çiçek ara sepet

8 Mart Dünya Kadınlar Gününü ‘’İkonik Kadınlar’’ Çiçekleri İle Kutlayın

 

Kadın; dokunduğu her şeyi güzelleştiren, sevgisi ile iyileştiren, emeği ile güçlendiren, ilhamı ile büyüleyen bir varlık. Yüzyıllardır nice başarının ardında ismi geçen kadınlara teşekkür etmek için bir çok neden var. Tüm cinsiyetler için daha eşitlikçi bir yaklaşımın benimsendiği son yıllarda, kadınların daha eşitlikçi, cinsiyetleri ile aşağılanmadığı, fiziksel ve duygusal şiddete uğramadığı bir dünya haline gelmeyi umuyoruz.

Hayatımızdaki o özel kadınların değerini bir kez daha anımsadığımız 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nde, onlara teşekkür etmek ve onurlandırmak için çiçekler anlamlı birer hediyedir.

Dünya Kadınlar Günü, tüm kültürlerde yer alan değerli bir gündür. Kadınların toplumdaki ekonomik, politik ve mesleki yerini hatırlatan, kadınların emeğine ve başarılarına dikkat çeken bu özel günde bir kadına çiçek vererek tüm kadınlarla aynı dayanışma içerisinde olduğunuzu hissettirmiş olursunuz.

Geçmişten bugüne kadınlar günü ile simgeleşmiş çiçek mimozalar olsa da hayatınızdaki kadını mutlu edecek farklı kadınlar günü hediyeleri ile de bu özel günü taçlandırabilirsiniz.

Biz bu yıl 8 Mart Dünya Kadınlar Günü koleksiyonumuzu hazırlarken, hayran olduğumuz, saygı duyduğumuz, tarihe iz bırakmış ikonik kadınlardan ilham aldık.

Sizin için eşsiz o güçlü kadına hediyenizi yollarken belki onun da çok sevdiği ikonik bir karakteri bununla ilgili özel bir not ile yollayabilirsiniz.

Kadınlar Günü bir erkeğin bir kadına hediye yolladığı bir kutlama değildir. Annenize, en iyi arkadaşınıza, ablanıza belki de size örnek olmuş, yol göstermiş değerli bir öğretmeninize de teşekkür etmek için çiçek yollayabilirsiniz. Unutmayın, kadınların kendi içerisindeki dayanışma her zaman çok kıymetlidir.

 

Audrey Hepburn Lila Bordo Grand Vazo Aranjman

Audrey Hepburn (Audrey Kathleen Ruston); İngiliz-Hollandalı asıllı, Akademi (Oscar) "En İyi Kadın Oyuncu" ödülleri olan, Hollywood sinema oyuncusu, hayırsever ve moda ikonudur. Breakfast at Tiffany's, Sabrina, Roman Holiday gibi ikonik filmlerle unutulmaz isimlerden biri olmuştur.

 

Malala Yusufzay Ahşap Kutuda Turuncu Çiçekler

Malala; 2014 Yılında Nobel Ödülünü kazanan en genç kişi ünvanına sahip, kadınların eğitimi konusunda çalışmalarıyla tanınan Pakistanlı bir aktivisttir.

 

Sophia Loren Turuncu Mor Grand Kutuda Çiçekler

Sophia Loren, Academi (Oscar) ve Altın Palmiye (Cannes) ödüllü, İtalyan asıllı sayısız Hollywood filminde yer alan sinema sanatçısıdır.

 

Janis Joplin Somon Güller Buketi

Janis Lyn Joplin; Texas doğumlu söz yazarı, gitarist, şarkıcı, 27 yaşında kaybettiğimiz, gelmiş geçmiş en iyi kadın blues şarkıcılarından biri olarak kabul edilmektedir.

 

Marilyn Monroe Krem Grand Vazo Aranjman

Marilyn Monroe (d. Norma Jeane Mortenson) ikonik sarı kısa saçları ve unutulmaz makyajı ile 20. yüzyılın en ünlü sinema yıldızlarındandır ve şaibeli ölümü ile hepimiz yasa boğmuştur.

 

Grace Kelly Grand Pembe Ortanca Buketi

Grace Patricia Kelly, Akademi (Oscar) "En İyi Kadın Oyuncu" ödüllü, tiyatro ve sinema oyuncusudur. Monoco Prensi ile evlendikten sonra, Monoco Prensesi ünvanını almıştır. Trajik bir trafik kazasında 52 yaşında vefat etmiştir.

 

Hypatia Pembe Ortanca Lale Aranjmanı

Hypatia, 370 - 415 yılları arasında yaşamış ilk kadın filozoftur ve son antik yunan filozoflarındandır, matematikçi, atronumdur. İskenderiye Kütüphanesi'nde felsefe, matematik ve astronomi üzerine dersler vermiştir. Gerici bir çete tarafından taşlanarak öldürülmüştür.

 

Elizabeth Taylor Seramik Vazoda Doğal Aranjman

Dame Elizabeth Rosemond Taylor; iki kez Akademi (Oscar) "En İyi Kadın Oyuncu" ödülünü kazanmış, İngiliz asıllı sinema oyuncudur. Kleopatra rolü ile hafızalara kazınmıştır. 79 yaşında kalp yetmezliğinden vefat etmiştir.

 

Frida Kahlo Rengarenk Vazo Aranjman

Magdalena Carmen Frida Kahlo Calderon; Meksikalı ünlü feminist sürrealist ressamdır. Resimlerinin yanı sıra, farklı kişiliği, güçlüklerle geçen hayatı ve rengarenk doğal görüntüsü ile 21. yüzyılın en önemli popüler kültür ikonlarından biri haline gelmiştir. 47 yaşında sağlık sorunları sebebi ile vefat etmiştir.

 

Marie Curie Deluxe Mor Sümbül Buketi

Marie Skłodowska Curie; "Bilim İçin Ölen Kadın" lakabı ile Nobel ödülünü alan ilk kadın olarak; Fizik ve Kimya olmak üzere iki Nobel ödülüyle tarih yazmıştır. Uranyumla yaptığı deneyler sonucu radyoaktiviteyi keşfetti. Yüksek dozda radyoaktif ışımaya maruz kaldığı için 66 yaşında kanserden vefat etti. Çalışma defterleri bile o kadar çok radyasyona maruz kalmıştır ki, günümüzde bile hala özel korumalar ile incelenebilmektedir. 

 

Amy Winehouse Deluxe Vazoda Sümbül Aranjman

Amy Jade Winehouse; İngiliz, jazz, soul, R&B şarkıcı ve söz yazarıdır. Güçlü sesi ve kendi yazdığı "Rehab", "Stronger Than Me", "Back To Black" gibi dillere pelesenk olmuş ikonik şarkılarının yanısıra, nevi şahsına münhasır kabarık saç toplama şekli ve kapkalın yüksek eyelinerlı makyajı ile de unutulmaz ikonlar arasında yer almaktadır. 2011 yılında, 27 yaşındayken trajik bir şekilde evinde ölü bulunması ile de hepimimizi yasa boğmuştur.

 

Virginia Woolf Mini Mimoza Aranjman

Virginia Woolf; İngiliz, feminist yazar, eleştirmendir. Modernizim en önemli temsilcilerindendir ve roman türünün gelişmesinde büyük rol oynamıştır. Viktorya tarzı yaşamaya karşı çıkmıştır. Kendisinin yarattığı ve sonrasında da "Bilinçakışı" diye tabir edilen uslup ile yazdığı "Mrs. Dalloway" en sevilen kitaplarındandır ve ünlü "Kendine Ait Bir Oda" kitabı, feminizmin en önemli klasikleri arasında sayılmaktadır. Uzun yıllar depresyonla mücadele etmiş ve 59 yaşında, ceplerinde taşlarla kendini nehire bırakarak yaşamına son vermiştir.

 

Nina Simone Sepette Mimoza Aranjmanı

Nina Simone (Eunice Kathleen Waymon); Amerikalı, Caz, blues, soul, R&B, folk, gospel müzik türlerinin çok önemli temsilcisi şarkıcı ve söz yazarıdır. Siyahi sivil hakların konusunda hayat boyu temsilciydi. Efsanevi caz vokalisti olarak tanımlanan sanatçı, protest kişiliği, yatıştırıcı sesi, 10 dakika uzunluğundaki Sinnerman şarkısıyla, aşkın karakteristiğini çizen şarkı sözleriyle ve ünlü "Feeling Good" şarkısı ile hafızalara kazanmıştır. Albümleri milyonları aşan satışlara ulaşmıştır. 70 Yaşında, göğüs kanseri sonrasında yatağında uyurken vefat etmiştir.

 

Amelia Earhart Sepette Pembe Sümbül Lale Aranjmanı

Amelia Mary Earhart; İlk kadın pilot ve yazardır. Atlas okyanusunu tek bir pusula yardımıyla solo uçuş ile geçerek, "okyanus geçen ilk kadın" ünvanını almıştır. Ayrıca 5000 metreye çıkarak dünya yükseklik rekorunu kırmıştır. Cesareti, kaleme aldığı kitapları  ve kısacık saçları ile de modern feminizmin en önemli temsilcilerinden sayılmaktadır.  1937'de 40 yaşında iken; dünyanın çevresini uçakla dolaşan ilk kadın pilot ünvanını almak için Elektra isimli uçağı ile yola çıktı fakat Pasifik okyanusu açıklarında kaybolmuştur. Uzun süren arama çalışmaları sonucunda enkaz bile bulunamamıştır.

 

Brigitte Bardot Sepette Mimoza Sümbül Lale Aranjman

Brigitte Anne-Marie Bardot; Fransız sinema oyuncusu, model, şarkıcı ve hayvan hakları savunucusudur. Kadın bağımsızlığının ve özgürlüğünün sembolü olarak döneminde bir çok filmde oynamıştır. "Ve Tanrı Kadını yarattı"  en bilinen filmlerinden biridir ve kariyeri boyunca 47 filmde ve sayısız müzikalde başrol oynamıştır. 80 şarkı kaydı bulunmaktadır. İkonik siyah göz makyajı ve ayrık doğal ön dişleri ile hafızalara kazınmıştır. "Bikiniyi meşhur eden kadın" olarak anılmaktadır. 1934 doğumludur, halen Fransa'da yaşamaktadır.

 

Afife Jale Soft Çikolata Çiçek Aranjmanı

Afife Jale; Kadıköy doğumlu, ilk Türk Kadın tiyatro sanatçısıdır. Müslüman Türk kadınlarının tiyatro sahnesine çıkmasına öncülük etmiş ve hayatı boyunca bunun için çabalamıştır. Bu sebeple ailesinden dışlanmış, evinden atılmış, tutuklanma korkusu ile yaşamak zorunda kalmıştır. Yaşadığı sıkıntılar dolayısı ile şiddetli baş ağrıları çeken Afife'ye doktoru tarafından verilen morfinler sonrası oluşan bağımlılık nedeni ile 1941 yılında 39 yaşında vefat etmiştir. 1997 yılından beri sanatçının anısına "Afife Jale Tiyatro Ödülleri" düzenlenmektedir.

 

Angelina Jolie Turuncu Gül Mimoza Buketi

Angelina Jolie; bir Oscar (Akademi) ödüllü, üç Altın Küre ödüllü Amerikalı oyuncu, film yapımcısı ve hayırseverdir. Dünyanın en çekici kadını ünvanına sahiptir. Sayısız filmde ikonik karakterleri canlandırmış olmasıyla beraber, dünya barışı, yoksulluk, açlık,  mülteciler gibi konularda tüm dünyada "İyi Niyet Elçiliği" yapmaktadır. Farklı etnik ırklardan 3 evlatlık çocuğunun yanısıra, Brad Pitt ile beraberliğinden 3 biyolojik çocuğu bulunmaktadır.  Şimdilerde zamanının çoğunu fakir ülkelerde yardım faaliyetleri ile geçirmektedir.

 

Marina Abramović Deluxe Vazoda Beyaz Bellisimo Orkide

Marina Abromovic, vücut sanatı akımının en önemli temsilcilerindendir. Sanatçı, kendine has şaşırtıcı performansları ile fiziksel ve zihinsel sınırları zorlar. Eserleri deneyimler ve sınırların yeni bir tanımını teşkil eder. 1973'te başlayan sanat hayatına günümüzde de devam etmektedir.

 

Prenses Diana Silver Vazoda Soft Aranjman

İngiliz soylu sınıfının bir üyesi olarak doğan Galler Prensesi Diana (d. Diana Frances Spencer), Kraliçe II. Elizabeth 'in büyük oğlu İngiliz tahtının veliahtı ve Galler Prensi Charles'ın ilk karısıdır.  Ancak evlilikleri, uyumsuzluk ve evlilik dışı ilişki sebebi ile 1996 yılında sonlanmıştır. Hayır işlerine oldukça önem veren Diana, çoçuklar, yaşlılar ve AIDS hastalarına yönelik kampanyaları desteklemesi ile adından sıkça söz ettirmişti. 1980 ve 1990'larda bir moda ikonu olarak görülmüştür. Paris'te geçirdiği trajik araba kazası ardından vefat edişi tüm dünyayı derin bir yasa boğmuştur.

 

Nicole Kidman Deluxe Vazoda Beyaz Aranjman

 

Tüm çiçek ve hediye koleksiyonumuza buradan ulaşabilirsiniz.

 

whatsapp facebook twitter linkedin pinterest


Benzer Makaleler
arama