çiçek ara sepet

Saat 15'e kadar verilen siparişlerde; Tüm İstanbul'a Aynı Gün Çiçek Teslimatı Yapıyoruz

Antoryum

Dizayn Türleri

Renk


Çiçek Çeşitleri
Fiyat


GÖNDERİM SEBEBİAntorium çiçeği, bakımı son derece kolay olan ve girdiği her ortamı güzelleştiren harika renklere sahip bir çiçektir. Beyaz, pembe ve mor renkleriyle, bulundukları alanları daha güzel hale getiren özel bitkilerdir.

Antoryum (Anthurium) Çiçeği

Dekoratif çiçeklerden hoşlananların sıklıkla tercih ettiği antoryum çiçeği, parlak yapısıyla dikkat çeker. Anthurium olarak da aratılan bu çiçek, bahçe ve ev süslemelerinin vazgeçilmezleri arasında yer alır.

Antoryum Çiçeği Bakımı Kolay mıdır?  

Antoryum (anthurium) çiçeği bakımı, bitkinin özelliklerinin bilinmesi halinde kolay bir süreçtir. Çiçeklerinin üst kısmı kurumaya başladığında, su ihtiyacının oluştuğu anlaşılabilir. Kurumasına fırsat verilmeden günlük olarak nemlendirilmesi gerekmektedir. Güneş ışığından direkt olarak etkilenmek istemez ve yılda iki kere besin verilmesine ihtiyaç duyar.

En Sevilen Antoryum Çiçeği Çeşitleri  

Antorium çiçekleri, çok sevilen bitkiler arasında yer alır. Farklı renklerin tercih edilebiliyor olması ve yapısının parlak olması sayesinde birçok kişi tarafından ev ve ofis ortamlarında kullanılıyor. Renk skalasında birbirinden farklı çeşitlere sahip olsa da genellikle tercih edilen ve sevilen antoryum renkleri aşağıdaki gibidir: 

Beyaz Antoryum Çiçeği

Sadeliğin ve saflığın en güzel halini yansıtan beyaz antoryum çiçeği, şık dekorasyonlara uyum sağlayan güzelliğiyle dikkat çekiyor. Beyazın ferahlatan ve huzurlu hissettiren özelliği antoryumla birleşince bambaşka bir hale bürünüyor. Sadelikten hoşlananlar için oldukça uygun olan beyaz anatoryumlar ev ve yaşam alanlarınızın stiline eşlik ediyor.

Mor Antoryum Çiçeği 

Günümüzün trend çiçekleri arasında yer alan mor antoryum çiçeği mutluluğun ve bereketin sembolleri arasında sayılabilir. Mor rengin asaleti ve zenginliği temsil eden özelliği sayesinde mor antoryum evlerde çokça kullanılıyor. İç açıcı rengi ise dekorasyonları daha zarif bir hale dönüştürüyor. 

Pembe Antoryum Çiçeği 

Yıl boyu çiçek açan antoryum, göz alıcı ve parlak renkleri arasında pembe rengi de barındırır. Pembe antoryum balkonları ve bahçeleri çok güzel bir hale dönüştürürken evlerin salonlarına da şıklık katar. Kullanım alanlarının çeşitliliği sayesinde istenilen her alanda rahatlıkla konumlandırılabilmektedir.

Antoryum Çiçeği Özellikleri 

Doğru bakım teknikleri uygulandığı takdirde yıl boyu çiçekli bir halde kalan anatoryum bitkisi bazı bakım ve konumlandırma kurallarına ihtiyaç duyar. Antoryum çiçeği özellikleri aşağıda yer almaktadır:

  • Doğrudan güneş ışığına ihtiyaç duymazlar.
  • Güneşe doğru eğim gösterecekleri için belirli aralıklarla yönleri değiştirilmelidir.
  • Çok soğuk ve çok sıcak ortamlarda çiçekleri dökülebilir.
  • Rüzgâr ve hava akımlarından korunmalıdır.
  • Saksıları, sıcaklar başladığında ve özellikle mayıs ayında değiştirilmelidir.
  • Kış aylarında çok az sulama yapılmalıdır.
  • Sulama yaparken su toprağın her bölgesinde yayılmalıdır.
  • Her zaman aynı ölçüde su verilmelidir.
  • Konumlandırıldığı yerlerde farklı nesnelerle temas etmemelidir.
  • Yaz aylarında verilen su miktarı arttırılmalıdır.

Özellikleri doğru olarak öğrenilmiş antoryum çiçeği, her dönemde zarifliği ve şıklığıyla bulunduğu yerleri güzelleştirmeye devam edecektir.

Antoryum Çiçeği Fiyatları  

Antoryum çiçeği fiyat olarak makul seviyelerde yer alıyor. Çiçeğin satışı yapıldığı sırada sahip olduğu bazı nitelikler, fiyatların değişmesine sebep olmaktadır. Büyüklükleri, saksıları veya ambalajları bu durumu etkilemektedir. Etkileyici ve doğal bir tasarıma sahip olan bu özel çiçekleri ribbonflowers.com sitemizde inceleyebilir ve hızlıca sipariş verebilirsiniz. Muhteşem aranjmanlarla hazırlanmış modellerden dilediğinizi seçme şansına sahipsiniz. 

Antoryum Çiçeği Diğer Adı Nedir?  

Antoryum çiçeği keşfedilme tarihi 1800’lü yıllara kadar dayanıyor. Kolombiya ormanlarında keşfedilen bu özel bitki çok sayıda renk seçeneğine sahiptir. Diğer bir adı flamingo çiçeği olarak bilinmektedir. Kalp şeklindeki çiçekleri görselliğinin daha güzel olmasını sağlarken aynı zamanda zarafetinin artmasını sağlıyor. Flamingo çiçek çeşitleri ve çok daha fazlasını ribbonflowers.com’da bulabilirsiniz. Aynı gün teslimat seçeneklerinden faydalanmayı unutmayın!

 

arama