çiçek ara sepet

Saat 15'e kadar verilen siparişlerde; Tüm İstanbul'a Aynı Gün Çiçek Teslimatı Yapıyoruz

Mavi Çiçek

Dizayn Türleri
RenkÇiçek Çeşitleri
Fiyat


GÖNDERİM SEBEBİ

Ribbon Flowers’ın tasarımlarıyla hazırlanan mavi çiçekler ile sevdiklerinizi mutlu edebilirsiniz.

Mavi Çiçek Tasarımları

Mavi rengin huzurlu hali, birçok şekilde sunulmaktadır. Rengine uygun bir buket veya kutuyla mavi çiçek, çok daha zarif durur. Yakınlarınızın başarılarını kutlamak için bu çiçekleri tercih edebilirsiniz Yine, buket olarak hazırlanan mavi çiçeklerle kendinize uygun bir gelin buketi yaptırabilirsiniz.

Mavi çiçek tasarımları özel günlerde çok tercih edilmektedir. Bu çiçeklerin tercih edilmesindeki en önemli neden ise aranjmanlardaki canlı görünümleridir. En çok tercih edilen mavi çiçek tasarımları ise şunlardır:

Mavi Çiçek Buketi

Mavi çiçek buketi çok şık ve estetik bir duruşa sahiptir. Bu çiçeklerden buket yaparken farklı çiçek malzemelerine de gereksinim duyulur. Son derece hoş bir görünüme sahiptir. Doğum günlerinde, bebek tebriklerinde, doğum günlerinde, anneler gününde ideal seçimlerdir. Günümüzde en çok tercih edilen çiçek buketleri arasında yer alırlar. 

Kutuda Mavi Çiçek

Kutuda mavi çiçek hediye alma konusunda en yardımcı türler içerisindedir. Bu çiçekleri tercih ederken mutlaka götüreceğiniz yere göre seçmeniz gerekir. Şık bir çiçek kutusu içerisinde orkide ya da farklı türden bir mavi çiçek satın alabilirsiniz. 

Vazoda Mavi Çiçek

Vazoda mavi çiçek özel günlerde gönül rahatlığı ile alınabilecek çiçekler arasında yer alır. Birçok farklı çiçeğin bir araya gelmesi ile vazolarda oldukça şık görünümler ortaya çıkarılabilmektedir. Resmi ya da özel günlerde sevdiklerinize bu çiçekleri rahatlıkla hediye edebilirsiniz. 

Mavi Çiçek İsimleri ve Türleri

Mavi çiçek isimleri ve türleri çiçek aranjmanları için oldukça önemlidir. Bu çiçekler son derece şık tasarımlar içerisinde yer alabilirler. Birçok farklı türde üretilen çiçekler özellikle canlı mavi rengi ile göz doldurmaktadır. Bu çiçeklerin her birinin farklı yetişme ortamları bulunur. Mavi çiçek türleri hakkında şunlardan bahsetmek mümkündür:

  • Mavi Orkide: en sevilen mavi çiçeklerdendir. Zarif duruşu ile hemen her özel gün için tercih edilebilir. 
  • Mavi Gül: çiçek buketlerinde son yıllarda mavi güllere de yer verilmektedir. Hem zarif hem de şık bir duruşa sahiptir. 
  • Menekşeler: Mavimsi ve morumsu bir rengi vardır. Hem iç hem de dış mekanlarda bu çiçekleri büyütebilirsiniz. 
  • Mavi Ortanca: normal şartlar altında bu çiçekler yeşil renge sahiptirler. Ancak birtakım yöntemlerle mavi ortancalar elde etmek mümkün olabilir. 
  • Güncegözü: çok ender bulunan bitkiler arasında yer alır. 5 yapraklı küçük çiçeklerdir. 

Bunların dışında birçok farklı mavi çiçek türünden bahsetmek mümkündür. 

En Güzel Mavi Renkli Çiçekler

Farklı dizayn edilen en güzel mavi çiçekler ile yakınlarınızı sevindirebilirsiniz. Doğum günlerinde veya başka özel günlerde alacağınız bu çiçek, sevdiklerinizi daha da değerli hissettirir. Hem kokusuyla hem de tasarımıyla her yerde kullanılabilir. Bir ofis ortamında huzur veren rengiyle stresi alır. Yine, evlerde kullanılan çiçekler, daha iyi hissettirir.

Mavi Ortanca Aranjmanı

Ortanca çiçekleri, mavi çiçek sipariş için seçilebilecek türler arasındadır. Kokusuzdur ancak güzel görüntüsüyle birçok insanı kendine hayran bırakır. Güzel bir tasarımla hazırlanan mavi ortancalar, birçok farklı ortama harika bir hava katar. Mevsimine uygun olarak hazırlanan bu aranjmanla sevdiklerinizin özel gününde mutlu olmasını sağlayabilirsiniz.

Mavi Çiçek Fiyatları

Eşsiz tasarımlarla sunulan aranjmanlar, farklı fiyatlara sahiptir. Çünkü çiçeğin fiyatını etkileyen birçok faktör bulunur. Mavi çiçek fiyatları için en belirleyici unsur, tasarım için neler kullanıldığıdır. Bazıları, farklı çiçekler ve özel bir vazo ile hazırlanır. Bazen de buket tercih edilebilir. Gerçekleşen tasarımlara göre fiyatlar, yükselip alçalabilir.

Ayrıca çiçeklerin fiyatların da bir diğer etkileyici unsur nasıl yetiştirildiğidir. Her çiçek gibi mavi çiçekler içinde de özel bakım isteyen çiçekler vardır. Ribbon Flowers ile aldığınız tüm çiçeklerin bakımı uzman kişilerce yapılır. Böylece sevdiklerinize veya kendinize aldığınız her çiçek, taze olacaktır. Dilerseniz daha kalıcı olan kurutulmuş çiçekleri de tercih edebilirsiniz.

Mavi Renk Çiçek Ne Anlama Gelir?

Mavi çiçek, hangi türde olduğuna göre farklı anlamlara gelebilmektedir. Mavi gül, aşk, arzu ve ilham duygularını ifade etmektedir. Aşk için gösterilen sonsuz emeğin timsalidir. Ayrıca mavi ortanca çiçekleri, arkadaşlığı, samimiyeti, huzur ve barışı simgeler. Mavi ortanca alarak yeni doğum yapan arkadaşınızla olan dostluğunuzu gösterebilirsiniz.

Mavi renge sahip olan çiçekler, doğada genelde nadir bulunur. Bu yüzden çok derin anlamları ifade etmektedir. Birine mavi bir çiçek aldığınızda onu ne kadar düşündüğünüzü de göstermiş olursunuz. Çünkü aynı zamanda huzur anlamını da taşır. Ribbon Flowers’ın eşsiz tasarımlarıyla aldığınız çiçeklerle sevdiklerinizi ne kadar düşündüğünüzü gösterebilirsiniz.

arama