çiçek ara sepet

Saat 14'e kadar verilen siparişlerde; Tüm İstanbul'a Aynı Gün Çiçek Teslimatı Yapıyoruz

Somon Çiçek

Dizayn Türleri
Renk
Çiçek Çeşitleri
FiyatGÖNDERİM SEBEBİ

Pek çok kişinin favorisi olan somon çiçek türleri, aranjmanlara zarafet katarak sıcak bir atmosfer yaratır. Pembe ve turuncu arasında mükemmel bir ton olan somon, ister bahçe çiçekleri arasında olsun ister gösterişli aranjmanlarda olsun enerji veren bir renktir.

Romantik ve ilham verici somon güllerle laleler ve anastasyalar birleştirilerek hem çekici hem de yumuşak görünümlü bir buket hazırlanabilir. Özellikle sonbahar temalı düğünlerde kullanmak için kusursuz bir geçiş rengidir.

Pembe, beyaz, şeftali ve yeşil ile buluşunca heyecan verici bir uyum yaratan somon, çok boyutlu tasarımların vazgeçilmezidir. Yeni doğum kutlamaları, geçmiş olsun dilekleri veya iş tebrikleri için somon rengi yapay çiçek ve canlı çiçek modelleri tercih edilebilir.

Somon Çiçek Modelleri

Somon rengi çiçek türleri genelde yeni başlangıçların ve hayat enerjisinin sembolü olarak görülür. Turuncu ve pembe arasında açıktan koyuya doğru şeftali, somon ve mercan renkli birçok çiçek çeşidi bulunur. Dikkat çekici ve tatlı havası ile hem gelin buketleri için hem de hediye olarak romantik bir tercihtir.

Şık ve göz alıcı renkleri ile beğeni toplayan somon gül buketi tasarımları sıklıkla sevgi, sempati ya da minnettarlığı dile getirmek için seçilir. Çok sayıda somon renkli gülden oluşan buketler krem ve pembe tonlarındaki diğer güllerle buluşturularak zarif ve uyumlu bir görünüm elde edilir. Aralarından seçim yapılabilecek popüler bazı somon rengi çiçek türleri şunlardır:

  • Gül, Ekvator gülü
  • Acem düğün çiçeği
  • Şakayık
  • Karanfil
  • Gerbera
  • Yıldız çiçeği
  • Anastasia
  • Hamın düğmesi çiçeği

Mavi ve beyaz ortancalarla vurgulanan somon şakayık buketleri iyi bir tercih olabilir. Ek olarak sümbül ve okaliptüs yaprakları ile süslenen somon gül aranjman çeşitleri ile de özel günler için anlamlı bir hediye gönderilebilir. Dikkat çeken somon gül buketlerinin yanı sıra kuru ve şoklanmış birçok somon rengi yapay çiçek seçeneği de bulunur.

Somon Rengi Çiçeğin Anlamı    

Somon, adını somon balığının renginden alan pembemsi turuncudan daha açık bir renk tonudur. Cesaret verdiği ve yaratıcı duyguları uyaran bir etkiye sahip olduğu düşünülür. Somon rengi aynı zamanda heyecan ve canlılığı da sembolize eder.

Memnuniyet, güven ve takdiri paylaşmak için de somon rengi çiçek hediye edilmesi uygun olabilir. Portakal rengine pembe bir dokunuş olan bu renk tonu, arzu ve coşkuyu dile getirmek için de uygun bir çiçek rengi seçeneğidir. Somon tonlarında şebboy ve aslanağzı çiçekleriyle canlanan, doğadan ilham alınarak tasarlanan vazo ve kutu aranjmanları ile herkes sevdiklerinin gününe renk katabilir.

Şeftali ve mercan arasında yumuşak bir geçiş olan somon çiçek samimi duyguları ifade eden romantik bir tarza sahiptir. Değer verildiğini hissettirmek için somon renkli anastasyalar, şefkati dile getirmek için ise somon şakayıklar hediye olarak seçilebilir. Ayrıca söz ve nişan gibi özel günlerde somon gül buketleri, keyifli dekorasyonlar yaratmak için ise somon rengi kurutulmuş çiçekler tercih edilebilir.

arama