çiçek ara sepet

En Büyüleyici Kokulara Sahip Çiçekler

 

Çiçekler ve mis kokulu bitkilerle dolu bir bahçe şüphesiz ki görsel bir ziyafet . Ayrıca mis kokularıyla bizi pozitif enerjiyle ve yaşama sevinciyle doldururlar . Her bitkinin , çiçeğin kendine özgü bir kokusu vardır , fakat bazıları açık ara kendini öne çıkartır . İşte o bitkiler .

  • Gül                         

Güller Dünya ' daki en hoş kokan çiçekler arasında şüphesiz ki ilk sıralarda yer alır . Büyüleyici görünümü ve nefis kokusu dışında bir çok alanda kullanılarak hayatımızda büyük bir yer edinmiştir . Gül suyu , gül sabunu , gül yağı , gül reçeli  ve çeşitli vazelinler bunlardan bir kaçı . 100 civarında çeşidi bulunan bu güzel çiçekler parfüm imalatındada sık sık kullanılır.

 

  • Frezya   

Frezya kokusu ile yetiştirilen en özel çiçeklerden biridir . Öyle ki bir kaç tane frezya ile bütün evinizi o büyüleyici kokuyla kaplayabilirsiniz . Pembe , sarı ve beyaz tonlarına sahip bu çiçek saksı çiçeği olarakta değerlendirilebilir . Bunun yanında kokusu kadar anlamıda oldukça özel . Umudu , sevgiyi ve neşeyi ifade eder. 

  • Mor Salkım

Üzüm gibi salkımlara sahip olan bu çiçek , güzel görüntüsünün yanı sıra hoş kokusuylada bizleri mest eden bir detay . Ayrıca ulaştığı bu sarmaşık görüntüsü ile evlerin dış cephelerinde bolca tercih edilmektedir . 

  • Manolya

Manolya çiçekleri genel olarak beyaz tonlara sahip olup bazende pembe renktedirler . Manolya akşamları güzel kokan çiçek olarak bilinir . Manolyalar ilkbaharda kendini gösterip açmaya başlar . Yeşil doğanın tekrar gelmesinin habercisidir . Bu güzel çiçekler uzun günlerde meltem esintisi yaratır . 

  • Lavanta

Lavantalar şüphesiz ki hepimizin bildiği en güzel kokulara sahip çiçeklerden biri . Kokusunun stresten uzaklaştırıcı etkisi olan bu bitkiyi evimizde hem kurutulmuş hem taze olarak muhafaza edebiliriz . Güzel kokusu , rengi dışında kozmetik sektöründede sık sık kullanılmaktadır . Lavanta yağı bir çok faydasıyla bilinir . Antiseptik özelliği olan bu bitki kokusu ve faydalarıyla sabun üretimlerindede kullanılmaktadır . 

whatsapp facebook twitter linkedin pinterest


arama