çiçek ara sepet

Çiçekler Hakkında Yazılmış En İyi Kitaplar

 

Çiçekler doğada bulundukları haliyle ya da evimizde ve diğer yaşam alanlarımızda yer aldığı şekilde, hepimiz için bir ilham kaynağıdırlar. Çiçekler tarih boyunca başta edebiyat, sinema, resim ve müzik olmak üzere sanatın birçok alanında karşımıza çıkmıştır. Çiçeklerin ilham veren ve ufuk açan doğası her yaştan insanı etkilemek için yeterlidir.

Birçoğumuz evimizde, bahçemizde farklı türlerden çiçeklere yer açarak onları severek yetiştiriyoruz. Fakat bir kısmımız içinse çiçekler bundan çok daha fazlası. Tam da bu noktada çiçekler hakkında daha fazla şey öğrenmek istiyor olabilirsiniz. O zaman bu yazı tam size göre! İşte sizi çiçeklerin etkileyici dünyasına davet eden kitaplardan birkaçı…

The Flower Garden: How to Grow Flowers from Seed / Clare Foster and Sabina Rüber

Çiçek yetiştiriciliğini A’dan Z’ye masaya yatıran bu kitap, yazar Clare Foster ile fotoğrafçı Sabina Rüber’in ortak çalışması. Kitap, çiçek yetiştiriciliğine yeni başlayanlar için oldukça kolay bir anlatıma sahip. Tohumdan yetiştiği sezona kadar detaylı olarak incelene çiçeklerle kitap, harika bir rehber niteliğinde.

New Naturalism: Designing and Planting a Resilient Ecologically Vibrant Home Garden / Kelly D. Norris

Modern bitki yetiştiricisi Norris’in ekolojiye ve bitki biyolojisine odaklandığı bu kitap, evinin bahçesini küçük bir ormana çevirmek isteyenler için oldukça faydalı. Doğal bitki yetiştiriciliği akıcı ve bilgilendirici bir anlatımla sunulurken, en küçük alanları bile son derece verimli kullanmanın püf noktalarına parmak basılıyor.

The Flower Gardener's Bible / Lewis and Nancy Hill

Bahçesinde yer verdiği ya da vermek istediği çiçekler için küçük ipuçları arayanlar için ideal bir rehber daha! Çiçek yetiştirirken ihtiyaç duyabileceğiniz hemen her bilgiyi bulabileceğiniz bu kitap ile bahçeleriniz harika yaşam alanlarına dönüşecek.

The Flower Yard: Growing Flamboyant Flowers in Containers / Arthur Parkinson

Çiçek yetiştiriciliğine özgün ve farklı bir perspektif katan Parkinson, bahçe düzenlemelerinde farklı yöntemler ve materyaller ile harikalar yaratabilmeniz konusunda size ışık tutacak. Görsel olarak da zengin bir içeriğe sahip kitap bahçe düzenlemelerinizde ilham kaynağınız olacak.

whatsapp facebook twitter linkedin pinterest


arama