çiçek ara sepet

Saat 14'e kadar verilen siparişlerde; Tüm İstanbul'a Aynı Gün Çiçek Teslimatı Yapıyoruz

Sukulent & Kaktüs

Dizayn Türleri


Renk

Çiçek Çeşitleri
Fiyat
GÖNDERİM SEBEBİSevdiklerinizi mutlu etmek için onlara kaküs sukulent almak, güzel bir seçenektir. Hele ki, hayatı boyunca bakabileceği bir bitki olmasından dolayı, onlara olan değerinizin sonsuz olduğunu gösterir.

Kaktüs Sukulent Çeşitleri

Sukulent türleri, sevdiklerinizle onların yanında olduğunuzu paylaştığınızı gösterir. Kaktüs ise sadakatinizi göstermenizin en iyi yoludur. En taze sukulent kaktüs çeşitleri Ribbon Flowers’da!

Kaktüs Bitkisi

Kaktüs, dayanıklılık, sadakat ve mücadele anlamını taşımaktadır. Çöl bitkisi olan kaktüsler evde de yetiştirilebilir. Çünkü evin hava kalitesini arttırır ve stresin azalmasına yardımcı olur. Kaktüs türleri, etli yapraklara sahip dikenli bitkilerdir. Sevdiklerinize alacağınız bir kaktüs bitkisiyle mutlu olmalarını sağlayabilirsiniz. Hem de bu konuda seçeneğiniz oldukça fazla!

Kaktüs Çeşitleri Nelerdir?

Kaktüs çeşitleri denildiğinde 125’den fazla tür olduğu bilinmektedir. Ancak bunların hepsi evde yetiştirmek için uygun değildir. Sadece birkaç tür, evde veya işyerinde sağlıklı bir şekilde büyüyebilir. Kaktüs çeşitlerinden bazıları aşağıdaki gibidir:

 • Tavşan Kulağı
 • Süt Ağacı
 • Yılan
 • Papaz Tekkesi
 • Altın Fıçı
 • Yılbaşı Kaktüsü

Yukarıdakilerden birini tercih ederek sevdiklerinize herhangi bir nedenden dolayı gönderebilirsiniz.

Kaktüs Bakımı Nasıl Yapılır?

Pek çok çiçeğe nazaran kaktüs bakımı çok daha kolaydır. Ancak yine de bazı hususlara dikkat edilmesi gerekmektedir:

 • Delikli ve ortalama büyüklükte bir saksıya ihtiyaç vardır.
 • Yılda ve 2 yılda bir kaktüsün toprağı değişmelidir.
 • Su sevmeyen bir bitki olduğu için çakıl taşlarının üzerine toprak ekebilirsiniz.
 • Sulama, kaktüsler için önemlidir. Çünkü bu bitki çok fazla su sevmemektedir. Bu nedenle sulamak için toprağın tamamen kuru olması gerekir.

Ayrıca saksı tabanında su kaldıysa dökülmelidir. Çünkü bu durum, kaktüsün çürümesine neden olabilir.

Kaktüs Çiçek Midir? 

Birçok kişi bu bitkinin aslında bir çiçek olup olmadığı konusunda kafa karışıklığı yaşar. Peki, kaktüs çiçek midir? Kaktüs, aslında bir bitki türüdür. Çiçekler, bitkinin belirli dönemlerde açtığı renkli ve gösterişli yapılardır.

Her kaktüs çiçek açar mı sorusuna gelirsek; evet, birçok kaktüs türü çiçek açabilir. Ancak bu kaktüsün türüne, yaşına ve bakım koşullarına bağlı olarak değişkenlik göstermektedir.

Özellikle bazı kaktüs türleri, yılda bir veya daha fazla kez çiçek açabilirken, bazıları ise çok nadiren veya hiç çiçek açmayabilir. Ribbon Flowers olarak, kaktüslerin hem estetik hem de biyolojik açıdan zengin bir dünyaya sahip olduğunu belirtmek isteriz. Bu etli yapılı bitkiler, hem bakım kolaylığı hem de estetik açıdan evlerinize eşsiz bir dokunuş katar.

Kaktüs Suyu Sever Mi? 

Peki, kaktüs suyu sever mi? Kaktüsler, genellikle kurak bölgelerde yetişen bitkiler oldukları için suya olan ihtiyaçları diğer bitkilere göre farklılık gösterir. Ancak bu, kaktüslerin suya ihtiyaç duymadığı anlamına gelmez. 

Kaktüsler, suya ihtiyaç duyarlar. Ancak bu ihtiyaç, diğer ev bitkilerine göre daha azdır. Kaktüslerin sulanma sıklığı, iklim ve mevsime bağlı olarak değişir. Genellikle, toprağın üst kısmı kurudukça sulanmalıdırlar. Kaktüsler, aşırı sulamaya karşı hassastır. Fazla su, köklerinin çürümesine neden olabilmektedir..

Kaktüsün Faydaları

Kaktüs, bakımı kolay olmasından dolayı çoğu kişinin sevdiği bir bitkidir. Fakat aynı zamanda kaktüsün faydaları da oldukça fazladır. Bunlar:

 • Kaktüs, ev ve işyerlerinde bulunan radyasyonu emer.
 • Birçok bitkiye göre daha fazla oksijen üretir.
 • Düzgün bakıldığı takdirde negatif enerjiyi yok ettiğine de inanılır.

Tüketiminde de çok fazla yararı olsa da yanlış şekilde tüketilmesi, büyük zararlar verebilir.

Sukulent Bitkisi

Kaktüs gibi kurak coğrafyalarda yetişen bir bitkidir. Halk arasında “dikensiz kaktüs” şeklinde anılır. Ayrıca kaktüs gibi çok faydası olan bir bitki olarak bilinmektedir. Renkleri oldukça çeşitli olan sukulentlerin saksıdan taşan veya yaygın türleri de bulunmaktadır. Siz de Ribbon Flowers ile seçtiğiniz bir sukulenti sevdiklerinize hediye edebilirsiniz.

Sukulent Çeşitleri Nelerdir?

Sukulentler de kaktüs gibi doğada çeşit çeşit bulunmaktadır. Ancak bütün sukulent çeşitleri ev ve işyeri ortamına uygun değildir. Bu alanlarda yetiştirebileceğiniz bazı sukulentler aşağıdaki gibidir:

 • Kalandiva Çiçeği
 • Aloe Vera
 • Para Çiçeği
 • Eçeverya

Bunların yanı sıra daha pek çok sukulent türü vardır. Her biri de hem estetik bir görüntü sağlar hem de özellikle cilt sağlığına faydalıdır.

Sukulent Bakımı Nasıl Yapılır?

Sukulent bakımı için dikkat edilmesi gerekenler aşağıdaki gibidir:

 • Sukulentler, çok fazla su sevmeyen bitkilerdendir.
 • Direkt güneş ışığı olmayan bir yere konumlandırılmalıdır.
 • Çok küçük saksı tercih edilmemelidir.

Bunlara ek olarak kumlu çöl toprağında yetiştirilmeleri önerilir.

Kaktüs ve Sukulent Arasındaki Fark Nedir?

Kaktüs ve sukulentler, su sevmeyen bitkiler olsa da birbirlerinden ayrılırlar. Kaktüsler, yaprağı olmayan, yatsı gözeneklere sahip bitkilerdir. Ayrıca dünyanın her yerinde sukulent çeşidi vardır. Ancak kaktüsün anavatanı Amerika kıtası olarak karşımıza çıkar.

Kaktüs ve Sukulent Fiyatları

Sukulent ve hediyelik kaktüs fiyatları tasarıma, kalitesine göre değişiklik göstermektedir. Ancak sevdiklerinize kalıcı bir hediye almak isterseniz kaliteye dikkat etmelisiniz. Bu nedenle Ribbon’u tercih ederek en güzel tasarımlarla kaktüs ve sukulentleri bütçenize uygun fiyatlarla alabilirsiniz.

arama