çiçek ara sepet

Saat 15'e kadar verilen siparişlerde; Tüm İstanbul'a Aynı Gün Çiçek Teslimatı Yapıyoruz

Turuncu Çiçek

Dizayn TürleriRenk


Çiçek Çeşitleri
FiyatGÖNDERİM SEBEBİ

Çiçek göndermek, özel günlerin vazgeçilmezleri arasında yer alır. Klasiklerden uzaklaşıp farklı bir çiçek modeline yönelmek istiyorsanız, turuncu çiçek tercih edebilirsiniz. Turuncu renkli çiçekler, renkleri sayesinde daha değişik bir görünüme sahiplerdir. Muhteşem kokularıyla da ön plana çıkarlar.

Turuncu renk ile uyumlu farklı çiçeklerle aranjman hazırlandığında da ortaya hoş bir görüntü çıkar. Doğum günü, yılbaşı, evlilik yıl dönümü ya da anneler ve babalar günü gibi özel günlerde sevdiklerinize bu çiçeklerden göndererek onları mutlu edebilirsiniz. Kendinizi şımartmak istediğinizde de bir buket çiçek satın alabilirsiniz.

Turuncu renge sahip birçok farklı çiçek türü bulunur. Çiçek türlerini inceleyerek kendi zevkinize en uygun olanları belirleyip sipariş oluşturabilirsiniz.

Turuncu Renkli Çiçek Çeşitleri ve Aranjmanlar

Eğer ne tarz bir model tercih edeceğinize henüz karar veremediyseniz öne çıkan bazı turuncu renkli çiçekler ve çeşitlerine göz atabilirsiniz.

Turuncu Gül

Bunlardan en göze çarpanı turuncu gül modelidir. Güller genellikle kırmızı ve beyaz renklerde yetiştirildiğinden bu renkteki güller fazlasıyla ilgi çekerler. Özel ortamda yetiştirilen turuncu gül, kendine özgü bir görünüme sahiptir.

Turuncu Lale

Bir diğer ön plana çıkan çeşit ise turuncu lale çiçeğidir. Turuncu lale hoş bir kokuya ve güzel bir görüntüye sahip olmasıyla dikkat çeker. Farklı çiçek türleri ile rahatlıkla uyum sağlar. Zarif bir görünüme sahip olduğu için özellikle sevgiliye gönderilebilecek çiçek türleri arasında yer alır.

Turuncu Çiçek Buketi

Turuncu çiçek buketi modelleri ise içerisinde hem turuncu hem de farklı çiçek türlerinin bir arada yer aldığı bir türdür. Bukette, birbirinden özel farklı çiçek aranjmanı yer alır. Özel günler için ideal bir hediye alternatifidir.

Turuncu Çiçek Anlamı

Turuncu renk çiçeğin ne anlama geldiği çiçeğin türüne bağlı olarak değişkenlik gösterir. Ancak genellikle mutluluğu ve neşeyi ifade eder. Çiçek özelinde incelendiğinde turuncu rengi şu anlamlara gelir:

 • Gül: Verildiği kişiyi özel hissettiren turuncu güller, heves ve arzuyu temsil eder.
 • Lale: Turuncu renkli laleler, hayranlığın ve mutluluğun temsilcisidir. Hayranlık duyduğunuz bir kişiye göndererek duygularınızı gösterebilirsiniz.
 • Kadife Çiçeği: Turuncu renge sahip olan kadife çiçeği ise kutsal sevgiyi ve yeniden doğuşu ifade eder. Hayatınızda yeni başlangıçlara adım atan birileri varsa bu çiçeği ya da bu çiçeğin de bulunduğu bir aranjmanı hediye olarak gönderebilirsiniz.

Sevdiğiniz kişiye sadece turuncu renklerden oluşan bir çiçek gönderebileceğiniz gibi çeşitli anlamlara gelen farklı çiçeklerin bulunduğu bir buket de hediye edebilirsiniz.

Turuncu Çiçek İsimleri

Turuncu çiçek isimleri canlı renklere sahip olan çiçekleri araştıran çiçek severleri yakından ilgilendirmektedir. Şık çiçek buketleri içerisinde neşeli ve canlı rengi ile yaşam sevincini ortaya çıkaran bu çiçekler oldukça estetik görünüme sahiptir. Çarpıcı renklere sahip olan bu çiçekler son derece güzel kokan ve buketler içerisinde de kendini gösteren çiçeklerdir. Bu çiçeklerin sıcaklık, neşe ve enerji gibi birçok anlamı bulunur. Aynı zamanda başarı ve yaratıcılık gibi anlamları da olduğu söylenebilir. Bu çiçeklerde farklı isimler öne çıkar. En sevilen turuncu çiçeklerin isimleri ise şunlardır:

 • Kadife çiçeği
 • Pot kadife çiçeği
 • Düğün çiçekleri
 • Krizantem
 • Evren çiçeği
 • Daylilies
 • İris
 • Dahlia
 • Begonyalar
 • Turuncu zambaklar
 • Hercai menekşeler
 • Turuncu laleler
 • Zinnia
 • Gerbera papatyası

Bu çiçekler son derece canlı renkleri ile ilk görenleri cezbeder. Birçok çiçek aranjmanında kullanılmaları da canlı renklerinden dolayıdır. Ünlü çiçekler olmalarının yanı sıra hemen her özel gün için de satın alınması son derece normal kabul edilmektedir. Şık çiçek buketleri için oldukça güzel çiçekler olarak öne çıkarlar. 

Turuncu Çiçek Siparişi

Turuncu çiçek siparişi oluşturmak, Ribbon Flowers sayesinde oldukça basittir. Beğendiğiniz ürün için anında sipariş oluşturabilirsiniz. Sonrasında seçtiğiniz turuncu çiçek belirlediğiniz saat aralığında adrese teslim edilir.

Çiçek siparişinde herhangi bir sorun yaşamamak için siparişi bir gün öncesinden oluşturmanız daha faydalı olur. Ancak müsaitlik durumuna göre aynı gün içerisinde de turuncu çiçek siparişi verebilirsiniz.

arama