çiçek ara sepet

Saat 15'e kadar verilen siparişlerde; Tüm İstanbul'a Aynı Gün Çiçek Teslimatı Yapıyoruz

Kutuda Çiçek

Dizayn Türleri


Renk

Çiçek Çeşitleri

Fiyat
GÖNDERİM SEBEBİ

Kutuda çiçekler farklı alternatif arayanlar için harika bir seçenek. Siz de görselliğe önem verenlerdenseniz birbirinden şık kutuda bu çiçekler ile güzel bir sürpriz yapabilir, sevdiklerinizi mutlu edebilirsiniz.

Kutuda Çiçek Modelleri

Çiçekler, birbirinden güzel renkleri ve hoş kokuları ile her zaman göz alıcı olmuşlardır. İnsanlar bu güzel çiçekleri birbirlerine vererek bazen nezaket bazen de sevgi göstergesi sergileyebilirler. Zamanla gelenek haline gelen bu anlayış, çiçek satılan bir sektörün doğmasına neden olmuştur. Bu sektörün en yenilerinden birisi de kutuda çiçek olmaktadır. Kutuda çiçek modelleri ve çeşitleri ise şu şekilde sıralanabilir:

Kutuda Gül

Kutuda gül çeşitleri hem güzel görünümleri hem de hoş kokuları ile son derece ideal hediyelerdendir. Birçok farklı kişi için alabileceğiniz bu kutuda çiçekler hem resmi hem de samimi hediye seçimlerinde tercih edilebilir. Nezaket icabı bir yere çiçek götürülmek istenildiğinde bu çiçeklerin beklentileri en iyi şekilde karşıladığı söylenebilir. Bu çiçekleri şu özel günler için alabilirsiniz:

  • Eşinizin doğum günü
  • Sevgilinizin doğum günü
  • Sevgililer günü
  • Anneler günü
  • Evlenme teklifleri
  • Kız isteme törenleri

Birçok gül çeşidi ile çevrenizdeki kişileri mutlu etmek oldukça kolay bir yoldur. Özellikle hem karşı tarafı mutlu etmek hem de en iyi şekilde nezaket gösterebilmek için kutuda gül çeşitlerinden yararlanılabilir. Taze bir şekilde sunulan güller içerisinde kırmızı, pembe, beyaz gibi birçok farklı renkler bulunur. Aynı zamanda bu güllerin farklı türlerini de yine kutu aranjmanlarında görebilirsiniz. 

Kutuda Sümbül Şakayık Aranjmanı

Bu çiçek çeşidi sümbülün capcanlı renkleri ile şakayığın zarif görünümünden oluşan görsel bir şölendir. Pembe kadife kutu içerisinde mevsiminde ve taze bir şekilde sunulan; pembe ve beyaz şakayıklar, lila Ekvator gülleri, orkideler ve sümbüller ile adeta renk şölenidir. Fenix yapraklar da içeren bu aranjman kutuda çiçek çeşididir.

Kutuda Pembe Laleler

Pembe lalelerden oluşan çiçekler ise bir birleşimden ziyade oldukça sadedir. Pembenin laleler ile birleşince oluşan masum görüntüsü Ribbon Flowers farkıyla sizlere sunulur. Şeker pembe renkte kadife silindir kutunun içerisinde, ortalama 18-20 adet pembe Hollanda lalesi ve kuru çiçekler ile mor orkidelerin birleşimi yer almaktadır.

Ortanca Gül Krem Kutuda Çiçek

İki birbirinden hoş çiçeğin bir araya getirilip hazırlanması ile oluşan dikkat çekici bir kutudur. Ortanca çiçeklerinin arasında harika kokuları ile güller yer almaktadır. Bu kutu içerisinde; ortancalar, güller, anastasyalar ve orkideler bulunur. Güzel aranjmanın kutusu ise çiçekleri ile uyumlu renk seçeneklerine sahiptir.

Kutuda Çiçek Fiyatları

Ribbon Flowers bünyesindeki kutuda çiçek fiyatları değişkenlik göstermektedir. Bu fiyatlar, çiçeğin boyutuna ve sayısına göre belirlenirler. Örneğin, kutuda gül fiyatları 800-3000 TL arasında iken ortalama bir kutuda isteme çiçeği çikolatası ile 7000-9000 TL olabilmektedir. Bunun yanı sıra, kutuda çiçeklerin türü de fiyatı etkileyen önemli unsurlardandır. Örneğin, bir sümbülün fiyatı 1050 TL’den başlıyorken güllerin bulunduğu bir kutu 950 TL’den başlar.

İstenen boyutlarda ve çeşitlilikte her bütçeye uygun kutuda canlı çiçek seçenekleri bulunmaktadır. Bu canlı çiçeklerin haricinde kutuda kuru çiçek seçeneğini de değerlendirmek gerekir. Kurutulmuş fakat capcanlı renklere sahip olan bu çiçeklerin fiyatı ise 855 TL’den başlamaktadır.

Kutuda Çiçek Nasıl Kurutulur?

Çiçeklerin formunu bozmadan kurutabilmenin birçok yöntemi bulunur. Bunlar; hava, baskılama, mikrodalga, kum, boraks, gliserin ve silisyum ile yöntemler olarak sıralanabilirler. Bunların arasında en sık kullanılanı ise hava ile kurutmadır. Çiçeklerin kuruması için kullanılan hava yöntemi için şu adımlar izlenebilir:

  • Çiçekler saplarından birkaç santim kesilir.
  • Saplardaki yapraklar ve eğer varsa dikenler temizlenir.
  • Düz bir zemine yerleştirilen çiçekler kurumaya bırakılır.

Bu adımların sırasıyla uygulanması ile rengini ve formunu kaybetmeyen kuru çiçekler elde edilir. Kuru çiçekler ise bazen kutuda kuru çiçek kategorisinde bazen de canlı çiçeklerin süslemesinde yer almaktadır. Tercihe göre kuru çiçeklerin sayısı arttırılabilir veya azaltılabilir. Aynı zamanda Ribbon Flowers’tan aldığınız canlı çiçekleri de evde kurutabilir ve dekorasyonda kullanabilirsiniz.

Premium Kutuda Çiçek

Kutuda çiçekler, hediyenin ötesinde dekoratif ve şık görünümleri ile farklı bir armağandır. Premium kutuda çiçek sunumu ile hem düşüncenizi belirtebilir hem de tamamen farklı bir sunum yapmış olursunuz. Özel malzemelerden üretilmiş bu kutular tamamen doğal sarf malzemeleri kullanılarak yapılmışlardır. Üzerlerindeki işlemeler, boyalar için organik malzemeler tercih edilmiştir. Özel desenli ve farklı boyutlarda kutular onlara uyumlu çiçeklerle şık bir hediye alternatifidir.

Değişik seçeneklerde premium kutuların içerisine gül, lale ve orkide gibi çiçeklerden birini seçebilir veya karışık bir aranjman tercih edebilirsiniz. Kadife, desenli yada farklı renklerde kutuları rengarenk çiçeklerle kombinleyerek harika bir hediye alternatifi oluşturabilirsiniz. 

arama