çiçek ara sepet

Saat 15'e kadar verilen siparişlerde; Tüm İstanbul'a Aynı Gün Çiçek Teslimatı Yapıyoruz

Az Işık İsteyen Bitkiler

İç mekanlarda bitki yetiştirmek birçok kişi tarafından tercih edilen bir uygulamadır. Bu uygulamanın birçok faydası bulunur. Özellikle iç mekanda yetişen bitkiler ile ev, işyeri, ofis, vb. gibi pek çok alanda estetik ve doğal bir görüntü elde edilebilir. Bunun yanında bu bitkiler ortama daha sakinleştirici ve huzurlu bir hava katar. Bu sayede kapalı mekan içinde bulunan kişilerin de hayat enerjisi olumlu yönde etkilenir. Ancak kapalı mekanlarda tercih etmek için az ışıkta yetişen bitkiler hangileri, öğrenmek gerekir.

İnsanlar bazen az ışık alan ortamlarda bitki yetiştirmeye çekinirler. Çünkü bitkiler sağlıklı kalmak ve güzel görüntülerini sürdürmek için yeterli ışığa ihtiyaç duyar. Yeterli ışığa sahip olmayan kapalı ortamlarda yaşayan kişiler için bu doğru bir tercih olacaktır. Bu bitki türleri çok düşük miktarda ışık alan ortamlarda bile yaşayabilirler. Güneş görmeyen kapalı alanlara ferah ve estetik bir hava katmak mümkündür.

Ribbon Flowers olarak internet satış sayfamızda sevdiklerinize göndermek için birbirinden güzel ve bakımı kolay az ışıkta isteyen ev bitkileri hazırlıyoruz. Siz de bu bitkiler ile sevdiklerinize hoş sürprizler yapmak için Ribbon Flowers ürünlerini inceleyebilirsiniz.

Güneş İstemeyen Bitkiler / Az Işıkta Yetilen Bitkiler Nelerdir?

Kapalı alanlarda yetişen bitkiler kendi içlerinde çeşitlenir. Kimi bitkiler çok fazla güneş ışığına ihtiyaç duyarken, kimileri ise çok az bir güneş ışığında bile hayatlarını sürdürebilir. Bu tarz bitkiler güneş istemeyen bitkiler olarak anılmaktadır. Bulundukları kapalı ortama ferah ve doğal bir hava katan az ışıkta yetişen bitki çeşitleri şunlardır:

 • Gala çiçeği
 • Deve tabanı
 • Kalatya bitkisi
 • Çin herdem yeşili bitkisi
 • Paşa kılıcı bitkisi
 • Şans bambusu
 • Difenbahya bitkisi
 • Dua çiçeği
 • Barış çiçeği
 • Areka palmiyesi
 • Telgraf çiçeği
 • Zamia bitkisi

Az ışıkta yetişen bitkiler, tüm kapalı alan dekorasyon tasarımları için uygundur. Bu anlamda oldukça geniş bir kullanım alanına sahip olan bu bitkiler, bitki yetiştirmeyi seven birçok kişi için doğru bir seçim olacaktır.

Güneş İstemeyen Salon Bitkileri Ribbon Flowers'ta!

Güneş istemeyen salon bitkileri satın alırken bazı noktalara dikkat etmek gerekir. Bunlardan ilki güvenilir firmaları tercih etmektir. Hediyelik bitki ve çiçek konusunda yıllardır profesyonel hizmetler sunan Ribbon Flowers, bu konuda en güvenilir firmalar içerisinde yer almaktadır. Güneş istemeyen bitkiler başta olmak üzere birçok çiçek ve bitki türünün satışını web sitemiz üzerinden yapıyoruz.

Bununla birlikte firmamızın web sitesinde satışta olan tüm ürünlerde özel tasarımlar ve aranjmanlarda yapılmaktadır. Siz de Ribbon Flowers üzerinden dayanıklı ve kullanışlı birçok bitkiyi sepetinize ekleyip satın alabilirsiniz. Sitemizde yer alan tüm ürünler İstanbul içi aynı günde teslim edilecektir.

Az Işık İsteyen Ev Bitkileri Fiyatları

Az ışık isteyen ev bitkileri fiyatları çeşitli kriterlere göre değişmektedir. Fiyatları değiştiren bu kriterler arasında bitkinin boyu, çiçekli ya da çiçeksiz oluşu ve rengi yer almaktadır. Bunun yanında kapalı ortamlarda kullanılan bu bitkinin nadir ya da yaygın olarak bulunması da fiyatları etkileyen bir diğer kriterdir. Yurt dışından getirilen kapalı alan bitkileri yerli bitkilere göre daha pahalıdır. Ayrıca ürünün dış görünüşünü belirleyen saksı, vazo ve sepet gibi detaylarda fiyatları etkileyen bir diğer kriterdir.

arama