çiçek ara sepet

Saat 15'e kadar verilen siparişlerde; Tüm İstanbul'a Aynı Gün Çiçek Teslimatı Yapıyoruz

Tropikal Bitkiler

Dizayn Türleri

Renk

Çiçek Çeşitleri
Fiyat


GÖNDERİM SEBEBİ
Tropikal bitkiler, iç mekan tasarımında bitki kullanımını tercih eden kişiler arasında oldukça yaygındır. Evde, iş yerinde ya da kafe ve restoran gibi alanlarda tropikal bitkilerin kullanımı doğrudan egzotik bir hava katar. Aynı zamanda canlı renkleri ile bulundukları ortamı, tasarım türüne göre değiştirebilir. Örneğin, fil kulağı bitkisi modern şık bir tasarıma uyum sağlayabilecekken balkabak kaktüsü ile samimi bir salon yaratılabilir. Bu doğrultuda tropikal saksı bitkileri kullanılarak özgün bir tasarım oluşturulabilir.

Tropikal Süs Bitkileri Çeşitleri

Tropikal süs bitkileri çeşitleri tropikal iklim kuşağına özgü bitkilerdir. İklimin gerektirdiği yağış, nem ve sıcaklık sayesinde yetişen bu bitki türlerini Türkiye’de yetiştirmek için ekstra önlemler gerekebilmektedir. Diğer bitkilerin büyük çoğunluğuna göre daha fazla suya ihtiyaç duyabilen bu bitkiler, türüne göre farklı bakım gerekliliklerine sahip. En bilinen türleri arasında;

  • Yuka ağacı,
  • Areka,
  • Balkabaklı teraryum,
  • Starliçe cennet kuşu bitkisi,
  • Fil kulağı bitkisi gibi tropikal süs bitkileri yer almaktadır.

Ait olduğu iklimin bir getirisi olarak genellikle yeşil yapraklı olan tropikal bitki türleri arasında renkli ve geniş yapraklı bitkiler de bulunur. Tropikal bitkilerin eşsiz çeşitliliği, farkli iklimde yaşayan insanlar için bu türleri oldukça ilgi çekici kılar.

En Şık Tropikal Salon Bitkileri

Bir evin iç dizaynını planlarken o eve sıcaklık ve şıklığı aynı anda vermesi için başvurulan en önemli unsurlar arasında salon bitkileri yer alır. Öyle ki bitkinin türüne göre yerleştirildiği odaya farklı duygular yansıtması mümkündür. Kimi zaman soğuk, ciddi fakat elegant bir hava için tercih edilen salon bitkileri kimi zaman da renkli bir yakınlık için yerleştirilir. Bu doğrultuda evi, iş yerini ya da herhangi bir mekanı güzelleştirmek isteyenler için tropikal salon bitkileri bir kurtarıcı haline gelebilir.

Mekanın özelliklerine bağlı olarak tropikal bitki türleri arasında seçim yapmak mantıklı olacaktır. Örneğin geniş ve yüksek tavanlı bir yerde ya da bahçede tropikal ağaç türleri ya da uzun bitkiler tercih edilebilir. Bunun yanı sıra daha küçük ve dar alanlarda dracaena massangeana (saksıda limon lime) gibi türler aydınlık bir hava katıp mekanı modernleştirecektir.

Özel Olarak Dizayn Edilmiş Tropikal Ev Bitkileri Ribbon'da!

Tropikal ev bitkileri, türüne göre özel bir bakım isteyebilen bitkilerdir. Bu nedenle bitkiyi satın aldığınız firmanın özenli ve profesyonel olması oldukça önemlidir. Aksi halde size ulaştırılana kadar solmuş ya da havasız kalmış bir bitkiyi tekrar canlandırmanız zor olabilir. Bu noktada Ribbon Flowers, mevsimlik ve taze bitkileri size ulaştırır. Sizlere gönderdiği tropikal bitkilerin bakım şartlarını (haftada bir sulama gibi) ilgili bitkinin sayfasında paylaşan firma, dikkatli bir hizmet vermektedir.

Ribbon Flowers ile özel olarak dizayn edilmiş tropikal ev bitkileri arasında size en uygun tercihi yapma fırsatınız bulunur. Diğer yandan balkabaklı teraryum gibi yaratıcı seçeneklere de göz atabilirsiniz.

Tropikal Saksı Bitkileri Fiyatları

Tropikal saksı fiyatları çeşitli unsurlara göre değişkenlik gösterir. Mevsim koşulları, bulunduğunuz bölge, tercih ettiğiniz tropikal bitki türü gibi durumlar fiyat üzerinde belirleyici olmaktadır. Ribbon Flowers en taze ve canlı tropikal bitki çeşitlerini sizlere en uygun fiyatlar ile ulaştırmaktadır. Bu sayede kaliteli bir hizmete bütçe dostu fiyatlar üzerinden ulaşabilirsiniz.

arama