çiçek ara sepet

Saat 15'e kadar verilen siparişlerde; Tüm İstanbul'a Aynı Gün Çiçek Teslimatı Yapıyoruz

Sarı Çiçek

Dizayn Türleri


Renk


Çiçek Çeşitleri
Fiyat

GÖNDERİM SEBEBİ

Sarı çiçek, sevdiklerinize gönderebileceğiniz en güzel çiçekler arasındadır. Birçok çeşidi olan bu çiçekler, uygun bir tasarımla da estetik bir görüntü oluşturur. Ribbon Flowers ile alacağınız çiçeklerle hem eşsiz kokuları hem de güzel bir görüntüyü hediye edebilirsiniz. Bu çiçeklerle sevdiklerinizi tebrik edebilir veya onların yaptığı iyilikler için teşekkür edebilirsiniz.

Tasarım Sarı Renkli Çiçekler ve Aranjmanlar

Sarı renkli çiçekler ile yapılan aranjmanları buket olarak sipariş verebilirsiniz. Sarı çiçek buketi, sevdiğiniz birinin özel günü için oldukça uygun bir tercihtir. Yine, daha özel bir tasarıma sahip sarı çiçekler de bulabilirsiniz. Uyumlu şekilde süslenmiş kutu veya vazolarla sevdiklerinizin saklamasını sağlayabilirsiniz. Aynı şekilde yanında çikolatanın olduğu bir tasarımı da özel gün için tercih edebilirsiniz.

En Güzel Sarı Çiçek Çeşitleri ve Buketleri

Gördüğünde sevdiklerinizi mutlu edece sarı çiçek çeşitleri Ribbon Flowers’ta! Birçok farklı tasarıma sahip çiçekler arasından konseptinize en uygun olanı seçebilirsiniz. Farklı çiçeklerle birlikte hazırlanan çiçekleri de sevdiklerinize gönderebilirsiniz. İsterseniz üzerine ekleyeceğiniz bir notla çiçeği daha da anlamlı hale getirerek sevdiğinizin değerini hissettirebilirsiniz.

Papatya Buketi

Mevsimin en güzel çiçekleri olan papatyalar ile özel günleri daha anlamlı hale getirirsiniz. Çünkü sarı papatya çiçeği; sevinci, mutluluğu ve koşulsuz sevgiyi temsil eder. Ayrıca birçok kişinin teşekkür, tebrik veya özel gün hediyesinde papatya buketi ilk tercihlerden biri olmaktadır.

Ayçiçeği Buketi

Ayçiçeği, devasa görüntüsüyle birçok kişinin ilgisini çeker. Ayrıca sadakat ve uzun ömrü de temsil ettiğinden dolayı sevdiklerinize alabileceğiniz bir çiçektir. Yaz mevsiminin en güzel çiçeklerinden olan ayçiçeğiyle sevdiklerinizi mutlu edebilirsiniz.

Sarı Çiçek Anlamı Nedir?

Sarı çiçeklerin muhteşem kendi halinde muhteşem görüntüsü birçok kişi tarafından sevilir. Bu nedenle “Sarı çiçek ne anlama gelir?” sorusu, çiçekleri almak isteyen kişiler tarafından merak edilir. Sarı çiçeğin anlamı türüne göre değişebilmektedir. Sarı papatya, koşulsuz sevgi anlamını taşırken ayçiçeği, sadakati ve iyimserliği simgeler.

Aynı zamanda gündelik hayatta sarı renk, daha çok olumlu enerjiyi, neşeyi temsil eder. Sarı güller ise dostunuza verebileceğiniz güzel bir hediyedir. Çünkü sarı gül vermek, arkadaşlığın gücü anlamına gelmektedir. Ayrıca Ribbon Flowers ile mevsimine uygun alabileceğiniz taze çiçekler, eşsiz tasarımlarla sunulur. Kalıcı ve ömürlük hediyeler için de sarı yapay çiçek tercih edebilirsiniz.

Sarı Çiçekli Bitkiler Nelerdir?- Sarı Çiçek İsimleri

Sarı çiçekli bitkiler nelerdir sorusuna birçok farklı çiçek ismi ile yanıt vermek mümkün olabilir. Bu çiçek türlerinin bakımları, yetişme koşulları gibi konular çiçeklere göre değişmektedir. Birçok farklı türde olabilen bu çiçeklerde özellikle bazıları güzel görünümleri ile öne çıkar. Sarı çiçekli bitkilere örnek olarak şunlardan bahsetmek mümkün olabilir:

  • Ayçiçeği: Sarı renkli çek denildiğinde ayçiçekleri ilk akla gelen çiçeklerdir. Bu çiçekler güneşin yönüne doğru dönerler. Parlak sarı renkleri vardır. 
  • Papatyalar: Klasik ancak son derece estetik görünüme sahip olan çiçek türleri arasında yer alırlar. Aranjmanlar içerisinde sevimli görünürler. 
  • Sarı Lale: Bu çiçekler tek başına buket olabilirken farklı renklerle ya da çiçek türleriyle de bir araya getirilebilir. 
  • Sarı Gül: En sevilen çiçekler içerisindedir. Canlı renkleri ile göz alıcı görünüme sahiptir. 
  • Sarı Karanfil: Karanfil sevenler için sarı renklerdeki karanfiller son derece güzel görünümleri ile dikkati çekerler. 
  • Sarı Orkide: Sarı orkideler en özel çiçekler arasında yer alırlar. Bu çiçekler kutuda ya da vazoda hediye edilebilirler. 
  • Sarı Zambak: Bakımı kolay ve son derece güçlü yapıya sahip çiçeklerdendir. 

Bunların dışında krizantem, menekşe ve sümbül gibi çiçeklerin de sarı tonları bulunmaktadır. 

Sarı Çiçek Türleri Bakımı Kolay mı?

Sarı renklerde üretilen çiçeklerin bakımı birçok çiçek türüne göre daha kolaydır. Bu çiçeklerin mutlaka uygun ışıkta olmasına dikkat edilir. Bol miktarda ışığa ihtiyaç duyarlar. Güneş ışığını iyi alacak yerlere koymak büyümelerinde etkilidir. 

Sulama ise en önemli bakım periyodundan biridir. Bu çiçeklerin mutlaka topraklarının nemli olmasına dikkat etmeniz gerekir. Ancak sulama işlemini çok fazla abartmamak da gerekir. Sulama sıklığı ise bitkinin türüne göre değişir. Toprak ihtiyacı ise pH seviyesi 6 ile 7 arasında olacak şekilde seçilmelidir. Gübreleme bu bitkilerin daha iyi şekilde büyümesinde son derece etkilidir. 

Bunların yanında budama işlemine de dikkat etmek gerekir. Zamanlaması ve bitki türü budama konusunda her zaman dikkatli olmayı gerektirir. Çiçeklerinizin bakımı için ufak ipuçlarını değerlendirmek bitkilerin daha uzun ömürlü olmasını sağlar. 

Sarı Çiçek Fiyatları

Sarı çiçek fiyatları tasarımlara göre değişiklik gösterebilmektedir. Bazı aranjmanlar için daha fazla işçilik gerekebilir. Bu nedenle buketlere göre maliyetinde daha fazla harcama yapılmaktadır. Ribbon Flowers ile almak istediğiniz çiçek için kendi bütçenize uygun birçok çiçek bulabilirsiniz. Böylece sevdiklerinizin özel günlerinden bu tasarımlarla çok daha fazla mutlu edebilirsiniz.

arama