çiçek ara sepet

Saat 15'e kadar verilen siparişlerde; Tüm İstanbul'a Aynı Gün Çiçek Teslimatı Yapıyoruz

Mor Çiçek

Dizayn Türleri


Renk

Çiçek Çeşitleri
Fiyat


GÖNDERİM SEBEBİ

Estetik görünüşleri ve güzel kokuları olan mor çiçek alternatifleri özel gün ve davetlerin vazgeçilmez tasarımları arasında yer alır.

Mor Çiçek Çeşitleri

Mor çiçek çeşitleri arasında birçok seçenek bulunur. En sevilenler arasında ise özellikle şunlardan bahsetmek mümkün olabilir. 

 • Mor Sümbül: Doğrudan güneş ışığı almayan bir çiçek türüdür. Yaz aylarında sık sık sulama yapılabilir. 
 • Mor Menekşe: Menekşeler aydınlık ortamları sevmektedir. Bu güzel çiçeklerin mutlaka havadar ve aydınlık bir ortamda bulunması gerekir. 
 • Mor Lale: Bu çiçekler ise 12 derecenin üzerinde yetişmektedir. Rüzgardan korunmaları son derece önemlidir. 
 • Mor Çiğdem: Bu çiçekler soğanlı bitkilerdir. Uygun koşullar altında çoğalmaları sağlanabilir. Killi toprakları seven çiçeklerdir. 
 • Mor Leylak: En sevilen çiçek türleri arasındadır. Yaz aylarında sıcaktan korunmalarına dikkat edilmelidir. 
 • Mor Petunya: Bunlar ise balkon ve cam kenarlarında yoğun olarak büyütülmektedir. Çok yıllık bitki türleri arasında yer alırlar. 

Bunların dışında çuha çiçeklerinde de mor renkli olanlar bulunmaktadır. 

Mor çiçek çeşitleri sınırsız bir yelpazeye sahiptir. Kategoriler arasında yer alan pek çok farklı tasarımda mor renkli çiçek türleri mevcuttur. Her tarza ve isteğe uygun olarak dizayn edilen aranjmanlar arasında sümbül, şakayık ya da ortanca çiçekleri yer alır.

Bu çiçekler; kız isteme, düğün, söz, nişan ya da mezuniyet gibi organizasyonlarda tercih edilmektedir. Her ürünün birçok farklı boyutu üretilmektedir. Bu sayede düğün ya da mezuniyet gibi görkemli organizasyonlar için büyük ebatlardaki aranjmanları tercih edebilirsiniz. Fakat tüm bunların yanı sıra minimal dokunuşları sevenler için uygun fiyatlı ve küçük boyutlarda tasarlanan buket çeşitleri de mevcuttur.

Ürünler şık bir hediye alternatifi olabilecekleri gibi, ev ve ofis gibi mekanları dekore ederken de rahatlıkla tercih edilebilirler. Siz de Ribbon Flowers’tan kendi tarzınıza uygun bir aranjman seçebilir ve güvenle satın alabilirsiniz.

Mor Çiçek İsimleri

Mor çiçek isimleri içerisinde birçok farklı türden bahsetmek mümkündür. Çiçekler son derece güzel görünüme sahip canlılardır. Özellikle çiçekçilik sektöründe birçok farklı çiçek alternatifinden bahsetmek mümkündür. Hem hoş kokuları hem de oldukça güzel görünümleri ile birlikte aranjmanlara canlılık vermektedir. Mor çiçek isimleri arasında özellikle şunlar öne çıkar:

 • Lavanta
 • Menekşe
 • İris
 • Anemon
 • Süs patlıcanı
 • Orkide
 • Sinirli ot
 • Gül
 • Kokulu Graptopetalum
 • Hosta

Gibi birçok farklı çiçek türü bulunur. Her çiçekte farklı bir güzellik öne çıkar. Aynı zamanda satın alınacak özel güne göre de bu çiçeklerin tercih edilmesi gerekir. Mor renge sahip olan çiçekler genelde mavi renkteki çiçeklerle bir arada tasarım haline getirilebilirler. Bu bakımdan aranjman seçimlerinde renk uyumları da öne çıkmaktadır. 

En özel günleriniz için satın alacağınız bu çiçekleri sevdiklerinizi mutlu etmek için tercih edebilirsiniz. Doğum günü kutlamalarından tebrik anlarına kadar birçok özel anda bu çiçeklerin son derece şık bir duruş yaratacağını söylemek mümkün olur. Mor çiçekler çiçek tasarımlarında öne çıkan renklere sahiptir. 

Mor Çiçek Türleri Bakımı Kolay Mıdır?

Mor çiçek türleri bakımı kolay mıdır sorusuna çiçeklerin türlerine göre yanıt vermek mümkün olur. Bu çiçekleri yoğun güneşten ve rüzgardan korumak gerekir. Her bitkinin kendine göre bir bakım periyodu bulunmaktadır. Örnek vermek gerekir ise lavanta çiçeği yetiştirilmesi en kolay bitkilerdendir. Yeterli miktarda güneş ışığı ve düzenli sulama ile yetiştirilmeleri mümkündür. Bununla birlikte kokulu olan bitkilerin de yetiştirilmelerinde dikkati çeken detaylar vardır. Az bakım gerektiren birçok çiçek türü ile çok buketler hazırlamak mümkündür. 

Mor çiçekli bitkilerin yeterli güneş ışığı alması önemlidir. Aynı zamanda sulama suyuna dikkat etmek gerekir. Gübreleme konusunda ise mutlaka sıvı çiçek gübresi kullanmaya özen göstermelisiniz. Çiçeklerin kendilerine has bakımı mevcuttur. Bu çiçeklerin sağlıklı şekilde büyümeleri için periyodik olarak bakımlarının yapılması gerekir. Hemen her çiçekte olduğu gibi çiçek ve yaprak bakımına dikkat etmek gerekir. 

Ribbon'a Özel Tasarım Mor Renkli Çiçekler

Girdiği her ortamı güzelleştirebilen mor renkli çiçekler düşünüldüğünde pek çok farklı alternatif akıllarda belirmektedir. Seçenekler incelendiğinde görüleceği üzere birbirinden şık mor çiçek modelleri göze çarpmaktadır.

Bahar renkleri ile canlı bir görünüme sahip olan tüm buket tasarımları istek ve ihtiyaçlarınıza uygun olarak tasarlanmaktadır. Mis kokusu ve canlı renkleri ile öne çıkan tasarımların her birinde mor ağırlıklı çiçek alternatifleri yer alır. Siz de çeşitli renk seçeneklerini kombinleyerek kendinizin ya da sevdiklerinizin zevkine hitap edecek aranjmanları oluşturabilirsiniz. Hem şık bir hediyelik olarak buketleri tercih edebilir hem de yaşam alanınız için ideal bir dekorasyon bitkisine sahip olabilirsiniz.

Mor Yapraklı Çiçek Fiyatları

Mor yapay çiçek buketleri fiyat olarak da oldukça bütçe dostu bir tutumda sergilenir. Herkesin kolaylıkla erişebileceği mor renkli buket tasarımları doğru bakıldığı takdirde uzun süre boyunca sizinle olacaktır.

Ribbon Flowers’ta yer alan tüm ürünleri gönül rahatlığı ile satın alabilirsiniz. Güvenli ödeme sistemi, uygun fiyat garantisi ve canlı renklerin yer aldığı tüm aranjmanlara göz atabilirsiniz. Kaliteli materyal kullanımı sayesinde mor yapraklı çiçekleri rahatlıkla muhafaza edebilir ve dekoratif bir tasarım olarak kullanabilirsiniz. Eğer siz de sevdiklerinizi mutlu etmek ve ölümsüz bir hatıra oluşturmak istiyorsanız Ribbon Flowers’tan alışveriş yapmanın tam sırası! En güzel çiçeklerle hemen sevginizi ifade edebilirsiniz.

Mor Çiçek Anlamı

Kraliyeti ve asilliği simgeleyen mor renk, pek çok kişinin tercih ettiği özel bir renktir. Bu nedenle bu çiçek aranjmanları satın alanların en çok merak ettiği detaylar arasında yer alan ‘’Mor çiçek anlamı nedir?’’ sorusuna verilebilecek pek çok yanıt mevcuttur. Bunlardan bazıları;

 • Lüks bir yaşam,
 • Zarafet,
 • Zenginlik olabilir.

Siz de kaliteli tasarımları ve estetik yapıları ile mor çiçek aranjmanlarını tercih ederek tarzınızı her ortamda yansıtabilirsiniz.

arama