çiçek ara sepet
Victoria Royal Deluxe Pembe Mercan Şakayıklı Kutu Çiçek

Victoria Royal Deluxe Pembe Mercan Şakayıklı Kutu Çiçek

Gri Kadife Grand kutumuzda, pembe çiçeklerden pembe düşler gördüren muhteşem bir aranjman...

39995 TL

Victoria Royal Deluxe Pembe Mercan Şakayıklı Kutu Çiçek

39995,00 TL & Ücretsiz Teslimat
(KDV dahildir)
Adresin tamamını girmek yerine sadece mahalle veya sokak, hastane, okul ismi gibi bilgiyi girin.
Sipariş Ver
Ürün Açıklaması

Gri Kadife Grand kutumuzda; bordo şakayıklar, pembe şakayıklar, pembe güller, erengüller, protea, vanda orkide, ortanca ve yeşilliklerden dizayn edilmiştir.

Sizin için mevsimin en güzel ve taze çiçeklerini her zaman özenle seçiyoruz, bununla birlikte arajmanlarımızın çiçekleri mevsime ve tasarım uygunluğuna göre farklılık gösterebilmektedir. Olası değişiklik durumunda sizinle iletişime geçilerek bilgilendirme yapılmaktadır.

Kutu rengi ve şekli stok durumuna göre değişiklik gösterebilir.

En etkileyici ve zarif çiçek türlerinden biridir şakayık… Ülkemizin de pek çok farklı yerinde yetişebilen bu çiçekler Güney Avrupa, Kuzey Amerika ve Asya bölgelerinde bulunur. Şakayık çiçekleri şefkatin simgesidir. Geçmişi Yunan mitolojisine kadar uzanır. Özellikle ağrılara iyi gelmesiyle bildiğimiz şakayıklar, günümüzde birçok ilacın hammaddesi olarak kullanım alanına sahiptir.

Şakayık çiçekleri çok farklı renklerde bulunur ve bu renklere göre farklı anlamlar ifade edebilir. Kırmızı şakayık çiçeği, beyaz şakayık çiçeği, pembe şakayık çiçeği, mor şakayık çiçeği en çok bilinen renklerde olanlarıdır. Şakayıklar baharın gelişiyle birlikte çiçeklenir. Son derece hoş bir kokuya sahip olan bu çiçekler güneşi sever ve güneş ışığına ihtiyaç duyar.

Oldukça dayanıklı bir yapıya sahip olan şakayıkların toprağının nemli olması önemlidir. Şakayıklar yerlerinin değiştirilmesinden hoşlanmaz. Ayrıca kış mevsimlerinde donlara karşı dikkatli olunması ve korunması gerekir.

Doğu toplumları için özel bir anlama ve yere sahip olan bu çiçekler, onur ve asalet simgesidir. Şakayıklar, Çin’de ulusal resmi çiçek olarak öne çıkar.

Boyut
boyut

Luxury Koleksiyonumuzda yer alan,

Victoria Royal Deluxe Pembe Şakayıklı Kutu Çiçek;

Royal Boy bir kutu aranjmanıdır.

Kutu Boyutu: 20 cm yükseklik, 30 cm çap 

Paylaş
whatsapp facebook twitter linkedin pinterest
arama