikle farklı renklerde çiçeklerle hoş bir görünüm yaratırlar. Yeşilin farklı tonlarına sahip olan yeşil çiçekler ortamların havasını da en iyi şekilde değiştirebilir. Bu çiçeklerin tercih edilmesinde nadir bulunmaları da önemli bir faktördür. Bu nedenle yeşil çiçeklerin birçok aranjmanda yer alabileceğini de söylemek mümkün olabilir. Şık ve tarz bir aranjman için şu çiçekler öne çıkar:

  • Yeşil Glayöl
  • Yeşil Zinyalar
  • Yeşil Orkide
  • Yeşil Gül
  • Helleborus (Zümrüt Elmas)

Gibi birçok farklı yeşil çiçekten bahsetmek mümkündür. Özel ve önemli günlerde yeşil çiçekler tercih edilebilir. Bu çiçekler içerisinde iri yaprakları olan yeşil çiçekler de idealdir. Saksılarda satın alarak hediye edebileceğiniz bu bitkiler ise uzun yıllar dayanacağı için kalıcı etkilere sahiptir. Son derece sevilmelerinin en önemli nedeni de bulundukları ortama neşe ve enerji katmalarıdır. 

Yeşil Renkli Çiçeklerin Bakımı Nasıl Olur?

Yaşam alanlarını estetik görünümleri ve mis kokularıyla güzelleştiren yeşil renkli çiçekler, doğru bakımla uzun süre konuğumuz olabilirler. Yeşil çiçeklerin bakımında dikkat edilmesi gerekilen başlıca noktaları şöyle sıralamak mümkündür:

  • Buket formundaki çiçekler, doğru bakımla haftalar boyu canlılığını koruyabilir. Ancak çiçekler vazoya konulmalı ve vazodaki su miktarı vazonun 4/3’ü kadar olmalıdır. Suyun gün aşırı değiştirilmesi ve içerisine şeker gibi besleyici maddelerin eklenmesi de oldukça yararlı olacaktır.
  • Orkidelerin ağırlıkta olduğu yeşil çiçek modelleri aydınlık alanlarda muhafaza edilmelidir.
  • Antoryumlu buketler direkt güneş ışığına maruz bırakılmamalı, çiçeklerin bulunduğu ortam sürekli olarak havalandırılmalıdır.
  • Vazoya konan çiçekler ambalajından ve bağından çıkarılmalı, suya koyulmadan önce dikenleri ve fazlalık yaprakları temizlenmelidir.

Bu şartları sağlayarak çiçeklerin ömrünü 1 aya yakın bir süreye çıkarabilir, çiçekleri canlı ve taze görüntüsü bozulmadan saklayabilirsiniz.

arama

Size en son haberler ve güncellemeler için bildirimler göstermek istiyoruz.