çiçek ara sepet

Saat 15'e kadar verilen siparişlerde; Tüm İstanbul'a Aynı Gün Çiçek Teslimatı Yapıyoruz

BİTKİ ÖZELLİKLERİ

Dizayn TürleriRenkÇiçek Çeşitleri

Fiyat


GÖNDERİM SEBEBİEvinizde görmek istediğiniz güzel bitkiler için ev bitki özellikleri hakkında önemli detayları bilmeniz gerekir. Yeni eviniz için içinizi ferahlatacak tasarım fikirleri mi arıyorsunuz? Ya da evde sıkıldığınız bir köşeyi baştan yaratacak bir şeylere mi ihtiyacınız var? Ev bitkilerini denemek için daha fazla nedene ihtiyacınız yok.

Her evin değişmez dekorasyon nesnelerinden birisi olan ev bitkileri, hem ev içerisinde hem de balkon ya da bahçe gibi evin dış parçalarında kullanılabilir bir seçenek. Ancak aynı zamanda bakıma ihtiyaç duyduğu için özenle seçilmesi gerektiğinden özellikleri mutlaka iyi bilinmelidir.

Bir kere uğraşmaya başladıktan sonra ev bitkileri sizin için birer hobiye bile dönüşebilir. Bu noktada da evinizde hangi bitkileri beslemek istediğinize karar vermeniz gerek. Böylece salonda ya da balkonda duracak bu özel canlılar için gerekli ev bitki özellikleri öğrenilebilir.

Özelliklerine Göre Bitki Çeşitleri

Ev bitki özellikleri daha çok bitkilerin ev içerisinde nerede konumlanacağını belirler. Bu yüzden ilk önce bitkileri evinizde koymak istediğiniz yeri seçmelisiniz. Daha sonra da evinizin o köşesinde yaşayabilecek bitkilere bakmanız gerek. Çıkardığınız listeye göre aradığınız bitki çeşitlerini web sitemizde bulabilirsiniz. Bu bitkilerden bazılarını aşağıdaki gibi sıralayabiliriz;

  • Yasemin Çiçeği
  • Maranta Bitkisi
  • Kaktüs
  • Yuka Ağacı
  • Zeytin Ağacı
  • Sukulent
  • Kırmızı Ponsetya

Ne tür bir bitki seçeceğinizi ev bitki özellikleri kapsamında ayırt edebilirsiniz. Örneğin sukulent, zeytin ağacı ve yuka ağacı güneş ışığını seven bitkilerdir. Özellikle yuka ağacını evinizin dışında da rahatlıkla kullanabilirsiniz. Eğer sulama konusunda çekinceleriniz varsa sukulent, kaktüs ya da maranta bitkisini tercih edebilirsiniz. Bu bitkiler özellikle kış aylarında daha az suya ihtiyaç duydukları için sıklıkla ev bitkisi olarak kullanılırlar.

Yaşam özellikleri yanında dekor özellikleri de evinize bitki seçmeniz konusunda bir kriter olabilir. Ribbons Flowers olarak hazırladığımız ev bitkilerinde her zaman şık ve mevsimine uygun tasarımlar kullanıyoruz. Üstelik bitkilerin sahip olduğu saksılar da yine tasarımlarına uygun bir şekilde seçiliyor. Web sitemizi ziyaret edip birbirinden güzel ve renkli süslerle bezeli bitkilerimize göz atabilirsiniz.

Özelliklerine Göre Bitki Fiyatları

Doğal olarak ev bitki özellikleri konusunda fiyat da düşünülmesi gereken bir kriterdir. Bazı bitkiler daha büyük olduğu ya da zor yetiştiği için diğerlerinden daha pahalı olacaktır. Buna karşılık her ortama uyum sağlayabilen daha küçük bitkilerin fiyatları diğerlerine göre hesaplıdır. Yine de özellikleri konusunda fiyattan çok dekorasyon fikirlerine önem vermek daha doğru olur.

Ribbon Flowers olarak ev bitki fiyatlarında uyguladığımız politika tamamen ev bitki özellikleri kapsamında şekillenir. Yani alacağınız her bir bitki çeşidi dekoratif olarak evinize güzellik ve ferahlık katacak biçimde süslenmiştir. Bu yüzden sadece eviniz için değil sevdikleriniz için de birer hediye olarak ev bitkilerini tercih edebilirsiniz.

arama