çiçek ara sepet

Saat 14'e kadar verilen siparişlerde; Tüm İstanbul'a Aynı Gün Çiçek Teslimatı Yapıyoruz

Havayı En İyi Temizleyen Bitkiler

Dizayn Türleri


Renk


Çiçek Çeşitleri
Fiyat

GÖNDERİM SEBEBİ

Hava temizleyici bitkiler, havadaki zararlı toksinleri filtreleme ve temizleme özelliğine sahiptir. Bu kabiliyetleri ile bilhassa hava akımının sınırlı olduğu ev ve ofis gibi iç mekanlarda rahat nefes almayı mümkün kılarlar.

Hava temizleyen iç mekân bitkileri, yaşam alanlarını zararları toksinlerden arındırır ve havadaki kirletici maddeleri temizler. Bakımları oldukça kolay olan ve oda sıcaklığına adapte olabilen bu bitkiler dekoratif amaçlı olarak da oldukça şık bir görüntüye sahiptir.

Hava Temizleyen İç Mekan Bitkileri Nelerdir?

Havalandırma olanaklarının azaldığı soğuk kış günlerinde bile rahat bir nefes almak için yaşam ve çalışma alanlarında hava temizleyici bitkiler yetiştirmek harika bir çözümdür. Havayı en iyi ve etkili biçimde temizleyen bitkileri şu şekilde sıralamak mümkündür:

  • Aloe Vera
  • Dracaena Massangeana
  • Areca Dypsis
  • Sukulent

İç mekanlarda oksijen miktarının azalmasını önlemek ve daha temiz bir hava solumayı sağlamak için yukarıda sıralanan bitkiler arasından bir tanesini veya daha fazlasını yaşam alanlarında yetiştirebilirsiniz.

Aloe Vera

Yaraların iyileşmesini hızlandırmak, güneş yanıklarını tedavi etmek ve cildi nemlendirmek gibi amaçlarla kozmetik sektörü ve daha birçok alanda kullanılan aloe vera bitkisinin havayı temizleme özelliği vardır. Aloe vera bitkisi özellikle benzen ve formaldehit adı verilen toksinlerin havadan ayrıştırılması noktasında oldukça yararlıdır.

Dracaena Massangeana

Uzun yeşil yapraklı estetik görünümünün yanı sıra kimyasalları temizleme özelliği ile de ön plana çıkan dracaena massangeana bitkisi, salon ve mutfak gibi evlerin sıklıkla kullanılan odalarında rahatlıkla konumlandırılabilir.

Areca Dypsis

Areca palmiyesi olarak da bilinen areca dypsis bitkisi, özellikle geniş hacimli iç mekanlarda kullanmak için idealdir. Görünümü itibariyle minyatür bir palmiyeyi andıran bu bitki havada bulunan kimyasalları filtreleme özelliğine sahiptir. Tropikal kökenli hava temizleyici bitkiler arasında yer alan areka palmiyesini yetiştirmek oldukça kolaydır. Bol güneş ışığı alan yerlerde konumlandırıldığında bu bitkinin boyu 6 metreye kadar uzayabilmektedir.

Sukulent

Sukulent bitkisi kaktüs familyasına mensup olan ve hava temizleyen iç mekân bitkileri arasında bulunan bir bitki cinsidir. Özellikle orta ve büyük boyutlu sukulent çeşitleri zararlı gazları temizlemede oldukça etkilidir.

Hava Temizleyici Bitkiler Ribbon Flowers'da!

Geniş ürün çeşitliliğini bu kategoride de ortaya koyan Ribbon Flowers, çok sayıda bitki alternatifi sunmaktadır. Kaktüsgillerden tropik bitkilere, yeşil yapraklılardan renkli çiçeklilere kadar bütün türlerden hava temizleyici bitkiler hakkında detaylı bilgiyi internet sitesi üzerinden rahatça edinebilirsiniz.

Havayı En İyi Temizleyen Bitki Fiyatları

Fiyatları, farklı etkenlere bağlı olarak değişkenlik gösterir. Bitkilerin fiyatlarını belirleyen faktörler arasında bitkinin cinsi, boyutu ya da sayısı yer almaktadır. Diğer yandan oldukça uygun fiyatlı türleri bulunan hava temizleyici bitkiler; cam vazo, taş saksı ve ahşap kasa gibi birçok alanda yetiştirilebilir.

arama