çiçek ara sepet

Yılbaşı Çiçeği : Kokina

Yılbaşı Çiçeği : Kokina

  • Kokina         

Kokina kelimesi kırmızı anlamına gelir . Yeni yılın yeni umutlarla gelmesi dileğiyle bu bitki etrafta en cok göreceğimiz yılbaşı çiçeklerinden biri .

Dikenli olduğundan toplanması oldukça zor ve emek isteyen bir bitki.Kokina aslında tamamen insan eliyle oluşturulmuş bir kombinasyon .Yeşil yapraklı güzel dalları ve kırmızı harika meyveleri ayrı ayrı toplanan bu bitki birbirine el ile dikiliyor . Oldukça uğraştırıcı bir iş olan kokina düzenlemeleri büyük bir emekle hazırlanıyor . Ve yeni yılda uğur getirdiğine inanılıyor . Gerçidiğimiz bu zor yıldan sonra , umarız 2021 yılı hepimize güzellikler getirir .


Yılbaşı Çiçeği Kokina Buketi

Kokina sadece bizim ülkemizde değil , Dünya çapında yılbaşı zamanında ortaya çıkan , bu harika zamanı simgeleyen bir bitkidir.

Bu kırmızı ve yeşil rengin harika uyumunu yansıtan çiçeğin , İstanbul ' a Rumlar tarafından getirilme ihtimalide söylentiler arasındadır. Şans getirmesinin yanı sıra rivayete göre ; Kokina ' nın yaprakları ve kırmızı meyveleri 1 yıl boyunca solmaz ise çiçeğin sahibinin istediği güzelliklere kavuşacağına inanılıyor .  

Kendi başına gösterişiyle güzelliğiyle dikkatleri kolayca üzerine toplasada Yılbaşını temsil eden diğer bitkilerle uyumlu ve yaratıcı aranjmanlara harika bir detay katmaktadır . 

Kokina içeren yılbaşı çiçeklerimizi incelemek ve satın almak için tıklayabilirsiniz.

whatsapp facebook twitter linkedin pinterest


arama