çiçek ara sepet

Dünyaca Ünlü Çiçek Bahçeleri

 

Hemen herkesin zevklerine hitap eden ve ortak bir paydada buluşturan çiçekler… Hangimiz incelikle düşünülmüş bir buket çiçek hediyesiyle mutlu olmaz ki?

Doğanın bizlere en güzel armağanlarından biri olan çiçekler, kimi zaman evlerimizi ve ofislerimizi süslerken kimi zaman da organizasyonlarımızın tamamlayıcı parçası olurlar. Peki çiçeklerin kullanım alanı yalnızca bunlarla mı sınırlı? Elbette hayır. Dünyamıza renk katan çiçeklerin bir bahçe dolu olduğunu da görebiliriz kimi zaman.

Sizler için bu yazımızda, dünyanın farklı yerlerinde yer alan, birbirinden güzel ünlü çiçek bahçelerini ele aldık. Gelin, onları hep birlikte keşfedelim!

Butchart Bahçeleri – Kanada

Kanada’nın British Colombia bölgesinde yer alan Butchart Bahçeleri, eski bir çimento fabrikası arazisine kurulmuş. Kanada’nın en gözde ve mutlaka ziyaret edilmesi gereken destinasyonlarından biri olan bu bahçe, 700’den fazla bitki ve ağaca ev sahipliği yapıyor.

Keukenhof Bahçesi – Hollanda

Hollanda’nın Lissa şehrinde konumlanan ünlü park, dünyanın en büyük çiçek bahçesi olma özelliğine sahip. Birbirinden farklı çok sayıda .çiçeğin yer aldığı park, eşsiz mimarisiyle beğeni topluyor. Parkta bulunan lalelere özel olarak bir festival bile düzenleniyor.

Versay Sarayı Bahçesi – Fransa

Dünyanın en popüler ve sevilen şehirlerinden, Fransa’nın başkenti Paris’te yer alan Versay Sarayı Bahçesi, her gün yüzlerce turisti ağırlıyor. Kraliyet döneminde, 16. Louis zamanında yaptırılan bu bahçede kendinizi nostaljik hissedeceksiniz.

Rikugien Bahçesi – Japonya

Hayatlarının her alanına minimalizmi entegre etmiş Japon halkı, bunu bahçe ve park düzenlemelerinde de gösteriyorlar. Öyle ki Tokyo’nun son derece meşhur bu bahçesinde de bunu gözlemleyebilirsiniz. Park, bitkiler ve ağaçların yanı sıra çok sayıda gölete de ev sahipliği yapıyor.

Kozmik Spekülasyon Bahçesi – İskoçya

Matematiğin peyzaj ile birleştiği bölgede bulunmak istiyorsanız İskoçya’da bulunan bu son derece ilgi çekici bahçe sizi bekliyor! Her şeyin matematiksel bir uyum ve orantı ile bulunduğu bu parkta bitkilerin yanı sıra göletler de bulunuyor.

whatsapp facebook twitter linkedin pinterest


arama