çiçek ara sepet

Çiçek Seçme Rehberi - 3 Adımda Çiçeğinizi Seçin

 

Çiçek Seçme Rehberi - 3 Adımda Çiçeğinizi Seçin

 

 

Hediye seçmek her zaman kolay değildir, aklımızda olan bir fikir bile mutlaka öncesinde düşünülerek ortaya çıkmıştır. Aksi takdirde yaptığımız tercihler karşı tarafı mutlu etmeyebilir, yanlış anlaşılmalara yol açabilir. Çiçek seçmekte aynı şekilde incelik ister. Zaman, mekan, kişi, amaç, zevkler, renkler... Değişkenler. Alt tarafı bir çiçek alacağım/göndereceğim dediğiniz zaman sizin en sevdiğiniz renk karşı tarafında seveceği anlamına gelmez ya da çok samimi olmadığınız ancak bir incelik yaparak onu düşündüğünüzü göstermek amaçlı gönderdiğiniz çiçek çok daha farklı anlamlara çıkabilir, yanlış anlaşılmalara sebep olabilir.

 

Biz de düşündük ve bu işi daha da kolaylaştıralım istedik. Sonrasında eminiz ki çiçek gönderen kişi de alan kişi de ayrı ayrı mutlu olacak :)

 

Adım 1: Öncelikle çiçeği kime göndereceğimiz ve bu kişiyle ilişkimiz/yakınlık derecemiz en belirleyici faktör.

  • Sevgiliye Çiçek Göndermek: En sevdiğimiz, sevgilimiz... İlk akla gelen kırmızı güller, eğer seviyorsa hiç düşünmeyin ve aşkınızı en güzel, en kırmızı güllerle gösterin. Ancak her zaman bu kadar kolay olmayabilir, kırmızı gül ya da gül herkesin en sevdiği çiçek olmayabilir. Ama o sizin sevgiliniz tabiki en sevdiği çiçeği, rengi ve tarzı biliyorsunuz o yüzden yine zor değil :) Belki bir papatya buketi, belki rengarek laleler, belki asaleti ve zerafeti temsil eden orkideler. Seçim sizin.

 

                      

Sevgilinize En Güzel, En Özel Çiçekler

 

  • Anneye Çiçek Göndermek: Canımız, annemiz... Onlar için sadece düşünmemiz yeter. Ama mis gibi kokan çiçekler de ayrı bir mutlu eder. Papatya, sümbül, nergis, zambak. Seçim sizin.

 

                       

Annenize Mis Kokulu Çiçekler

 

  • Babaya Çiçek Göndermek: "Çocuğum ne gerek vardı" der babalar ama o ilk şaşkınlığın yerini mutluluğa bıraktığı an... Bence babaları öyle görmeye değer. İlk akla gelen kaktüs ve sukulentler olsa da beyaz renkteki çiçekleri de mutlaka düşünmelisiniz. Sonsuz sevginin ve bağlılığın sembolü lilyumlar ya da bembeyaz güller, babanıza çok yakışacaklar. Daha şık, daha ciddi bir çiçek isterseniz beyaz orkideler de babanızın en sevdiği çiçekler olabilir.

 

                       

                          Babanıza En Güzel Bitkiyi Göndermek İçin Tıklayın                     

        En Güzel Orkideler İçin Tıklayın

 

  • Arkadaşa Çiçek Göndermek: Arkadaşınızın en sevdiği renkleri düşünün ve eğer biliyorsanız en sevdiği çiçekleri... Hepsinin birarada olduğu bir buket onu çok mutlu edecektir.

 

Adım 2: Çiçeği ne için gönderiyoruz, amacımız ne?

Kişilerden, yakınlık derecesinden bahsettik ancak her zaman bu çiçekler uygun olmayabilir belki daha gösterişli, daha anlamlı bir çiçek tercih etmemiz gerekir, belki daha basit...

 

Adım 3: Çiçeği nereye gönderiyoruz? Ev, iş yeri, hastane vb.

En doğru tercihi çiçeği gönderme amacımız ve göndereceğimiz mekan doğrultusunda yapabiliriz.

Örneğin; hasta bir yakınımız için bir çiçek göndermek istiyoruz, amacımız geçmiş olsun dilemekse alerjisi olan ya da onu rahatsız edecek şekilde kokusu olan bir çiçek tercih etmemeliyiz. (Adım 2 : Amaç)

Çiçeği hastaneye mi yoksa eve mi göndereceğiz, göndereceğimiz bu çiçek o birim tarafından kabul ediliyor mu ya da hastanede ne kadar kalacak, çiçek ona ulaşacak mı gibi durumları göz önünde bulundurmamız gerekiyor. (Adım 3: Nereye Gönderiyoruz)

 

  • Yıldönümü: Kırmızı, pembe ve beyaz güller en sevilenler. Eğer göndereceğiniz kişi erkekse çiçek ve çikolatalı tasarımları, bonsai gibi bitkileri tercih edebilirsiniz.

En özel kutlama mesajları için "Yıldönümü Kutlama Mesajları" yazımıza göz atın.

 

           

 

  • Doğum Günü: En sevdiği çiçek, onu en mutlu eden çiçek olacaktır. Bunu öğrendikten sonra mevsimine göre benzer çiçekleri de tercih edebilirsiniz. Yazacağınız notla da çiçeğinizi daha özel, daha anlamlı hale getirebilirsiniz.

"Doğum Günü Mesajları" yazımıza göz atın. Tıklayın.

Eğer göndereceğiniz kişi erkekse, şans bambularını ve bonsai ağaçlarını tercih edebilirsiniz. Budistler tarafından dini bir ritüel olarak cennete uzanan yeşil bir merdiven şeklinde ifade edilen bonsai ağaçları, yeryüzü, cennet, insan ve doğa arasındaki uyumu simgelemektedir. Bonsai yetiştirmek empati kurmak, uyum sağlamak ve hayat döngüsü (doğum ve gelişim gibi) içerisinde yer bulabilmenin farklı bir yolunun canlandırılması gibi düşünülmektedir. Doğum günü için farklı ve anlamlı bir hediye olacaktır.

Farklı alternatifler için "Erkeklere Alınabilecek 5 Çiçekli Hediye" yazımıza bir göz atın.Tıklayın.

 

           

 

 

  • Yeni İş/Terfi: Yeni işe başlayan ya da yeni bir göreve/pozisyona terfi eden aile bireyi, eşiniz/sevgiliniz ya da arkadaşınız için gönderirken çiçek seçimi, tasarımı ve yazacağınız notun yeni iş arkadaşlarının, yöneticisinin dikkatini çekeceğini, göz hapsinde olacağını unutmamak gerek. Bu doğrultuda masasına rahatlıkla koyabileceği çok büyük olmayan vazolarda aranjmanları tercih edebilirsiniz. Hem çiçek hem çikolata kutularını tercih ederek, bu anı paylaşmasını, yöneticisi ve çalışma arkadaşlarıyla daha rahat ve samimi bir ortam kurmasını da sağlayabilirsiniz. 

Sevdiklerinizi motive edecek "Yeni İş Tebrik Mesajları" yazımıza göz atın. Tıklayın.

 

                             

Yeni İş/Terfi Hediye Çiçek Seçenekleri İçin 

 

  • Teşekkür: Belki çalıştığınız şirket adına belki de bireysel olarak bir sebepten ötürü teşekkür etmek istediğiniz birileri var. Kime, neden ve ne şekilde bu teşekkürü dile getirmek istiyoruz. Eğer sizin için çok önemli bir konuda/olayda hatırı sayılır bir yardımı olduysa ve sizin içinde çok önemli bir kişiyse incelikle seçilmiş, evine/çalışma ofisine uygun seveceği bakımını kolaylıkla yapabileceği çiçekleri ve bitkileri tercih edebilirsiniz. Gönderirken ekleyeceğiniz not ise çok daha büyük önem taşıyor. Eğer şirket adına gönderilecek bir çiçekse daha ciddi tasarımları, orkideleri, küçük boylardaki bitkileri tercih edebilirsiniz.

 

      

Teşekkür Etmenin En Çiçekli Hali

 

  • Hasta Ziyareti: Hastaneye göndereceğiniz geçmiş olsun çiçeğiniz için daha sembolik, daha az yer kaplayan tasarımları tercih edebilirsiniz. Ev içinse daha farklı, evin havasına ve dekorasyonuna uygun saksı bitkilerini de tercih edebilirsiniz. Bu sırada eğer fiziksel olarak yakınlarınızın yanında bulunamıyorsanız içten yazılmış bir not onlara kendilerini daha iyi hissettirecektir.

Hasta ziyareti için "Geçmiş Olsun Mesajları" yazımıza göz atın.Tıklayın.

 

                               

Geçmiş Olsun Çiçekleri                                             Farklı Bitki Alternatifleri İçin Tıklayın.

   

  • Yeni Bebek/Doğum Tebriği: Yeni doğan bir bebeğin aileye gelişinden daha mutlu edecek bir hediye olamaz. Ancak yine de tüm duyguların en yoğun yaşandığı o mucizevi anı mis kokulu çiçeklerinizle, çikolatalarınızla, hediyelerinizle paylaşmakta apayrı bir duygu. Yeni doğan bebek için seçeceğiniz hediyelerle ve çiçeklerle süslenmiş sepet ve kutuları tercih edebilirsiniz. İncelikle düşünülmüş, bebeğin isminin ve sizin tebrik mesajınızında yer aldığı çiçekli hediye kutuları unutulmaz bir hediye olacaktır.

Çiçeklerinizle birlikte göndereceğiniz not kısmı için "Yeni Doğan Bebek Tebrik Mesajları" yazımıza göz atın.Tıklayın.

 

                                 

En Özel Bebek Tebrik Çiçekleri

 

whatsapp facebook twitter linkedin pinterest


Benzer Makaleler
arama